Auto - mikoriza kullanımı

Herkese iyi growlar . Auto genetikler büyütüyorum ve saksı değişimi yapmadan direk 15L lik saksıya ekim yaptım .Elimde great white toz mikoriza var . İlk ekim sırasında tohumun altına yarım çay kaşığı kadar serpiştirdim . Genelde mikorizayı saksı değişiminde köklerin etrafına döküyorlar . Ben saksı değişimi yapmayacağım için bunu yapamıyorum.

Bir daha mikoriza vermeme gerek var mı ? Suya karıştırıp yada toprakta delikler açıp 2. yada 3. haftalarda takviye yapmama gerek var mı yoksa kendisi toprağın her yerine yayılıyor mu ?

Yeşillendiren olursa sevinirim

C

Canna

Guest
Mikoriza kök gelisimi icin gerekli bir mikro organizma mantar, evet hasata kadar miktarini azaltarak bitkine vermelisin, cünki bitkin cicege gectiginde bile kök gelisimi yavaslasada devam edecek ve köklerin devamli saglikli kalmasi ve güclenmesi icin gerekli.

Mikoriza kök gelisimi icin gerekli bir mikro organizma mantar, evet hasata kadar miktarini azaltarak bitkine vermelisin, cünki bitkin cicege gectiginde bile kök gelisimi yavaslasada devam edecek ve köklerin devamli saglikli kalmasi ve güclenmesi icin gerekli.
Teşekkür ederim cevap için . Peki nasıl vermemi tavsiye edersin ? Great white premium için suya karıştırma oranı gibi bişey bulamadım . Granül olan toprakta delikler açıp kullanılabiliyor ama bunun için öyle bir bilgi yok

C

Canna

Guest
Dostum nikimde oldugu gibi ben canna gübre kullaniyorum ve rhizotonik o isi hal ediyor. Fazlasi zarar vermez bitkine mikoriza mantarinin, tavsiyem bitkinin gelisimine bak ona göre karar ver. Ben bilmiyorum great white premium icin karistrma oranini.

Dostum nikimde oldugu gibi ben canna gübre kullaniyorum ve rhizotonik o isi hal ediyor. Fazlasi zarar vermez bitkine mikoriza mantarinin, tavsiyem bitkinin gelisimine bak ona göre karar ver. Ben bilmiyorum great white premium icin karistrma oranini.
Abi teşekkür ederim yinede .Benimde elimde biobizz root juice var. Birlikte kullanımında bir sakınca yoktur diye düşünüyorum . Elimde full biobizz set var .Aslında canna gübrelerimde var ama onları bu growda kullanmıycam

C

Canna

Guest
Dostum canna haricinde ki bilgilerim ya cok eskilerde kaldi yada sadece kulaktan duyma. Canna haricinde hic bir gübre konusunda detayli bilgi veremem.

Metgen7

Kıdemli Üye
Dostum canna haricinde ki bilgilerim ya cok eskilerde kaldi yada sadece kulaktan duyma. Canna haricinde hic bir gübre konusunda detayli bilgi veremem.
canna organic an kimyasal olarak anlatıldı bu tatda farklılık ve üründe gr da deişiklik yaratıyormu artılar eksiler nedir canna için yardım edermısın örnek bişey diyecem revive eş degeri bi urun varmı ?

Woppy

Ordinaryüs
Knk öncelikle organik gübre kullanmalısın mikoriza kullanmak istiyorsan kimyasal gübrede mikoriza ölür. Toprağa delikler acarak 1 cay kasıgı koy 1 ay sonra BAK o koydugun yerdekiler karısmıs gitmisse baska yerlere birdaha koy zararı olmaz.
canna organic an kimyasal olarak anlatıldı bu tatda farklılık ve üründe gr da deişiklik yaratıyormu artılar eksiler nedir canna için yardım edermısın örnek bişey diyecem revive eş degeri bi urun varmı ?
Knk organikle kimyasal arasında illaki hasat miktarında fark olacak tat konusundada farklılıklar olacak kimyasal da daha çok hasat ve kullandıgın gübrelere göre tat ve aroma belirginlesecek mesela an serisi carboad nirvana tarzı gübreler tar aroma konusunda iyiler daha belirginleştiriyor.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********