Auto ' nun Püf Noktaları ( Bilgilendirme ) -Kanka

Ü

Üye silindi 25993

Guest
@Kanka ellerine sağlık yine altın bilgiler vermişssin. Kanka cizelgesi ve kanka auto su kessinlikle dikkate almalısınız.

Auto larda verilen ışık lux mıktarı , verdıgınız ısık zaman suresıne gore degısmektedır. Mesela 22-2 gidiyorsunuz 22 saat ışık alıcağı için autolarda pek 30k lüx üzerine çıkmamaya bakın. Dli yani verılen ısık zamanı ve lux değeridir. 18-6 gidiyorsanız 30k lüx leri zorlarsınız çünkü 18 saat ısık alıcak ama 24 saat ısık verıcek iseniz ozaman verilen lüx miktarını düşürmeniz gerekicek çünkü 18 saat ışığa göre 24 saat ıcın 6 saat daha fazla ışık alıcak buda Dli ye göre daha düşük lüx vermeniz gerekicekki bitki aşırı lüx alımından stress yapmasın. Extrem durumlar hariç 30-35-40 k tabikide kaldırır yeterkiş fazla lüxten strese girip üst yapraklar solmaya yani ağarmaya başlamasın ağarma solma demek bitki faza lüx ten fotosentezi kesmesi demek.
Üstat 240qb ile başladım growa 2 bitkim var auto 18 6 çalışıyor ışık bitkiler blooma geçince 1 ad daha 240qb ekledim bloom 25 de şuan bitkim ışığın uzaklığı ne olmalı kaç k lux vermek gerek

YOLGEZER

Yeni üye
Işığın nedir? Alanın kaça kaç? ve kaç bitkin var?
Photo için bana ilk etapta çok uzmeyecek corbacidan güzel şekilde bir tohum öneriniz var mıdır hocam ? Mars Hydro Ts1000 alıyordum, sonda işler sponsordan Samsung Lm301h evoya döndü. 120 W ve bir photo için 70x70x160 kabinde guzel sonuçlar alır mıyım ? Gubrem toprağım herşeyim sorunsuz olacak. Sizlerin yönlendirmeleri ile öğrenerek yapacağım.

BeHappy

Yeni üye
Kankalar ben 12/12 iki auto yaptım(white widov), sırf yanında photo bitki var diye ama autoların tanesinden 55-60 gr aldım photodan da 40 gr aldım sonuç hoşuma gitti. Edindiğim deneyime göre 1 de eksen 3 de eksen ışığının cüqü neye yetiyorsa onu alıyorsun. Tek bitki photodan 4 ayda aynı kabinde 250 gr almıştım. Işık: cob led 300w + 200w. bazen 300 bazen 200 bazen 500w luk ışıklar veriyorum kendi kafama göre doğayı taklit ediyorum

hplastik

Yeni üye
Selam kankalar bu yazıyı okursanız autoda size bir kaç gram kazandırabilirim umarım :)
Kankalar öncelikle gunde 2-3 gram içiyorsanız 2-3 tane auto sizi kurtarmayabilir , Auto vakti kısıtlı olan için bir kaç saksı fazla atıp hızlıca bitirebilir . Auto çok nadirdir birçok sebebe bağlı 10 - 15 gram almanız kaçınılmaz olabilir. Bunlardan aklıma gelenler

-Küçük saksıda bitkinin açılamaması başlayıp ve geç değiştirip veg süresinden gün kaybetmek
-Az sulamadan dolayı beslenememe
-Fazla sulamadan dolayı kökleri oksijensiz bırakıp gelişim problemi yaratma
-Erken stres yaratıp bitkiyi bloom evresine sokmak
-Fazla strese sokarsanızda bitki blooma girer
Kankalar aklıma gelenler bunlar , eğe napıcaz hiç mi eğitim vermicez .!! Hayır kanka eğitim ver kelle uçur sorun yok eğitim verebılırsın ancak doğru zamanda , Peki doğru zaman nedir ?

Kendi bitkilerimden örnek vererek anlatıcam , gün demek saçma oluyor benım 20 gunluk bitkim başkasının 30 gunluk bitkisine eşit olabilir . Bende degeneticanın amnesia haze i var photo ama farketmez örnek veriyorum : TIKLA Ben ortalama bu dönemde eğitim veriyorum , fotoda gördüğünüz gibi sol üstteki boya giden bitki varsa ona LST yaparım boyunu keserim , kısa gelen bitkim olursa kellesini uçururum genelde , eğer LST yaptığım kaldırabılıyor ve güçlü büyüyorsa toppingde atılabilir . Peki en önemli şey ne zamana kadar eğitim yapabilirim : size dişiliğini göstermişse çiçeklenmeye geçişi çok uzun sürmeyecektir , çiçeklenmenin ilk günlerinde o size gösterdiği dişilik hormonu boy atmaya başlayacak o saatten sonra bitkiye eğitim konusunda dokunmanızı çok önermem .
Birazda ışık saatlerinden bahsedeyim baştan sona 18-6 mı vermeliyim yoksa 24 saatmi 20-4 mü , kankalar ben bunu şu şekilde yapıyorum bitkiyi mutlaka uyutmaya özen gosterıyorum , Kaç saat uyutacağımı bitkiye verdiğim eğitime göre şekillendiriyorum . Biraz daha açıklayıcı olursam , bitki karanlık evresinde boya uzamaya başlar 24 saat ışıkta kısa olabılır 18 saat ışıkta uzun olabılır bunuda verdiğim eğitime göre şekillendiriyorum . Aklıma geldikçe devam ederım sorunuz oldukça sorun ekleyerek devam ederım
Forumdaki en güzel konulardan biri bence emeğine sağlık.
Bitkilerin photo ama auto gibi kendin şekillendiriyosun bu çok iyiymiş ben ilk growumu yapıcam inşallah herşeyin siparişini verdim auto white widow denicem
Saksıların kaç litre kabin ölçülerin ve gübrelerin nelerdir söylermisin son olarak başladığımda sana haftalık resim video göndersem beni yönlendirirmisin hem öğrenmiş olurum tecrübe kazanırım hemde bitkilerim sağlıklı olur

Tea+90

Yeni üye
Selam kankalar bu yazıyı okursanız autoda size bir kaç gram kazandırabilirim umarım :)
Kankalar öncelikle gunde 2-3 gram içiyorsanız 2-3 tane auto sizi kurtarmayabilir , Auto vakti kısıtlı olan için bir kaç saksı fazla atıp hızlıca bitirebilir . Auto çok nadirdir birçok sebebe bağlı 10 - 15 gram almanız kaçınılmaz olabilir. Bunlardan aklıma gelenler

-Küçük saksıda bitkinin açılamaması başlayıp ve geç değiştirip veg süresinden gün kaybetmek
-Az sulamadan dolayı beslenememe
-Fazla sulamadan dolayı kökleri oksijensiz bırakıp gelişim problemi yaratma
-Erken stres yaratıp bitkiyi bloom evresine sokmak
-Fazla strese sokarsanızda bitki blooma girer
Kankalar aklıma gelenler bunlar , eğe napıcaz hiç mi eğitim vermicez .!! Hayır kanka eğitim ver kelle uçur sorun yok eğitim verebılırsın ancak doğru zamanda , Peki doğru zaman nedir ?

Kendi bitkilerimden örnek vererek anlatıcam , gün demek saçma oluyor benım 20 gunluk bitkim başkasının 30 gunluk bitkisine eşit olabilir . Bende degeneticanın amnesia haze i var photo ama farketmez örnek veriyorum : TIKLA Ben ortalama bu dönemde eğitim veriyorum , fotoda gördüğünüz gibi sol üstteki boya giden bitki varsa ona LST yaparım boyunu keserim , kısa gelen bitkim olursa kellesini uçururum genelde , eğer LST yaptığım kaldırabılıyor ve güçlü büyüyorsa toppingde atılabilir . Peki en önemli şey ne zamana kadar eğitim yapabilirim : size dişiliğini göstermişse çiçeklenmeye geçişi çok uzun sürmeyecektir , çiçeklenmenin ilk günlerinde o size gösterdiği dişilik hormonu boy atmaya başlayacak o saatten sonra bitkiye eğitim konusunda dokunmanızı çok önermem .
Birazda ışık saatlerinden bahsedeyim baştan sona 18-6 mı vermeliyim yoksa 24 saatmi 20-4 mü , kankalar ben bunu şu şekilde yapıyorum bitkiyi mutlaka uyutmaya özen gosterıyorum , Kaç saat uyutacağımı bitkiye verdiğim eğitime göre şekillendiriyorum . Biraz daha açıklayıcı olursam , bitki karanlık evresinde boya uzamaya başlar 24 saat ışıkta kısa olabılır 18 saat ışıkta uzun olabılır bunuda verdiğim eğitime göre şekillendiriyorum . Aklıma geldikçe devam ederım sorunuz oldukça sorun ekleyerek devam ederım
Harvets 200 quantum bordum var ayarlıymıs. Tohumlar autoflower. Bu lamba ayarlıymıs kaçta durması gerekıyor bıde uzaklıgı ne kadar olması lazım.100 de olsa ısı sorunu cıkıyor 40 da cok prlak durmuyor. Kabin 60-60 iki saksı yapacam.Napcaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    *** ** **** ******* ******* *** ***** **** **
  • Emmy Emmy:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ******** ***** ********** hahahaha** **
  • Emmy Emmy:
    *** ******** ***** ***** ****** hahahaha ********** ***
  • D despotdes: