auto white haze yardım

üstadlar merhaba herkese. bitki 25. gününde. genetik white haze veya purple kush. ikisinden biri. 2 tane atmıştım biri olmadı o yüzden hangisi tam bilmiyorum. ilk pistillenmeler başladı. 2 tane aliexpresten aldığım led var ama yetersiz oluyor ben 4 tane 50 watt torch ekleme yaptım 6500k. 3200k sarı ışıklara ne zaman geçmeliyim ve bitkinin genel durumu hakkında yorumlarınız varsa söylemek istediğiniz yorumları duymak isterim

Shepard

Müptezel
3200 ile birlikte 6500leri çalıştırmaya devam et çiçeğe girdiği ilk 3-4 hafta vegteki gibi gelişim devam ediyor büyük faydasını görürsün.

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. bi yandan da elektriği düşünüyorum faturayı hala yazmadılar normalde ayın 1inde geliyodu fatura. beyazların sayısını 2 ye düşürsem 4 tane de 50 lik sarı taksam nasıl olur yoksa 4 beyaz 4 sarı 8 tane torch olcak üstüne 2 tane de led var.

Uzay11

Kıdemli Üye
yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. bi yandan da elektriği düşünüyorum faturayı hala yazmadılar normalde ayın 1inde geliyodu fatura. beyazların sayısını 2 ye düşürsem 4 tane de 50 lik sarı taksam nasıl olur yoksa 4 beyaz 4 sarı 8 tane torch olcak üstüne 2 tane de led var.
Işıgini minimum 120w a tamamla fazla olursa daha iyi olur bide sulamana dikkat et suyu biraz fazla kaçırmışsin onun dışında mutlu görünüyorlar. Bitkinin en büyük besini ışık CO2 ph su sonra gübre, son zamanlarda motarator tarafından ve @Silas ustanın yazdığı gübre konuları var onlarada göz atmanız tavsiye ederim. Güzel bilgiler var bol şans.

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka birşey dicem yapsanda olur yapmasanda olur kafana göre yaparsan + na olur , Bıtkının en çok boy attığı dönemdesın 2-3 hafta kadar daha bu dönem sürücek , yerinde olsam bu donemde kucuk yaprakları buyutup onlara enerji harcayacağın budama yapmak istersen söyle ne yapman gerektiğini anlatırım , faydası şu olucak bıtkın şuan 1 den fazla şey yapıyor hem yaprakları buyutuyor geliştiriyor hemde kendını buyutmeye çalışıyor , bıtkıden 1 yük alıp anlatıcağım şekilde budama yaparsan bıtkın 2-3 hafta sonra olucağından 1 tık daha ileride olabilme imkanına sahip olcak , çöpe atıcağın yaprakların büyük olmasına gerek yok bence ama senın bitkin patron sensin :D

tavsiyelere her türlü açığım bu ilk oto growum. geçen sene photo yaptım güzelde gidiyodu ama zamansız hasat etmek zorunda olduğum için kafası çok yoktu bunda aynı durumu yaşamak istemiyorum o kadar emek ediyoruz. ışık şu an içerde 2 tane beyaz 3 tane sarı torch led var toplam 250 watt 2 tane led var ledlerin biri prizden 47 watt çekiyor. ışıktan yana sıkıntı olduğunu sanmıyorum. yaprak budaması yapardım ama fazla bilgim olmadığından ve bitki oto olduğundan çok elleşmek istemedim açıkcası

haftada iki kere sulama yapabiliyorum toprak 4 güne anca kuruyor. en son 1 lt vermiştim miktarı arttıra arttıra gittim

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka birşey dicem ya bi hata yaptın ya da sende fena bi gelecek var , şu yüzden söylüyorum 25 günlük bıtkın çok iyi gelmiş 25 güne göre , benım 32-35 lerde böyle oluyor neredeyse demin karşılaştırdım bi sende bak istersen gözle görülür bi fark var sen neler yapıyosun :D bu 26. gün mesela https://growdiaries.com/diaries/151573-grow-journal-by-kanka/week/842048#gallery=6137373 - buda 28. günü https://growdiaries.com/diaries/143100-grow-journal-by-kanka/week/786506#gallery=5763702
karşılaştırayım dedim öyle bi baya fark var bende cok ıyı ışık olmasına rağmen nasıl bu kadar öndesin hacı ne okudun üfledin :D

vala ayın 13ünde topraktan baş attı o günden itibaren sayıyorum. tohumlar kushseed den. 5 tane white haze 2 tane purple kush istemiştim. aynı anda ikisinden de birer tane patlattım ama biri olmadı bu hangi genetik bilmiyorum ilerde anlıcaz :) ilk 10 gün falan hiç gübre vermedim şimdi gübreleride tabloda yazanın çok altında veriyorum. tabloya kalsa şu an 4 ml vermem lazım gübreler adv. micro grow bloom. bloom daha hiç kullanmadım önümüzdeki hafta başlıcam şu an max 1 mg verdim micro ve growu. bilgim yok denecek kadar az forumdan takip ediyorum bilmediğimi sizlere soruyorum :) gübreleri o kadar az vermeme rağmen bazı yaprak uçlarında hafif yanma oluştu ama çok ufak. tabloyu nasıl hazırlıyorlar anlamış değilim. bu daha 2. growum zaten. bir hafta sonra falan microyu kesicem growun miktarını iyice azaltıcam ama a da olsa vericem. blooma abanıcam. ekstra bişe yapmadım. hatta şöyle söyleyim lst videoları izlerken kendime de sordum adamın videodaki bitkisi çiroz gibi bende deli gibi yapraklar var. ama inan kanka şu özel bu özel falan bişe yaptığım yok :)

hatta senin tavsiyeni de merak ediyorum şu budama işini bi çözebilsem de zamanında hangi yaprak almak gerek öğrensem iyi olacak. ama yaprak budarken sadece yaprağı budamak gerektiğini düşünüyorum. yani komple dalla beraber kesmemek gerek bence. o da bi canlı damarları dolaşıyo o dallarda yaprak budamak için komple dalı kesmek bana saçma geliyo.

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka eğer biraz oynamak ıstıyosan şu yaprakları buda biraz nasıl bılıyomusun buyuk ve altlardan başla , dallarına dıkkat et morarmışsa kes , morarmamışsa moraran yerden kes kalanındakı besini alsın , bıtkın 1-2 hafta ıcınde boy atıcak bu enerjiyi yapraklara harcamasın bence tabi sana kalmış dumanın zehir olsun :D

var altlarda baya büyüyen yapraklar inceden onları almak benimde aklıma geliyodu ufak ufak budarım artık :) gelişmelerden haberdar ederim :)

Şakkir

Kıdemli Üye
kanka eğer biraz oynamak ıstıyosan şu yaprakları buda biraz nasıl bılıyomusun buyuk ve altlardan başla , dallarına dıkkat et morarmışsa kes , morarmamışsa moraran yerden kes kalanındakı besini alsın , bıtkın 1-2 hafta ıcınde boy atıcak bu enerjiyi yapraklara harcamasın bence tabi sana kalmış dumanın zehir olsun :D
Kanka burada “morarma” diye bahsettiğin, örnek veriyorum fan yaprağının yarıya kadarı yeşil yarıdan sonrasına morarma gelmiş. Bu tarz yaprakları almamız mı gerekiyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • muadip muadip:
    ****** ****** hahahaha*** ***** **
    +2
  • 420x 420x:
    **** ****** * ******* hahahaha* *** ********
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • muadip muadip:
    *** ***** **** hahahaha ***** ****
    +2
  • 420x 420x:
  • muadip muadip:
    +1
  • 420x 420x:
    *** ********** *** **** ********* ******* ****** ********** **** **** **** **********
  • 420x 420x:
    ****** ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ********* hahahaha******** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ** hahahaha**** ******* *** ***** ********** ******** ****** ******** *** ***** **** ******* ****** ****
  • 420x 420x:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ***** ** ******* **
  • 420x 420x:
    **** **** ******* ** ****** ***** **** ******** ****** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ******* ******* ******* **