Auto Lemon Cake (Dwc) 77.Gun

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Buarada iyi gelir mi bilmiyorum ama surekli sigara icip bitkiye ufluyorum CO2 alsin diye. Klima 24 saat acik buarada sicaklik 24 nem 45-50
Not: tohum 42fastbuds tan Auto Lemon pie.

sifir egitim, 2 defa kelle kopardim.

PH 5.8-6 ppm 750-800lerde isik en basindan beri 18/6

Biara ciceklenmenin 4.haftasinda PPM i 1200 e kadar cikardim. Yanmalar basladi. Hemen arkasindan full res change yapip ppm i 800 e cektim.
Ayrıca bitkilere sigara içip üflemeli önermem sigara Bir sürü madde var havayı ağırlaştırıp boğuyorsun tavsiye etmiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ortak

Yeni üye
Yasadigim bolge baya sicak oldugu icin led board tercih ettim. Led board 300$ a maloldu. LED e mecburum.
Gubreler konusunda bahsettigin gibi ilerlerdim baslarda. Hava pompasi da surekli acik. Ilk haftalarda biara elektirik kesildi 4-5 saat gelmedi baya stres yaptim ama birsey olmadi. Su sicakligi stabil 21derecede - kova disina strafor kutuyla izolasyon yaptim icine buzlu sise atiyorum stabil tutuyor.

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Yasadigim bolge baya sicak oldugu icin led board tercih ettim. Led board 300$ a maloldu. LED e mecburum.
Gubreler konusunda bahsettigin gibi ilerlerdim baslarda. Hava pompasi da surekli acik. Ilk haftalarda biara elektirik kesildi 4-5 saat gelmedi baya stres yaptim ama birsey olmadi. Su sicakligi stabil 21derecede - kova disina strafor kutuyla izolasyon yaptim icine buzlu sise atiyorum stabil tutuyor.
Anladım dostum ışık konusunda benim yapabileceğim bir şey yok ama diğer konularda yardımcı olabilirim köklerin beyaz mı yoksa sarı mı yoksa kahverengiye mi dönmüş ona bir bakıp yazabilir misin

Ü

Üye silindi 32956

Guest
DWC konusundaki yorumlarina kesinlikle katiliyorum. Evet sabirsizlikla bekliyorum ama birturlu bud lar sismiyor. isik Mars Hydro sp300 300W , Kova normalde 15 litre aliyor. Bitki her gun 2-3 litre su iciyor ancak bud buyumuyor.

Dun gece forumda biyerde bir arkadas bu panel LED lere ek olarak budlarin buyumesiyle ilgili kirmizi led onermis. Benim isikta cok az kirmizi led var ama sanirim ondan.

100x mercek le bakiyorum, suan trikomlar sut renginde, simdilik amberlesme baslamadi.

Ne onerirsin bu durumda?
Şunu eklemeyi unuttum 15 litre çok az Bir dahaki grow sana önerim Auto yapacaksan 20 litre normal yapacaksan en az 34 litre. Günde 2 defa su takviyesi yapmanı öneririm su seviyesi çok düşmesin kök leri hem oksijensiz kalır hem de kurumaya başlar gelişim yavaşlar anlayacağın Susuz kalan köklerin dal gibi olmaya başlar aşağıdakiler sadece verimli olur bu da bitkiyi strese sokar büyümesi yavaşlar gelişimi durma noktasına bile gelebilir

Ortak

Yeni üye
Buarada kok kontrolu cok nadir yapiyorum. Basindan beri Hydroguard + stabil su sicakligi + cok iyi isik izolasyonu devam ediyor. Dolayisiyla gerekli kosullari sagladigim icin kovayi hemen hemen hic acmiyorum ve isik girmesini engelliyorum

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Buarada kok kontrolu cok nadir yapiyorum. Basindan beri Hydroguard + stabil su sicakligi + cok iyi isik izolasyonu devam ediyor. Dolayisiyla gerekli kosullari sagladigim icin kovayi hemen hemen hic acmiyorum ve isik girmesini engelliyorum

Köklerin güzel bir kısmı kararmaya başlamış bu iyi bir şey değil gübreyi çok verme dediğim şekilde devam et gübre konusuna su sıcaklığın dediğin gibi ise çok iyi bir de köklerini susuz bırakma onun dışında bir problem yok hasat yakın zaten son haftalar en önemli haftalardır şu an çok iyisin böyle devam et.
Hasadın bol olsun.

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Dostum kızların güzel ama nedense çok küçük geldi gözüme yani ben dvc'de 34 litre kullanıyorum yaş 2,5-3-4 kilo aldığım bile oldu tabii bu genetikten dolayı değişiyor tohumlarım sponsor değildi şimdi sponsorlardan alıyorum malum yurt dışından gelmesi sıkıntı biraz ama tabii ki de burada sadece söz konusu tohum değil senin yaptığın eğitimler verdiğin besin değerleri oluşturduğun hava şartları ısı nem temiz hava karbondioksit oranı bunların hepsi bitkinin verimini arttırıp düşürecek şeyler ve şunu fark ettim forumda derinsu kültürünü bilen çok nadir insan var ama herkes toprağa yönelmiş bilmiyorlar ki toprağa vereceğin emeği vereceğim masrafı hidrofonik sistemlere harcasan çok daha fazla verim alıyorsun yani sonuçta biz burada harcadığımız paradan çok harcadığımız zaman önemli bizim için örnek bir kişi 4 tane saksı yetiştiriyor ama ben bir tane kovadan 4 tane saksıda çıkandan daha fazla çıkartıyorum hele ki elinde devirdaimli bir hidroponik sistem varsa
( RDWC ) çok iyi olur.
Benim bahsettiğim olay adam aynısını yapıyor tavsiye ederim bir izleyin ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Geezci

Yeni üye
Buarada iyi gelir mi bilmiyorum ama surekli sigara icip bitkiye ufluyorum CO2 alsin diye. Klima 24 saat acik buarada sicaklik 24 nem 45-50
Not: tohum 42fastbuds tan Auto Lemon pie.

sifir egitim, 2 defa kelle kopardim.

PH 5.8-6 ppm 750-800lerde isik en basindan beri 18/6

Biara ciceklenmenin 4.haftasinda PPM i 1200 e kadar cikardim. Yanmalar basladi. Hemen arkasindan full res change yapip ppm i 800 e cektim.
Yalnız sigaradan c02. Degil karbonmonoksit alır yani co. Aynı şey değil kanka yapma onu.

Geezci

Yeni üye
Köklerin güzel bir kısmı kararmaya başlamış bu iyi bir şey değil gübreyi çok verme dediğim şekilde devam et gübre konusuna su sıcaklığın dediğin gibi ise çok iyi bir de köklerini susuz bırakma onun dışında bir problem yok hasat yakın zaten son haftalar en önemli haftalardır şu an çok iyisin böyle devam et.
Hasadın bol olsun.
Kanka ben canna gübreyi kendi sitesindeki gibi tam doz kullanıyorum bu kök çürümesi e sebep olur mu azaltmayı mıyım gübreyi?

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Yalnız sigaradan c02. Degil karbonmonoksit alır yani co. Aynı şey değil kanka yapma onu.
Dostum mobilden girdiğim için elle yazmıyorum Google asistan ile yazıyorum arada saçmalıyor kusura bakma. Yorumu düzelttim.

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Kanka ben canna gübreyi kendi sitesindeki gibi tam doz kullanıyorum bu kök çürümesi e sebep olur mu azaltmayı mıyım gübreyi?
Tam kullanmanı önermem çiçeklenmeye girdin mi ilk ve son 2 haftaya kadar 4/3 ver sonra son iki haftanın başında kovaya temiz pH ayarlı su koy son hafta 1ci gün ışıklar yandığında yıkama da kullanacağın gübreyi koy ama gübre tablondaki gibi Tam koyacaksın sonra ışık kapandığında kovayı boşaltıp temiz pH ayarlı su koyacaksın 3 gün sonra tekrar aynısını yapacaksın sonra bitkiyi kesmeden 2 gün karanlıkta beklet sonra kes bu kadar.
Hasadın bol olsun dostum.

Ortak

Yeni üye
Kankalar buarada DWC ye ilk koydugum gunden itibaren sayarsam 87. gundeyim (12. Hafta)
ciceklenmenin 52.gunu (8.Hafta). Bitkinin sanirim 2 haftasi daha var. DWC de Autolar bukadar suruyormuydu? Sure normal mi?

@Cansız dostum 2.5-4kg yas hasat ettigini soylemistin. Kac watt isik ile 1 Bitkiden kac gr kuru hasat aldin?

Basindan ber 18/6 takip ettim. Isik gucu 300W

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Kankalar buarada DWC ye ilk koydugum gunden itibaren sayarsam 87. gundeyim (12. Hafta)
ciceklenmenin 52.gunu (8.Hafta). Bitkinin sanirim 2 haftasi daha var. DWC de Autolar bukadar suruyormuydu? Sure normal mi?

@Cansız dostum 2.5-4kg yas hasat ettigini soylemistin. Kac watt isik ile 1 Bitkiden kac gr kuru hasat aldin?

Basindan ber 18/6 takip ettim. Isik gucu 300W
Dostum şimdi şöyle bir şey var aldığın genetik auto'da olsa çiçeklenme süresi uzayabilir çiçeklenme döneminde verdiğin fazla gübre oda sıcaklığı susuz kalması gibi bir sürü etken var bunlar çiçeklenme süresini uzatıyor bazen.
Ben de Auto yapmıştım bir kere iki hafta geç bitmişti 6 hafta diyordu 8 haftada bitti çiçeklenme.
Ben 34 litre de yapmıştım ve benim büyüme dönemi 40 günlük bir şey sürmüştü bitki bayağı büyümüştü aynısını toprakta yapmıştım topraktaki 700 gramdı yaş ağırlığı kovadaki 2,5 3 kilo yaş ağırlığındaydı beşte biri kaldı hesabını sen yap ışığım iki tane 600 watt hps vardı
CO2 de kullandım onun etkisi de bayağı vardır ama senin kovan küçük o yüzden ne alırsın bilmiyorum Bir dahakine büyük kova ile yapmanı tavsiye ederim aradaki farkı çok net bir şekilde görürsün kullandığım gübre A.N. onun da etkisi vardır yani burada her şey etken her şeyi ne kadar iyi bir seviyede bitkiye verirsen o da sana o kadar bol hasat verir.
Ben de 4 tane 34 litre DWC yapacağım takipte kal dostum.
Unutma en önemlisi işe başlamadan önce genetik sonra diğer şeyler genetik çok önemli bu işte ona göre hasat değişir iki farklı genetikte de aynı şeyleri yapsa aynı verimi alamazsın sen genetiğini ona göre seç benim kullandığım genetik Big bang Auto.
Takipteyim dostum hasat aldığında buraya yaş ve kuru ağırlığını paylaşırsan nerede doğru yaptın nerede hata yaptın tartışabiliriz hasadın bol olsun dostum.

Ü

Üye silindi 32956

Guest
@Ortak yeni günlük değerli yorumlarını bekliyorum dostum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** ******* ********* *** **** ******** ******* ********** *** *** ****** ******** ********* ****** ***** ****** ******** *** ***** **** *****
  • S sefaledd11:
    ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
    +1
  • W wickedstick:
    *** ****** * ***** ****** * ** ******* *** ***** **** ****** *** ****** ********* ******* ******* hahahaha*** **** ******* ********** ***** ******* hahahaha ******* ***** ** ******** *****
  • Night owl Night owl:
  • S sefaledd11:
    ****** ***** ****** ***** ********* ******* ****** ****** ***** ********** ********** *** ***
  • W wickedstick:
    ****** *** ********* hahahaha***
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha ****** hahahaha** ******* ***** ***** ***** ******** ***** **
    +1
  • W wickedstick:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ***** *** ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • NewGardener NewGardener:
    ***** * **** hahahaha hahahaha ***** ***** ******* ****** *** hahahaha ********** ******** * ********* ***** ********* ***** ****** * ***** ****** * ** ******* *** ***** **** ****** *** ****** ********* ******* ******* hahahaha*** **** ******* ********** ***** ******* hahahaha
    +1
  • W wickedstick:
    ********* ********** ******* ****** ****** ******* *** **** **** ****** ******* ***** ********** *** **** ********* ****** ***** ** **** **** ***** ***** ****** **** **** ****** **** ***** hahahaha* * **** hahahaha hahahaha ***** ***** ******* ****** *** hahahaha ********** ******** * ********* ***** ********* **
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* * ***** ** **** ******** ********** ** * *** ** * * ********** ** hahahaha** hahahaha*** ***** * **** hahahaha hahahaha ***** ***** ******* ****** *** hahahaha ********** ******** * ********* ***** ********* **
  • Night owl Night owl:
    * ** ***** ****** ********* ********** ******* ****** ****** ******* *** **** **** ****** ******* ***** ********** *** **** ********* ****** ***** ** **** **** ***** ***** ****** **** **** ****** **** ***** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ** ***** ****** ********* ******* * ***** ** **** ******** ********** ** * *** ** * * ********** ** hahahaha** hahahaha***
    +2
    +2
  • W wickedstick:
    ******** ******* ***** ******* ****** hahahaha**** **** hahahaha* ******* ********** ******** ******* ****** ********* ******** ** ****
  • W wickedstick:
    ****** ****** hahahaha* ****
  • S sefaledd11:
    ******** ***** ********* ***** *** ****** ***** ********* ****** ********* ********* *****
  • S sefaledd11:
    ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • W wickedstick:
    ********** ******** ***** hahahaha ***** ******** ****** *** hahahaha ******* ********* *** ******* ********* ********* ******** ***** *** ** ***** ***** ****** ** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ***** ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • W wickedstick:
    ******* ****** ***** ******** **
    W wickedstick: ******* ****** ***** ******** **