Auto Purple Diesel

MoneyB

Üye
Bugün filizimin 6.cı günü, filizin 9 cm uzunluğu var yaprak uzunluğu da 1.5 cm, biraz fazla uzun gibi geldi kök, acaba üzerine toprak ekmeli miyim 1620547985931.png

higthead

Jolly Green
Dostum ışığın ne ve kaç cm de ışığa doğru yükseliyor ışığını yaklaştır. Kabine yenimi aldın naptın bılgı verırsen.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
İyi bir toprak alıp mesala plagron şu anki toprağından çıkarıp transfer etsek ben yapsam tutar eğer elinden çiçeklere zarar gelmiyorsa hemen yap köküne zarar vermeden çıkar ve asla ellerinle yani çıplak elle elleme eldiven tak çiçeği tutarken fazla sıkma ve güzel bir toprağa plagron boğazına kadar dik emin ol kurtulursa dua edeceksin yalnız ben bakamadım.... coco'yu ama bilen birinden daha evvel yapan bir arkadaş varsa bence önce onun nedenini anla sonra yap..

MoneyB

Üye
İyi bir toprak alıp mesala plagron şu anki toprağından çıkarıp transfer etsek ben yapsam tutar eğer elinden çiçeklere zarar gelmiyorsa hemen yap köküne zarar vermeden çıkar ve asla ellerinle yani çıplak elle elleme eldiven tak çiçeği tutarken fazla sıkma ve güzel bir toprağa plagron boğazına kadar dik emin ol kurtulursa dua edeceksin yalnız ben bakamadım.... coco'yu ama bilen birinden daha evvel yapan bir arkadaş varsa bence önce onun nedenini anla sonra yap..
Büyük ihtimal dediğin durumdan kaynaklı üstad, plagronun yapısını inceledim böyle ince dallı bitkiler için müsait ve tutucu bit tür

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Büyük ihtimal dediğin durumdan kaynaklı üstad, plagronun yapısını inceledim böyle ince dallı bitkiler için müsait ve tutucu bit tür
Evet dostum belki, benim acemiliğimden ama coco dan hiç bir türlü faydalanamadım ne domates, ne salatalık ,limon aklına ne gelirse denedim ama maalesef kökün tutunacak bir yeri yok o toprakta zayıf kalıyor ve kök atmıyor.. belki alınan toprakların içine %20 ,veya 30 gibi katmak lazım zaten bir dolu yerde de onu öneriyor

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Evet dostum belki, benim acemiliğimden ama coco dan hiç bir türlü faydalanamadım ne domates, ne salatalık ,limon aklına ne gelirse denedim ama maalesef kökün tutunacak bir yeri yok o toprakta zayıf kalıyor ve kök atmıyor.. belki alınan toprakların içine %20 ,veya 30 gibi katmak lazım zaten bir dolu yerde de onu öneriyor
Ama ilk baştaki konuyu açtığındaki düşüncende kurtarabilir elinde güzel bir toprak varsa boğazına kadar toprak ekle yanlardan kök atarsa kurtarırsın

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Bugün filizimin 6.cı günü, filizin 9 cm uzunluğu var yaprak uzunluğu da 1.5 cm, biraz fazla uzun gibi geldi kök, acaba üzerine toprak ekmeli miyim Ekli dosyayı görüntüle 8062
Ama ilk baştaki konuyu açtığındaki düşüncende kurtarabilir elinde güzel bir toprak varsa boğazına kadar toprak ekle yanlardan kök atarsa kurtarırsın

Byfendi

Kıdemli Üye
Dostum toprakla alakasi yok bu durumun. Isigin cok yuksekte. Indir onu 50.60 cm mesafeye.bitkinin govdesinide 4-5 cm disarda kalana kadar toprak doldur onu yapamiyosan bi cubukla destekleyip hafifce bagla yana yatmasin.sorun isik mesafen yetersiz.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Dostum toprakla alakasi yok bu durumun. Isigin cok yuksekte. Indir onu 50.60 cm mesafeye.bitkinin govdesinide 4-5 cm disarda kalana kadar toprak doldur onu yapamiyosan bi cubukla destekleyip hafifce bagla yana yatmasin.sorun isik mesafen yetersiz.
Işıkla alakası yok dostum 175 wattan bahsediyor benimki 100 watt 100 cm den 16.500 lümeni var arkadaşın 35.000 ,40.000 lümene yaklaşık veriyordur...... oda gelişim döneminde bir çiçeğe çok ama çok fazla 2 metreye çıkarsa o ışıkla küçücük parmak kadar çiçeğe yeterde artar bile

Byfendi

Kıdemli Üye
Işıkla alakası yok dostum 175 wattan bahsediyor benimki 100 watt 100 cm den 16.500 lümeni var arkadaşın 35.000 ,40.000 lümene yaklaşık veriyordur...... oda gelişim döneminde bir çiçeğe çok ama çok fazla 2 metreye çıkarsa o ışıkla küçücük parmak kadar çiçeğe yeterde artar bile
Artar! :) işte böyle boya gider.topraktan yada cocodan nerde gorulmuş bitkinin boya gittiği?! Sen biseyleri yanlis biliyosun dostum.led isiklarda lümene değil ppdf par umol gibi degerlere bakilir. O bitkinin boya gitmesinin nedeni isiga uzak! 450 w g.b kullaniyorum 65 cm de 6 gunluk suan ki bitkim. Ben fikrimi soyledim konu sahibi yapar yapmaz kendi bilir, yada bu soyledigimi arastirir dogrusunu ögrenir.

Son düzenleme:

MoneyB

Üye
Yaklaşık yarım saat önce alt kısımdan toprak alıp tektardan kökleri basmadan gömdüm gövdesini filizin, şuan mesafeyi de 65 e indirdim, bitkilerin yaprakları henüz hassas fanım da ufak masa fanı şimdilik %100 işlem sağlamıyor, yanmaması için idealdir galiba en azından 3-4 haftaya kadar

Byfendi

Kıdemli Üye
Yaklaşık yarım saat önce alt kısımdan toprak alıp tektardan kökleri basmadan gömdüm gövdesini filizin, şuan mesafeyi de 65 e indirdim, bitkilerin yaprakları henüz hassas fanım da ufak masa fanı şimdilik %100 işlem sağlamıyor, yanmaması için idealdir galiba en azından 3-4 haftaya kadar
Tamam kanka. Gun icerisinde tekrar kontrol et isik boyle kalsin.

higthead

Jolly Green
Dostum yine söylüyorum ışığını indir bitki ışığa ulaşmak için boy atmış. Sakın vantilatörü calıştırma ve nemi 75-80 yap.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Artar! :) işte böyle boya gider.topraktan yada cocodan nerde gorulmuş bitkinin boya gittiği?! Sen biseyleri yanlis biliyosun dostum.led isiklarda lümene değil ppdf par umol gibi degerlere bakilir. O bitkinin boya gitmesinin nedeni isiga uzak! 450 w g.b kullaniyorum 65 cm de 6 gunluk suan ki bitkim. Ben fikrimi soyledim konu sahibi yapar yapmaz kendi bilir, yada bu soyledigimi arastirir dogrusunu ögrenir.
Güzel kardeşim yaşın kaçtır bilmiyorum :) ama emin ol babanla aynı yaşta olabilirim bazı şeyler bilgiyle değil öğrenilerek ve tecrübeyle oluyor bir kere sen hiç kokoda çiçek baktın mı ? bakmadın ben baktım olmuyor o başka bir şey cocoda yetiştirmek için özellikle alıyorlar ama içlerine koydukları katı ve bazıları uzun salınımlı gübreler veriyorlar , ve özellikle coco seçiyorlar ki sık sık sulayıp daha fazla besin vermek için ppdf umol benimkisi 45 cm 1520 veriyor iyidir herhalde o kadarda yaşlı değilim az çok biliyorum bitkinin boya gitmesi elbette sana ışık gibi gelir çünkü çiçek yok ışık arıyor yok ışık azda ondan boynunu uzatıyor 40 cm indir ışığını falan filan çünkü sen yaşamadın ben ise diyorum ki o canım kökler tutunmak için yer arıyor ama toprak toprak değil ki tutacak yer yok ben yapamadım o başka bir iş eğer onda olsaydı herkes onda yapardı fiyatı da ucuz demek ki kimsenin yada belli bir azınlığın tercih ettiği bir yetiştirme medyası ve bu işi iyi yapan yetiştiricilerin tercih ettiği bir şey eğer coco hakkında bir bilgin varsa onu söyle arkadaşa ki bende senden bir şey öğrenebileyim

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Evet dostum toprak ilave etmek bir fikirdi iyide olabilir ama biraz daha göm 2 cm kalsa yeter.

Kanka tecrübeyle sabit bilgi benim için ışığı indir sorunu çöz yanına destek koy bişey olmaz merak etme

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A atılgan:
    **** ***** ****** ***** ****** ***** ******** ***** ****** ********* ****** **
  • ax-b ax-b:
    ***** **** **** ******* hahahaha
  • Emmy Emmy:
    * *** *** ***** **** ***** ****** ***** ****** ***** ******** ***** ****** ********* ****** **
  • A atılgan:
  • A atılgan:
  • Emmy Emmy:
    ***** ******* ********* ***** hahahaha *** *** *** **** ***** ***** *** ***** ******** *** ******** ******* ****** hahahaha**** **** **** ******* hahahaha
  • Emmy Emmy:
  • ax-b ax-b:
    *** *** *** hahahaha ** **** * ** ** * ********
  • Narkotik Narkotik:
    ** **** ********* **** **
  • Emmy Emmy:
    ***** ****** ******* hahahaha *** *******
    +1
  • A atılgan:
    hahahaha ****** **** ** ** ******* ***** *****
  • ax-b ax-b:
    +1
  • Emmy Emmy:
    ******* hahahaha ***** ******* ******
  • Emmy Emmy:
    *** ****** hahahaha ****** **** ** ** ******* ***** *****
  • Emmy Emmy:
  • A atılgan:
    ***** hahahaha **** ***** hahahaha ******* **** * *** ** ******** ** hahahaha**** ** ****** ***** hahahaha
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ******* ** ***** ***** ****** ***** ***** ****** ********** ******* ******* ********
  • A atılgan:
  • Emmy Emmy:
  • V vavoishere:
    ****** *** ***** *** ** ***** **** ****** *** ******* ********** ******** **** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** *** ****** ****** ********* *** ***** *** ** ***** **** ****** *** ******* ********** ******** **** **
  • A atılgan:
    *** *** ********** ***** ********* ***** ********** ******** ********** ** ****** *** * ******* ***** ********* ******* *** ******* **** ****** ******** ********
  • Emmy Emmy:
    ** ****** ***** ****** ********* ****** ********** ** **** ****** **** ****** ********* ***** ******* ******** *** ********** ***** ********* ***** ********** ******** ********** ** ****** *** * ******* ***** ********* ******* *** ******* **** ****** ******** ********
    Emmy Emmy: ** ****** ***** ****** ********* ****** ********** ** **** ****** **** ****** ********* *****...