Auto ve Photo arasındaki farklar ?

HanedaN

Yeni üye
selam dostlar benim bir konuda kafa karışıklığım var Auto ve Photo Bitkiler arasındaki farkları merak ediyorum. bildigim kadarıyla photo bitkilerde geç hasat alıyoruz bunu ilk growum olan feminized blueberry bitkisinden anlamış durumdayım. fakat auto bitkiler için nasıl davranmak lazım ışıklandırma periyotları ve kelle uçurma hakkında bilgi rica ediyorum auto bitkilere kelle uçurma yapabiliyormuyuz detayları ile birlikte anlatan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim. iyi forumlar..

kronos

Üye
dostum autolarda yaklaşık 85 gün civarı hasatını alıyorsun tohumdan tohuma göre değişir ama ortalama budur süresi. ( fakat yetiştirirken bitkiye soktuğun stresler hasatın süresini uzatabilir auto biraz daha narindir photoya göre bu konuda. )
autolarda, photolar gibi ışık düzenini 18-6dan 12-12 ye çektiğinde sömeklenmeye soktuğun gibi sokamazsın auto bitkiler kendi kendilerine girerler sömeklenmeye.
ışık periyodu hep 18 saat gündüz 6 saat gecedir, fakat 24 saat gündüz yapanlar bile vardır.
hızlıca sömeklenmeye girildiği için photo gibi fazla oynayamazsın bitkiye kelle uçurma, topping, super cropping pek tavsiye edilmez. ışığın iyiyse eğer bir kere kelle uçurma uygulayıp lst yapabilirsin ama ortalama bir ışığa sahipsen eğer lst yeterlidir.
ve boyları kısadır photo bitkilere göre dolayısıyla da az hasat verirler photolara göre.

HanedaN

Yeni üye
inan, tribe soktun beni. edebiyat hocam alparslan bayraktar yazıyor sanki cevabı diye. okadar çok cümleleriniz benziyorki anlatamam yazdım yazdım sildim birazda geçen sezonun mallarını tadarken denk geldin 1 saattir ekranda hapis kaldım kurtulucam şimdi az kaldı :)
cevabın içinde ayrıca teşekkür ederim. açık ve net bir şekilde anladım şimdi konuyu.

ico

Yeni üye
dostum autolarda yaklaşık 85 gün civarı hasatını alıyorsun tohumdan tohuma göre değişir ama ortalama budur süresi. ( fakat yetiştirirken bitkiye soktuğun stresler hasatın süresini uzatabilir auto biraz daha narindir photoya göre bu konuda. )
autolarda, photolar gibi ışık düzenini 18-6dan 12-12 ye çektiğinde sömeklenmeye soktuğun gibi sokamazsın auto bitkiler kendi kendilerine girerler sömeklenmeye.
ışık periyodu hep 18 saat gündüz 6 saat gecedir, fakat 24 saat gündüz yapanlar bile vardır.
hızlıca sömeklenmeye girildiği için photo gibi fazla oynayamazsın bitkiye kelle uçurma, topping, super cropping pek tavsiye edilmez. ışığın iyiyse eğer bir kere kelle uçurma uygulayıp lst yapabilirsin ama ortalama bir ışığa sahipsen eğer lst yeterlidir.
ve boyları kısadır photo bitkilere göre dolayısıyla da az hasat verirler photolara göre.
Kanka auto bitkilerde outdoor yapılıyor mu peki? Işıkla oynayamıyorsun malum?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** hahahaha* ******* ** ***** ***** **** ** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
    Q Qirve: ********** ******** ***** *******