AUTO SOMANGO BAŞLIYORUZ

SentetikZenci

Müptezel
Arkadaşlar... üzülerek belirtiyorum yaptığım araştırmalar ve yabancı kaynaklardan insanlarla girdiğim tartışmalara göre bitkim özürlü... açıkçası beni çok üzdü bu durum ama devam edicem growa. Bu grow böyle olsun istemezdim. En azından tecrübe kazanıyorum bakalım engelli bir bitkiden kaç gr hasat alacağım göreceğiz. İkinci bitkiyi kabinime koymak isterdim ancak okadar alanım malesef yok, bu bitkininde canını yakmak yada öldürmek istemediğim için bu grow bununla devam edeceğim. Günlük güncellenecektir, takipte kalanlara teşekkür ederim.

JAPANESE

Üye
Arkadaşlar... üzülerek belirtiyorum yaptığım araştırmalar ve yabancı kaynaklardan insanlarla girdiğim tartışmalara göre bitkim özürlü... açıkçası beni çok üzdü bu durum ama devam edicem growa. Bu grow böyle olsun istemezdim. En azından tecrübe kazanıyorum bakalım engelli bir bitkiden kaç gr hasat alacağım göreceğiz. İkinci bitkiyi kabinime koymak isterdim ancak okadar alanım malesef yok, bu bitkininde canını yakmak yada öldürmek istemediğim için bu grow bununla devam edeceğim. Günlük güncellenecektir, takipte kalanlara teşekkür ederim.
Kanka bence özürlü felan değil. Işığın yetersiz lux ölçümünde 6K aldın. Bunu 20K minimum tutmam lazım. Işığı değiştirdiğinde düzelecektir durum bence. Gerçekten özürlü olduğuna inanıyorsan çok üzüldüm bu duruma cidden ama ışığıktan bence. :(

SentetikZenci

Müptezel
Kanka bence özürlü felan değil. Işığın yetersiz lux ölçümünde 6K aldın. Bunu 20K minimum tutmam lazım. Işığı değiştirdiğinde düzelecektir durum bence. Gerçekten özürlü olduğuna inanıyorsan çok üzüldüm bu duruma cidden ama ışığıktan bence. :(
Zaman göstericek kankacım inşallah sandığım gibi değildir.

Kanka gartengold güzel bi toprak ama filizleri yakıyor maalesef 5 tohumum yandı. Plagrona geçince durum düzeldi. Gartengoldu saksı değişimi yapacağım zamana tutuyorum artık photo için

SentetikZenci

Müptezel
Evet kankalar an itibariyle tohumumu attım peçetenin arasına. Patladığı zaman saksıya alıcam. Çok güzel bi grow olacak buna eminim.

Ekipmanlarım:
2 adet 50w kırmızı led projektör
1 adet 50w mavi led projektör
11.5 lt plastik saksı
Gartengold genel kullanım torfu
100m3lük giriş aksiyel fan
190m3 lük çıkış aksiyel fan
Masaüstü vantilatör
Solucan ve yarasa gübresi
Önceki grow nyc diesel autodan bu ekipmanlarla (150w cob led vardı onu değiştim sadece) tek saksı 45g kuru aldım. Umarım bu grow daha iyiye gideceğiz kankalar. Tohum patladığında resimlerle beraber konu güncellenecektir.

09.12.2021
Tohum ufaktan kökçük gösterdi bu süreç tam 24 saat sürdü. Tohumu suya atmadan, çalkalamadan doğal haliyle yalnızca ıslak peçete ve yoğurt kabına attım. Sonuçlar bu şekilde.

10.12.2021
Kök güzel uzadı ve artık saksıya aldım 50w mavi ledi astım tepesine. Tohumun saksıya alınması toplam 2.5-3 gün sürdü. Can suyunu verdim ph ayarlı suyla. Gelişmelerin devamınd güncellenecek kankalar

11.12.2021
Henüz saksıya alışımın üzerinden 10 saat kadar geçti ve ufaktan selam vermeye başladı küçük kızım :) inanıyorum bu grow çok iyi olucak.

13.12.2021
Dün selam verdi ama tohumu yaprağın üstündeydi kankalar bu beni biraz korkuttu açıkçası ilk kez geldi başıma resimde gördüğünüz üzere:
Bugün ise tohumu hala üstünde görünce ve büyüme olmadığınıda fark edince fotosentez yapabilmesi için kürdan yardımıyla attım üzerinden tohumu. Şuan için durumu iyi, önümüzdeki günlere bakıyoruz.

16.12.2021
Son güncellemeden bu yana 3 gün geçti 3 günde böyle bir gelişimle karşı karşıyayız.

Bana kalırsa yavaş. Işık takviyesi yapmayı planlıyorum, sorunum ışıktan kaynaklı.

20.12.2021
Yavaşta olsa gelişim devam ediyor kankalar, bu hafta amber ışığım geliyor gelişimi dahada hızlandırcağını düşünüyorum. Yeni yapraklar çıkardı ve günden güne gelişimini gördükçe sevindiriyor beni. Bu kızdan hala umudumu kesmedim, amber gelince hızlanacağına inanıyorum :)

30.12.2021

Calmag ve azot eksikliği çekiyorum. Sanırım ph metre yüzünden ölçtüğüm her ph değeri yanlış çıkıyor ve bitki gerekli besinleri ememiyor. Gelişim yavaş.. her zamanki gibi. Artık oluruna bıraktım 10-15g alsam şükür edicem. Pek bi umudum kalmadı yani bu kızdan. Henüz çok küçük olduğu için besin takviyesine başlamadım sonraki sulamadan hemen sonra başlayacağım ama.

30.12.2021

Calmag ve azot eksikliği çekiyorum. Sanırım ph metre yüzünden ölçtüğüm her ph değeri yanlış çıkıyor ve bitki gerekli besinleri ememiyor. Gelişim yavaş.. her zamanki gibi. Artık oluruna bıraktım 10-15g alsam şükür edicem. Pek bi umudum kalmadı yani bu kızdan. Henüz çok küçük olduğu için besin takviyesine başlamadım sonraki sulamadan hemen sonra başlayacağım ama.
Kanka niye pes ediyosun be hemen. Sen gübrelere başla bence geç bile kalmışsın. Ve en basitinden bi ph kağıdı al kağıtla ölçüver devam et. Gecikme ama toparlayabildiğin kadar toparla yaktığın elektriğe gübreye değsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ***** **
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ***** *** ****** ******** **** ***** ****** ** ***** ****** ******** **** hahahaha** ***** *** *** ** ***** ********** ******* *** ** ******* ********** ********** *****
    +1
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** ****** ****** *** ******* ***** * ***** ** ******** ** *** ** ***** ****** ****** *****
    ****** ******** ** ********* ****** ***** **** ****** ****** *** ******* ***** * ***** ** ********
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ***** **** **** ********** ****** *** ***** * ** ****** ********** ********* hahahaha* hahahaha* ********** ** **** **** ***** *** ******* ********** ***** ******* ** hahahaha* *** ********* **** ****** **** **** **** ****** ** ******** * ******* * ********** **** hahahaha ****** *****
    **** ****** ****** *** ******* ***** * ***** ** ******** ***** ** ****** *****
    +1
    ****** *** ******* *** ***** **** ****** *** ****** ********** ********* ******** hahahaha** * **** ***** * **** ********** ******* **** ****** **** ******** ****** ******** ** ********* ****** *****
    ***** hahahaha* ** *** ***** ******* ******* *** ******* *** ***** **** ****** *** ****** ********** ********* ******** hahahaha** * **** ***** * **** ********** ******* **** ****** **** ********
    **** **** ***** hahahaha* ** *** ***** ******* *
    ****** *** ******* *** ***** **** ****** *** ****** ********** ********* ******** hahahaha** * **** ***** * **** ********** ******* **** ****** **** ******** ***** ***** *** *** ** *** **** ********** ***** ********** **** *********
    **** *** ******** ******* ******* ** ********* ******* ***** ** ******* ******
    ******* ***** ********** **** ****** ***** * **** ********** hahahaha**** ********
  • C cabbar01:
    ***** ****** hahahaha** ***** ******* ********** ****** ******* ****** **
  • kkush kkush:
    hahahaha ****** ******* **** * ***** *** ****** *** hahahaha**** ****** hahahaha** ***** ******* ********** ****** ******* ****** **
  • C cabbar01:
    ****** ****** ******* hahahaha **** ******* ********** ***** ******
  • kkush kkush:
    * ** ****** ***** ****** hahahaha ******* ***** *** ****** ****** ******* hahahaha **** ******* ********** ***** ******
  • C cabbar01:
    hahahaha* hahahaha**** ***** ******** ********* ********* hahahaha* ***** ***** **** ******** ********
    +1
  • Almora Almora:
  • kkush kkush:
    **
    +1
  • C cabbar01:
    **** ** ***** ********* ********** ********** ********* ******* *** ***** hahahaha*
  • C cabbar01:
    C cabbar01: ***** * *****