Auto Topping konusu

jointboi

Üye
Selamlar Üstatlar Aklıma takılan bir konu var, Autoflower Bitkiye Topping işlemi uygulanır mı?

Chatgpt, yabancı forum ve burada araştırmalarımca Auto bitkiye topping uygulamak stressi arttıracağı için verimi düşüreceğini söylüyorlar, Yabancı forumlarda Auto bitkiye topping uygulamadan lst ile devam sağlanmasının daha sağlıklı ve olduğunu iletiyorlar, Bizim forumdaki araştırmalarımda ise bu durum %50 %50 kimisi Auto bitkiye topping yapılmaz derken, Kimisi kim diyor auto bitkiye topping yapılmaz demekte. Kısaca Topping yapmamanın artısı eksisi neler hangi yönden ilerlenmeli. Mesela ben acemi bir grower'im yeni başladım bana neler önerebilirsiniz bu konuda?

fikirlerinizi bekliyorum

Ratata

Kıdemli Üye
Auto bitkiye topping atılır, güzel de sonuçlanır. Ancak tüm süreçlerini stressis geçirmek senin için verim olarak dönecektir. Bu yüzden elinde stres giderici olması çok faydana olacaktır. Özellikle ağır stres içeren işlemlerde, topping budama gibi, çok hızlı bir şekilde toparlanmasına yardımcı olur. Auto bitkilere topping atmak veg süresini de uzatır. Bu sayede verim artışı da sağlanır. Yani topping iyidir, auto bitkiye de atılır.

Hem atılır hem atılmaz. Kişinin keyfine kalmış. Ama acemiysen ve ilk growunsa veya topping işleminin tam olarak nasıl yapılacağını bilmiyorsan. Bu seferlik es geçebilirsin kekem. Auto ya lst yaparakta hem az stres yaşatmış olursun hemde tecrübe kazanmış olursun. Bol dumanlar.

Ü

Üye silindi 899

Guest
bitkin çabuk gelişim gösterdiyse topping ve LST mükemmel kombo yapar ama bitkiye preflowera girerken vereceğin yüksek stresli eğitim hasattan yer.

jointboi

Üye
bitkin çabuk gelişim gösterdiyse topping ve LST mükemmel kombo yapar ama bitkiye preflowera girerken vereceğin yüksek stresli eğitim hasattan yer.
Hem atılır hem atılmaz. Kişinin keyfine kalmış. Ama acemiysen ve ilk growunsa veya topping işleminin tam olarak nasıl yapılacağını bilmiyorsan. Bu seferlik es geçebilirsin kekem. Auto ya lst yaparakta hem az stres yaşatmış olursun hemde tecrübe kazanmış olursun. Bol dumanlar.
Auto bitkiye topping atılır, güzel de sonuçlanır. Ancak tüm süreçlerini stressis geçirmek senin için verim olarak dönecektir. Bu yüzden elinde stres giderici olması çok faydana olacaktır. Özellikle ağır stres içeren işlemlerde, topping budama gibi, çok hızlı bir şekilde toparlanmasına yardımcı olur. Auto bitkilere topping atmak veg süresini de uzatır. Bu sayede verim artışı da sağlanır. Yani topping iyidir, auto bitkiye de atılır.
3'ünüze de ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum dostlarım kafamdaki soru işaretlerinin büyük bir kısmını giderdiniz eksik olmayın :)

Disjointed

Kıdemli Üye
Autoya topping atılır kanka on numarada olur ama doğru zamanı bulman lazım stresi az yaşatman gerekir

aze185

Yeni üye
Bitkinin 20. Günü gibi ilk 2 katı kes ondan sonra 4. Kata topping at yani toplam 4 katlı 8 ana dallı bitkin olur sonra tel yardımıyla yanal dalları dikkalice gün geçtikçe hem aç hem yatır aşağıya ne kadar çok yan dal ışık görürse o kadar hasatında bol olur dediğim gibi 20. Güne kadar elle me ki çiçekte stresi atması daha rahat olur

Disjointed

Kıdemli Üye
Sen 20'inci güne kafayı takma kanka her bitkiye 20. Gün topping yapılmaz bitkin kuvvetliyse 20. Günde at değilse 30. Günde atıcan

jointboi

Üye

kankam 26. güne girdim bitkilerim bu halde, 5. kattan topping attim ve 4 kat kaldı, 22 saat isik veriyorum sonuna kadar da bu sekilde devam edicem, fotograftaki gibi eğitim uygulayip bu asamaya getirirsen bitkilerini +60 gram banko alıyorsun grow sonunda her bitkiden, ben her bitkinin ilk katindaki 2 karsilikli dali kesip toplamda 6 dal bırakıyorum
kanka çok iyi, böyle bir bilgiye ihtiyacım vardı açıkçası, Günlüğünü detaylıca takip edicem ona bitkime yol çizerim :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    *** **** **** hahahaha ******** ***** **** ** **** *
  • Mordecai Mordecai:
  • kokokoco kokokoco:
    kokokoco kokokoco: *** **** ***** **** ********** ***** *** *******