Auto ' nun Püf Noktaları ( Bilgilendirme ) -Kanka

Kanka

Administrator
Yönetici
Selam kankalar bu yazıyı okursanız autoda size bir kaç gram kazandırabilirim umarım :)
Kankalar öncelikle gunde 2-3 gram içiyorsanız 2-3 tane auto sizi kurtarmayabilir , Auto vakti kısıtlı olan için bir kaç saksı fazla atıp hızlıca bitirebilir . Auto çok nadirdir birçok sebebe bağlı 10 - 15 gram almanız kaçınılmaz olabilir. Bunlardan aklıma gelenler

-Küçük saksıda bitkinin açılamaması başlayıp ve geç değiştirip veg süresinden gün kaybetmek
-Az sulamadan dolayı beslenememe
-Fazla sulamadan dolayı kökleri oksijensiz bırakıp gelişim problemi yaratma
-Erken stres yaratıp bitkiyi bloom evresine sokmak
-Fazla strese sokarsanızda bitki blooma girer
Kankalar aklıma gelenler bunlar , eğe napıcaz hiç mi eğitim vermicez .!! Hayır kanka eğitim ver kelle uçur sorun yok eğitim verebılırsın ancak doğru zamanda , Peki doğru zaman nedir ?

Kendi bitkilerimden örnek vererek anlatıcam , gün demek saçma oluyor benım 20 gunluk bitkim başkasının 30 gunluk bitkisine eşit olabilir . Bende degeneticanın amnesia haze i var photo ama farketmez örnek veriyorum : TIKLA Ben ortalama bu dönemde eğitim veriyorum , fotoda gördüğünüz gibi sol üstteki boya giden bitki varsa ona LST yaparım boyunu keserim , kısa gelen bitkim olursa kellesini uçururum genelde , eğer LST yaptığım kaldırabılıyor ve güçlü büyüyorsa toppingde atılabilir . Peki en önemli şey ne zamana kadar eğitim yapabilirim : size dişiliğini göstermişse çiçeklenmeye geçişi çok uzun sürmeyecektir , çiçeklenmenin ilk günlerinde o size gösterdiği dişilik hormonu boy atmaya başlayacak o saatten sonra bitkiye eğitim konusunda dokunmanızı çok önermem .
Birazda ışık saatlerinden bahsedeyim baştan sona 18-6 mı vermeliyim yoksa 24 saatmi 20-4 mü , kankalar ben bunu şu şekilde yapıyorum bitkiyi mutlaka uyutmaya özen gosterıyorum , Kaç saat uyutacağımı bitkiye verdiğim eğitime göre şekillendiriyorum . Biraz daha açıklayıcı olursam , bitki karanlık evresinde boya uzamaya başlar 24 saat ışıkta kısa olabılır 18 saat ışıkta uzun olabılır bunuda verdiğim eğitime göre şekillendiriyorum . Aklıma geldikçe devam ederım sorunuz oldukça sorun ekleyerek devam ederım

Son düzenleme:

Brother

Doktor
Peki doğru zaman nedir ?
Bitki sağlıklı ise eğitim verilmeli sağlıksız bitkiye eğitim verirsen zaten stress olduğu için senin yapacağın eğitim bitkiyi daha fazla strese sokar ve stresi atması daha uzun sürer
Bitki 3 haftalık olana kadar hiç bi şekilde müdahele etmeyin mümkün oldukça kabini sürekli açmayın
siz kabini açınca içeri de ki sıcaklık nem oranı değişiyor esrar ilgiyi seven bi bitki değil ve düzeni sever her bitki gibi
sürekli düzenli sıcaklık,nem olursa daha iyi gelişir

higthead

Jolly Green
@Kanka ellerine sağlık yine altın bilgiler vermişssin. Kanka cizelgesi ve kanka auto su kessinlikle dikkate almalısınız.

Auto larda verilen ışık lux mıktarı , verdıgınız ısık zaman suresıne gore degısmektedır. Mesela 22-2 gidiyorsunuz 22 saat ışık alıcağı için autolarda pek 30k lüx üzerine çıkmamaya bakın. Dli yani verılen ısık zamanı ve lux değeridir. 18-6 gidiyorsanız 30k lüx leri zorlarsınız çünkü 18 saat ısık alıcak ama 24 saat ısık verıcek iseniz ozaman verilen lüx miktarını düşürmeniz gerekicek çünkü 18 saat ışığa göre 24 saat ıcın 6 saat daha fazla ışık alıcak buda Dli ye göre daha düşük lüx vermeniz gerekicekki bitki aşırı lüx alımından stress yapmasın. Extrem durumlar hariç 30-35-40 k tabikide kaldırır yeterkiş fazla lüxten strese girip üst yapraklar solmaya yani ağarmaya başlamasın ağarma solma demek bitki faza lüx ten fotosentezi kesmesi demek.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka harika bilgiler teşekkürler. Ama kafama takılan konu şu photo bitkiye 3 hafta veg peşine bloom vererek auto ayarında bir bitkimiz olmaz mı?

Işıkla istediğimiz veg dönemini yakalayabilirken autoya gerek gerçekten var mı?

Yahut autonun photoya göre avantaj sağlayan yönü nedir?

Kanka

Administrator
Yönetici
@Harmankush54 sanırım Fem yapıyor olmamdan ve Fem bitki yi konu alarak ılerlememden anlarsın tarafımı nerden seçtiğimi tam olarak öyle kanka , Üzerine 10 gün kadar ekler en fazla önümü görerek ilerlerim , ama ınsanların farklı tercihi olabilir , femin daha iyi oldugunu anlatmaktansa auto yapan ınsanlara nasıl daha ıyı yapabılceklerını anlatmak ıstedım yoksa bencede auto nun tek kazancı zaman

@Kanka ellerine sağlık yine altın bilgiler vermişssin. Kanka cizelgesi ve kanka auto su kessinlikle dikkate almalısınız.

Auto larda verilen ışık lux mıktarı , verdıgınız ısık zaman suresıne gore degısmektedır. Mesela 22-2 gidiyorsunuz 22 saat ışık alıcağı için autolarda pek 30k lüx üzerine çıkmamaya bakın. Dli yani verılen ısık zamanı ve lux değeridir. 18-6 gidiyorsanız 30k lüx leri zorlarsınız çünkü 18 saat ısık alıcak ama 24 saat ısık verıcek iseniz ozaman verilen lüx miktarını düşürmeniz gerekicek çünkü 18 saat ışığa göre 24 saat ıcın 6 saat daha fazla ışık alıcak buda Dli ye göre daha düşük lüx vermeniz gerekicekki bitki aşırı lüx alımından stress yapmasın. Extrem durumlar hariç 30-35-40 k tabikide kaldırır yeterkiş fazla lüxten strese girip üst yapraklar solmaya yani ağarmaya başlamasın ağarma solma demek bitki faza lüx ten fotosentezi kesmesi demek.
ben 22-2 gidiyorum şuan. veg de ve çiçek de lux kaç olmalı (auto) dan bahsediyorum

higthead

Jolly Green
auto oldugunu var sayıyorum 3 bıtkının cunku 240w anca 2-3 auto. Dostum bloomda 45-50 cmlerde tutsan yeterlıdır. 20 ısık verdıgını var sayıyorum yıne. 20-25k lux lerde mutlu olur.

Peki yoldaş 140x140 alanda 4 uzun dönem bitki yapıyorum üstünde pet şişe var bitkiler 7 günlük üstündeki petleride göz önünde bulundurarak kaç lüx vermem gerekiyor isiklarim 2 adet 301 h şu anda bir tanesi yanıyor.
auto oldugunu var sayıyorum 3 bıtkının cunku 240w anca 2-3 auto. Dostum bloomda 45-50 cmlerde tutsan yeterlıdır. 20 ısık verdıgını var sayıyorum yıne. 20-25k lux lerde mutlu olur.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
@Kanka hiç eğitim vermeden bitirmek istersem veg dönemini 24/0 blooma geçmeye yakın 18/6 yapsak, VEG dönemi boyunca uzamaya harcayacağı enerjiyi dalları kalınlaştırmak için harcar mı yoksa sonuç hemen aynı mı olur ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ****** ***** *** ***** ***** ***** ******** ***** *******
    +1
  • A ax-b:
    ********* ***** ***** ********** *** ***** *** **** ******** *** *** ********
  • R RainGrow:
    ******** ***** ****** ********** ***** ********** ****** ********* ********* hahahaha ****** ***** *** ***** ***** ***** ******** ***** *******
  • Night owl Night owl:
    **** hahahaha ****
  • Night owl Night owl:
    ** ** *** ******** ***** ****** ********** ***** ********** ****** ********* *********
    +2
  • A ax-b:
    ***** hahahaha***** ***** *** hahahaha ** ******* ****** * hahahaha***** ***** ***** ********** *** ***** *** **** **
    +1
    ***** **** ** ****** hahahaha***** **** *** * ******** **** hahahaha ****
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha***
    +2
    ***** ***** **** **** ***** hahahaha***** ***** *** hahahaha ** ******* ****** * *******
  • Night owl Night owl:
    ********* ******** hahahaha* ********* ******* ***** ***** **** ****** ******** ******** **** ****
    +1
    ******* hahahaha ** ** * ***** ******** ******** hahahahahahahaha*********
    ******* ********* ********** ** ****** ********** ******** hahahaha* ********* ******* ***** ***** **** ****** ******** ******** **** ****
  • Night owl Night owl:
    *** ********* ****** **** ******** **** *** ** ******** **** ***** **** ***** **** ** ****** hahahaha***** **** *** * ********
  • A ax-b:
    **** ** ***** ******* ** ******** ****** * ******* ******* ******** hahahaha***
  • A ax-b:
    ****** *** ** ******** * ****** ******** ***** **
    ***** ** ******** *** ********* ****** **** ******** **** *** ** ******** **** ***** ****
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** ******** *** ********* ******* ***** ********** ******** ******* ********* ********** ** ****** *
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ** **** ******** ******* ****** *** ** ******** * ****** ******** ***** **
    ***** ********** ****** ******** ********** **** ***** **** ** ***** ******* ** ******** ****** * ******* ******* ******** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    **** ** ***** ** **** ****** ****** *** hahahaha***** *** ** ******** * ****** ******** ***** **
    TabldotLife TabldotLife: **** ** ***** ** **** ****** ****** *** hahahaha***** *** ** ******** * ****** ******** ***** **