Auto ve photo aynı zamanda dikim hk.

Sonne

Kıdemli Üye
Dostlar selamlar,
90*190 bi alanım var.
Elimde 4auto 3 photo tohum var.
Hiç auto büyütmedim ilk defa büyütücem.
Bir adet 240w qb lm301h ve 300w yxo cob led var elimde.
15 lt lik 2 saksıya auto ekip 40 litrelik bi saksıyada photo ekip 20/4 ışık ile autoları hasat edene kadar photoyu vegde tutim 3 ayda baya büyük olucaktır. Autolar çıkınca iyice yayıp tekten photoyu çiçeğe alim diyorum. Yanlış bir düşünce mi olur?

Sonne

Kıdemli Üye
Peki hocam 2 auto yu bu ışıklarla kaç litre saksıya dikmeliyim? 19 lt ideal mi? An serisi gübre kullanıcam.

AwaKe4

Müptezel
2 auto 1 photo at kabine aynı anda. autolar 30-35 günde çiçeğe girerler sonra 8 hafta hasat alırsın. ışığını 20/4 git auto hasadıyla birlikte photo bitkiyi tek başına bırakır 12/12 ye alırsın ışığını. 2 türü aynı kabinde yetiştirmenin daha iyi yolu yok hocam ben bu şekilde gidiyorum. Genel olarak auto ları seed to harvest süreleri kısa olarak seçiyorum. 90-95 günde auto hasat olmuş oluyor. photo yu 40 lt saksı aşağısına alma çünkü 10 hafta falan veg vereceksin. Ben veg süresini uzatmamak için önce 2 auto atıyorum autolar 15. gününe gelince photo kafasını çıkarıyor.

Sonne

Kıdemli Üye
2 auto 1 photo at kabine aynı anda. autolar 30-35 günde çiçeğe girerler sonra 8 hafta hasat alırsın. ışığını 20/4 git auto hasadıyla birlikte photo bitkiyi tek başına bırakır 12/12 ye alırsın ışığını. 2 türü aynı kabinde yetiştirmenin daha iyi yolu yok hocam ben bu şekilde gidiyorum. Genel olarak auto ları seed to harvest süreleri kısa olarak seçiyorum. 90-95 günde auto hasat olmuş oluyor. photo yu 40 lt saksı aşağısına alma çünkü 10 hafta falan veg vereceksin. Ben veg süresini uzatmamak için önce 2 auto atıyorum autolar 15. gününe gelince photo kafasını çıkarıyor.
Hocam selam,
Şuan elimde 15 lt saksı var. Autoları ve photoyu şimdilik 15 liklere koysam ileride photoyu 40lığa alsam autolar 15de bitirse ömrünü sence uygun mu?
Yani autoları 15 lt uygun mudur

AwaKe4

Müptezel
Hocam selam,
Şuan elimde 15 lt saksı var. Autoları ve photoyu şimdilik 15 liklere koysam ileride photoyu 40lığa alsam autolar 15de bitirse ömrünü sence uygun mu?
Yani autoları 15 lt uygun mudur
Ben autoları 20 lt de yapıyorum ama 15 lt de olur sorun yok. ama 11 lt bence az genelde 11 lt saksılara yapıyorlar çünkü. Photo yu 4 kere transplant yapman lazım. önce karton bardak(mantar riski var ben meyve suyu kutusunu kesip ilk saksıyı onunla yapıyorum. sonra 2-3 lt saksıya alıyorsun. 3 lt saksı 20-25 gün anca götürür seni. sonra 15 e alırsın daha sonra da 40 a. birden fazla transplant yapmak bitkiyi strese soksa da, toprağa istediğin eklemeyi yapabilmek sana büyük avantaj sağlıyor. 3 yada 4 transplant yap photo olanlara

Sonne

Kıdemli Üye
Ben autoları 20 lt de yapıyorum ama 15 lt de olur sorun yok. ama 11 lt bence az genelde 11 lt saksılara yapıyorlar çünkü. Photo yu 4 kere transplant yapman lazım. önce karton bardak(mantar riski var ben meyve suyu kutusunu kesip ilk saksıyı onunla yapıyorum. sonra 2-3 lt saksıya alıyorsun. 3 lt saksı 20-25 gün anca götürür seni. sonra 15 e alırsın daha sonra da 40 a. birden fazla transplant yapmak bitkiyi strese soksa da, toprağa istediğin eklemeyi yapabilmek sana büyük avantaj sağlıyor. 3 yada 4 transplant yap photo olanlara
Çok sağol hocam söylediğin gibi yapıcam.
Transplant da kendime çok güvenmiyorum photoyu da tohumdan 15 lt liğe eksem 2 ay sonra 40lığa alsam kök gelişimi eksik mi kalır hocam?

Fırat badem

Yeni üye
Dostlar selamlar,
90*190 bi alanım var.
Elimde 4auto 3 photo tohum var.
Hiç auto büyütmedim ilk defa büyütücem.
Bir adet 240w qb lm301h ve 300w yxo cob led var elimde.
15 lt lik 2 saksıya auto ekip 40 litrelik bi saksıyada photo ekip 20/4 ışık ile autoları hasat edene kadar photoyu vegde tutim 3 ayda baya büyük olucaktır. Autolar çıkınca iyice yayıp tekten photoyu çiçeğe alim diyorum. Yanlış bir düşünce mi olur?
Dostum selam, aynı durumu şuan yaşıyorum. 7 tohum attım 1 tanesi photo çıktı. 102 gün vegde kaldı. Şuan çiçekte 35. günde. Kabinin 2*2*2 ve saksım 76 lt şuan kabine zor sığıyor. İlk baştan min 40 lt saksı kullanmanı öneririm. Transplant yaparken bitki çok strese giriyor. Düşüncen yanlış değil ama çok zahmetli oluyor naçizane fikrimdir.

AwaKe4

Müptezel
Çok sağol hocam söylediğin gibi yapıcam.
Transplant da kendime çok güvenmiyorum photoyu da tohumdan 15 lt liğe eksem 2 ay sonra 40lığa alsam kök gelişimi eksik mi kalır hocam?
Öyle olmaz kanka tohumdan Ekim Max 1 lt ye kadar yap. Çünkü tohum dönemi fide dönemi veg dönemi veg ortası sonu falan hepsinde topraktan istenilen besin, nem, saksı büyüklüğü farklı. Bitkiyi 2. Hafta falan 15 lt ye alacaksın ki artık gübreleme yapacaksın. Saksı değişiminde bişey yok kanka kenarlardan yavaş yavaş su ver saksının kenarlardan vura vura mümkün olduğunca tek bütün halde ters çevirerek alacaksın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
    ****** ******* ***** hahahaha* **** ****** ******* ***** *** ******* ******* hahahaha*****
    * ***** ** ****** ****** *** **
  • Night owl Night owl:
    *** **** ** hahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha* ***** **** ***** ****** ***** ***** ****** ******* ****** ******* ***** hahahaha* **** ****** ******* ***** *** ******* ******* hahahaha*****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ***** ** ***** ****** *** ********* * ***** ** ****** ****** *** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ******** ******** ***** **** **** ******** ******* ***** hahahaha* **** ****** ******* ***** *** ******* ******* hahahaha*****
  • D despotdes:
    ** ******* ****** ****** hahahaha hahahaha* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ****** *** hahahaha******** *** ****** **** ****** hahahaha**** ******* ****** ****** hahahaha hahahaha* ******
  • H Holland*:
    ********* ***** ***** **** ***** **** hahahaha****** ******** * *******
  • H Holland*:
    * ** *** ** ** ******* * ** *** ***** * ** ******* * ** ******* ** ** ****** *** ******* ** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha ** *****
  • H Holland*:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D despotdes:
    ** ****** hahahaha hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ****** ********* ******* ** **** hahahaha* ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    D despotdes: ***