Auto Jack Herer, Auto Blue Dream Günlüğü

bobocat

Yeni üye
Auto Jack Herer ve Auto Blue Dream bitkilerim.
Plagron light mix toprağım var mars1000 ışığımın bitkiye uzaklıpı 42 cm civarı.
AN sensi bloom ve voodo juice kullandım genel olarak ve önerilenin çeyreği ile başlayıp yarısına kadar çıktım.
Sadece bazı boş sulamalarda CALMAG ve ALG a mic takviyesi yaptım o yüzdün gübre zehirlenmesi gibi bir durumsa çok üzüleceğim.
Ayrıca ek bir sorum var ( saksılar aynı , gübreler aynı , verilen su aynı herşey aynı olmasına rağmen sulamadan 1gün sonra jackin olduğu saksı aşırı hafifken Blue nun olduğu saksı aşırı ağır nedeni ne olabilir ve çözüm olarak öneriniz nedir ?

BLUE DREAM

JACK HERER

dallarında morarma var aynısı benimkilerde de var yapraklara da bakılırsa besin alamıyo olabilir, ne kadar su veriyosun ve ph ayarı yapıyo musun?

A

ALTINPİPO

Guest
Besin yanığı, yeni başlayanların ve hatta uzman yetiştiricilerin sık sık karşılaştıkları başka bir yaygın sorundur, çünkü bitkilerini beslerken aşırı hevesli olma eğilimindedirler. Besinler söz konusu olduğunda, daha az her zaman daha fazladır!

Besin yanığı, esasen bitkilerinizi çok güçlü bir besin karışımı ile beslediğinizde ve / veya çok sık olarak beslediğinizde olan şeydir. Yapraklarınızın kenarları yanmış gibi sarı ve kahverengileşmeye ve gevrek görünmeye başlayacak ve büyüme büyük ölçüde yavaşlayacaktır.

Yanma her zaman yaprakların en ucunda başlar, bu yüzden o ince ipucuna dikkat edin. Bitkiniz yanık belirtileri göstermeye başlarsa, bir veya iki hafta boyunca besinleri beslemeyi bırakın ve sonra devam edebilirsiniz. B

bobocat

Yeni üye
Besin yanığı, yeni başlayanların ve hatta uzman yetiştiricilerin sık sık karşılaştıkları başka bir yaygın sorundur, çünkü bitkilerini beslerken aşırı hevesli olma eğilimindedirler. Besinler söz konusu olduğunda, daha az her zaman daha fazladır!

Besin yanığı, esasen bitkilerinizi çok güçlü bir besin karışımı ile beslediğinizde ve / veya çok sık olarak beslediğinizde olan şeydir. Yapraklarınızın kenarları yanmış gibi kahverengileşmeye ve gevrek görünmeye başlayacak ve büyüme büyük ölçüde yavaşlayacaktır.

Yanma her zaman yaprakların en ucunda başlar, bu yüzden o ince ipucuna dikkat edin. Bitkiniz yanık belirtileri göstermeye başlarsa, bir veya iki hafta boyunca besinleri beslemeyi bırakın ve sonra devam edebilirsiniz. Bu, bitkinin yüksek miktardaki cevizleri dışarı atmasına izin verecektir.
Teşekkür ederim dostum, en uç yapraklarda olan sararmalara ne diyorsun

S

silas

Guest
Selam 2 bitkinde de aşırı sık sulama var ve azot fazla gelmiş. Asıl sorunun aşırı sık sulama, su miktarını azalt, 12 lt saksıya en fazla 600ml su verirsin hadi bilemedin en fazla 700ml. Ayrıca toprağın tam kurumasını beklemeden su veriyorsun, parmağınla toprağın 3-4 cm üstün kaz toprak nemliyse su verme, ertesi gün kontrol edip toprağın kuru olduğuna eminsen su ver. Biraz gübreyi fazla verirsen, gübreyi azaltırsın sorunun kalmaz ama aşırı sık sulama problemi öyle değildir, kronikleşip toprak yapını ve ph'ı bozarsın, bitkide türlü türlü hastalıklara sebebiyet verirsin, 10 günde anca toprağı kurutup, havalandırıp, köklerin oksijen almasını sağlarsın, anlayacağın sulama problemini çözmen zamanını alır, dikkatli olmalısın.
Yaprak uçlarındaki sararmanın nedeni aşırı azot. Yaprak uçları sararan yaprakların uçları zamanla kuruyacak onlara bir şey yapamazsın düzelmez, yeni gelen yapraklarını kurtarır büyümeyi tekrar hızlandırırsın. Seni yanıltan şu aslında Calmag ve Algamic içinde yüksek miktarlarda azot vardır, ek besin zannederek ikisini bir arada kullanıp bitkiyi yakmışsın. :) ikisini bir arada kullanırken miktarı yarı yarıya azalt.
Okla gösterdiğin yaprak damarlarının arasındaki renk açılmalarının nedeni fazla gübre değil, bitki çiçeklenmeye girdiğinden potasyum ihtiyacı çok fazla arttı, fakat sen aşırı sık sulamayla toprak yapını ve ph'ını bozduğun için bitki topraktan potasyum, magnezyum gibi mobil elementleri alamadığı için altta kalan az ışık alan eski yaşlı yapraklarından bu mobil elementleri çekerek alıyor ve sömeklerde kullanıyor, yani bitki sömekleri için eski yapraklarını infaz ediyor :)
Sulama hakkında yazdıkları bul oku çoğu konuda var. Aşırı miktar ve sık sulama yapma! Hava sirkülasyonunu arttır, fan ayarla toprağın üstüne ve saksılara fırtına çıkarmayacak şekilde esinti yapsın. Yan besinlerin azot içerdiğini unutma, miktarlarını azalt, bloomu 1 lt 2 ml verebilirsin ama yanına algamic falan eklersen az miktarda ekle. Araştır oku. Ayrıca bitkilerin sativa baskın genetikler fazla gübreyi tolere edemezler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bobocat

Yeni üye
Selam 2 bitkinde de aşırı sık sulama var ve azot fazla gelmiş. Asıl sorunun aşırı sık sulama, su miktarını azalt, 12 lt saksıya en fazla 600ml su verirsin hadi bilemedin en fazla 700ml. Ayrıca toprağın tam kurumasını beklemeden su veriyorsun, parmağınla toprağın 3-4 cm üstün kaz toprak nemliyse su verme, ertesi gün kontrol edip toprağın kuru olduğuna eminsen su ver. Biraz gübreyi fazla verirsen, gübreyi azaltırsın sorunun kalmaz ama aşırı sık sulama problemi öyle değildir, kronikleşip toprak yapını ve ph'ı bozarsın, bitkide türlü türlü hastalıklara sebebiyet verirsin, 10 günde anca toprağı kurutup, havalandırıp, köklerin oksijen almasını sağlarsın, anlayacağın sulama problemini çözmen zamanını alır, dikkatli olmalısın.
Yaprak uçlarındaki sararmanın nedeni aşırı azot. Yaprak uçları sararan yaprakların uçları zamanla kuruyacak onlara bir şey yapamazsın düzelmez, yeni gelen yapraklarını kurtarır büyümeyi tekrar hızlandırırsın. Seni yanıltan şu aslında Calmag ve Algamic içinde yüksek miktarlarda azot vardır, ek besin zannederek ikisini bir arada kullanıp bitkiyi yakmışsın. :) ikisini bir arada kullanırken miktarı yarı yarıya azalt.
Okla gösterdiğin yaprak damarlarının arasındaki renk açılmalarının nedeni fazla gübre değil, bitki çiçeklenmeye girdiğinden potasyum ihtiyacı çok fazla arttı, fakat sen aşırı sık sulamayla toprak yapını ve ph'ını bozduğun için bitki topraktan potasyum, magnezyum gibi mobil elementleri alamadığı için altta kalan az ışık alan eski yaşlı yapraklarından bu mobil elementleri çekerek alıyor ve sömeklerde kullanıyor, yani bitki sömekleri için eski yapraklarını infaz ediyor :)
Sulama hakkında yazdıkları bul oku çoğu konuda var. Aşırı miktar ve sık sulama yapma! Hava sirkülasyonunu arttır, fan ayarla toprağın üstüne ve saksılara fırtına çıkarmayacak şekilde esinti yapsın. Yan besinlerin azot içerdiğini unutma, miktarlarını azalt, bloomu 1 lt 2 ml verebilirsin ama yanına algamic falan eklersen az miktarda ekle. Araştır oku. Ayrıca bitkilerin sativa baskın genetikler fazla gübreyi tolere edemezler.
Verdiğin emek, herkese yardım etmen ve bu kadar detaylı olarak gerçekten koca bir teşekkürü ve minneti hakediyorsun. Yazdıkların ders niteliğinde görüp okuyup anlıyıp uyguluyorum teşekkür ederim dostum

Ben artık bigbud, bud candy bu iki gübreye çiçeğe giren bitkim için başlıyorum.
Ayrıca azot fazlalığı dediğin için sensi bloom a da 3 - 0 - 0 yani 3 azot oranı var o yuzden a yı 1 ml b yi 2 ml vermeyi dusunuyorum katılır mısın :)

Son düzenleme:

bobocat

Yeni üye
Azot fazlalığı olduğu için sensi bloom a'dan bı tık az verdim sensi bloom b normal dozajında verdim ve calmag ekledim, bud candy ve big bud a başladım çiçeğe giren için . Blue daha kurumamıştı su vermedim.
Şu anda bayağı bir sarı görünüyor Jack , bluedream yine solgun ve mor bütün dalları sebebini bilmiyorum bilen varsa öğrenmek isterim. Soğuk olduğunda denilmişti fakat bayadır 22,5 altına dusmedi derece.
Nem sorunum var nemi düşüremiyorum , nem düşürücü tablet aldım ama hiç değiştirmedi
Havalandırmam güzel vakum yapıyor kabin sanırım istenen bu ayrıca 1 adet büyük 1 adet küçük 2 tane vantilatör var kabinde .
Durumlarını yorumlamak istersiniz belki , böyle devam mı edeyim şimdiden elinize sağlık teşekkürler
Jack

Blue

@silas34 @user @Hippie Ustalar sizden ayrıca yorum görmek istiyorum çok değerli yorumlarınız

S

silas

Guest
Aşırı sık soluma stresi öyle 2 günde gitmez en az 10 gün ver bitkilerine, yapraklarını düşürmeden de dediğim şekilde kontrol ederek dediğim ölçülerde sulama yap, bunların hepsi aşırı sık sulama sonusu toprağın yapısını ve ph'ını bozmanla alakalı

bobocat

Yeni üye
Aşırı sık soluma stresi öyle 2 günde gitmez en az 10 gün ver bitkilerine, yapraklarını düşürmeden de dediğim şekilde kontrol ederek dediğim ölçülerde sulama yap, bunların hepsi aşırı sık sulama sonusu toprağın yapısını ve ph'ını bozmanla alakalı
Anladım dostum artık kurumadan su yok , 700 ml den fazla su yokk, azotu azaltıp yardırıcam ıstedıklerı zamanı onlara verıcem. İlgin ve alakan için minnettarım teşekkürler

bobocat

Yeni üye
Herkese selamlar :)

30. gündeyiz , Dün tavsiyeler üzerine Jack' e 600 ml su ve gübreleri yarı dozajında verdim , herşeyin düzeleceğini umuyorum ama çiçeğim bayağı bir sarı durumda, yılmak yok yola devam düzelecek. Düzelmez ise Flush atabilirim.

Dün Blue dream tam kurumadığı için ona su vermedim , bugun ise Blueyu suladım ve besledim aynı gübreler ile , ayrıca blueya budama yaptım en üstün altında olan 4 fan yaprağı budadım . Suladığımda alttan akan su ile ppm ölçtüm ve 800 çıktı , bu zamanlarda 800-1200 arası olması gerektiğini biliyorum
Durumları nasıl yorum yaparsanız sevinirim @silas34 @Hippie ve diğer bütün herkes , yorum ve eleştiriye açığım kendimi geliştirmek isterim.

S

silas

Guest
Baştan aşşağı tekrar inceledim, aşırı sık sulama sonucu toprak yapısının ve ph'ın bozulmasıyla alakalı solrunlar, daha fazla sararan bitki ph tan daha fazla etkilenmiş. 2 bitkininde üst toprağının üstünü elinle çapala havalandır, bitki toprağını en fazla üst taraftan havalandırır. Calmagla, Algamic'i bir arada kullanma 2 sinde de fazla azot var bitkiyi yakma ihtimali yüksek. Bitki susuzluktan çatlayıp yapraklarını düşürene kadar bitkiye su verme. Aşırı sık sulama sonucu oluşan bu sıkıntıları düzeltmen en az 10 gün sürer, toprağın kuruyup köklerin oksijen havalanması şart!

bobocat

Yeni üye
Baştan aşşağı tekrar inceledim, aşırı sık sulama sonucu toprak yapısının ve ph'ın bozulmasıyla alakalı solrunlar, daha fazla sararan bitki ph tan daha fazla etkilenmiş. 2 bitkininde üst toprağının üstünü elinle çapala havalandır, bitki toprağını en fazla üst taraftan havalandırır. Calmagla, Algamic'i bir arada kullanma 2 sinde de fazla azot var bitkiyi yakma ihtimali yüksek. Bitki susuzluktan çatlayıp yapraklarını düşürene kadar bitkiye su verme. Aşırı sık sulama sonucu oluşan bu sıkıntıları düzeltmen en az 10 gün sürer, toprağın kuruyup köklerin oksijen havalanması şart!
Tamamdır kurumayı bekleyip tekrar öyle beslemeye başlıcam teşekkür ederim

bobocat

Yeni üye
Jack bugün inanılmaz sarardı , ne yapmam gerekiyor sanırım bayağı kötü durumda , söylenilenleri yaptım ama daha da kötü şuan zaman mı tanımam gerekiyor acil yardım lütfen @silas34 @HHH @Hippie

Grow Muhabbetleri
Help Users
    T terbiyeligunahkar: hahahaha **** *** **** hahahaha **** *** ******** ******* ***** **** ********...