AutoFlower Lambaları (Hps-Mh-Led)

stonedman

Yeni üye
Merhaba kankalar şuan auto yetiştirmek istiyorum:

Elimde 1 adet 400w Hps ve 1 adet 400w Mh Lamba var Auto için hangi iki ışıktan birini kullanmam gerekir.

Not: Sakın olaki Led önermeyin 2 adet ampulüm var ikisinden birini kullanmam gerek..

K

kankokan

Guest
ikisinide kullanacaksın.sadece hps ile bakabilirsin ama yetiştirme döneminde mh yakman daha iyi olur

XantiX

Yeni üye
full spectum alabilirsin ampulü autolar için uygun 2 ampulle de uğraşmamış olursun
hem mh hem hps var bende ama ben autolar için 
http://www.magicplant.net/bitki-yetistirme-lambalari/1760-purelight-hps-400w-grow-bloom.html
bunu kullanıyorum sitede ucuz bir tane daha var onu tavsiye etmem çin malı ve 2 hafta kullanmadan bozuldu

anastamos

Yeni üye
Cvp: AutoFlower Lambaları (Hps-Mh-Led)

XantiX' Alıntı:
full spectum alabilirsin ampulü autolar için uygun 2 ampulle de uğraşmamış olursun
http://www.magicplant.net/bitki-yetistirme-lambalari/1760-purelight-hps-400w-grow-bloom.html
bunu kullanıyorum sitede ucuz bir tane daha var onu tavsiye etmem çin malı ve 2 hafta kullanmadan bozuldu

kanka peki bunların elektrik sarfiyatı çok oluyormu ? yani malum elektrik fiyatlarında da baya artış oldu :) ben full spectrum totalde 400w cob led bağlamayı düşünüyordum. soğuması için fan falanda takicam aynı şeye gelecekse olmadi bu setlerden bitane alıp koyim diyorum ama ? 2 tane auto yetiştirmeyi düşünüyorum ilk aşamada.

BeeLaa

Yeni üye

anastamos' Alıntı:
XantiX' Alıntı:

kanka peki bunların elektrik sarfiyatı çok oluyormu ? yani malum elektrik fiyatlarında da baya artış oldu :) ben full spectrum totalde 400w cob led bağlamayı düşünüyordum. soğuması için fan falanda takicam aynı şeye gelecekse olmadi bu setlerden bitane alıp koyim diyorum ama ? 2 tane auto yetiştirmeyi düşünüyorum ilk aşamada.

400 Watt saatte yakan bir cihaz için 

400*18( saat ) =7200 Watt eder 1000 Watt = 1 kW denktir

7200 * 30 gün ( ay ) =216.000 Watt- kısaca 216 kW eder aylık harcanan elektrik 

Şuan elektriğin birim fiyatı 0.50 kuruş biz buna 0.51 diyelim herşey dahil

216 kw*0.51 kuruş= 110.160 Lira eder bunu da 120 lira olarak sıfırlayalım yakacağı bu sitede geçirdiğim zamanda öğrendiğim bilgiler ile int bulduğum bilgiler ışığında yaptım hesabı hatam varsa düzeltin arkadaşlar  120 liranın vergisi ( KDV ) %18 den 21,6 eder buna + olarak enerji fonu 0,31 + trt payı 0,63 + elektrik vergisi tüketim vergisi 1,57 eklenirse Yuvarlama 145 lira ödersin

led ile hps set arasında 2 kata yakın elektrik tasarrufu farkı var hps daha çok yakar daha çok ısınır

Evet mantık bu vergisiz fiyatı böyle hesaplanıyor

BeeLaa

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
Zehir, zehir.. Eline sağlık arkadaşlara örnek olur eee içici olacaksan böyle olucaksın işte :)^^

Bu aralar evde kalmam gerekiyor biraz zaman geçtiğinde dışarı rahatla çıkabildiğimde çok güzel projeler aktaracağım foruma 

Growculuğu elinden alacam (:) manyak projelerim var  Kafamda planladım çizdim bitirdim uygulamaya geçirdiğim de aktarıcam

anastamos

Yeni üye

BeeLaa' Alıntı:
anastamos' Alıntı:

216 kw*0.51 kuruş= 110.160 Lira eder bunu da 120 lira olarak sıfırlayalım yakacağı bu sitede geçirdiğim zamanda öğrendiğim bilgiler ile int bulduğum bilgiler ışığında yaptım hesabı hatam varsa düzeltin arkadaşlar  120 liranın vergisi ( KDV ) %18 den 21,6 eder buna + olarak enerji fonu 0,31 + trt payı 0,63 + elektrik vergisi tüketim vergisi 1,57 eklenirse Yuvarlama 145 lira ödersin

kanka çok teşekkür ederim bilgi için. sırf bu yüzden hps ışık koymak istemiyorum. cob LED koyacam :)

BeeLaa' Alıntı:
EvdekiMizah' Alıntı:
Zehir, zehir.. Eline sağlık arkadaşlara örnek olur eee içici olacaksan böyle olucaksın işte :)^^

Bu aralar evde kalmam gerekiyor biraz zaman geçtiğinde dışarı rahatla çıkabildiğimde çok güzel projeler aktaracağım foruma 

Growculuğu elinden alacam (:) manyak projelerim var  Kafamda planladım çizdim bitirdim uygulamaya geçirdiğim de aktarıcam

İşte beklediğim öz veri valla benim çizdiklerim forumda diğer konularım kısmından hepsine bakabilirsin bu gün sıkılıp mini sigara sarma yardımcısı tasarladım prototipini de ürettim akşam belki sizlerle paylaşırım sizden de içerikler görmek için sabırsızlanıyorum hadi bakalım ^^, iyi forumlar.

BeeLaa

Yeni üye

anastamos' Alıntı:
BeeLaa' Alıntı:

kanka çok teşekkür ederim bilgi için. sırf bu yüzden hps ışık koymak istemiyorum. cob LED koyacam :)

Önemli değil kanka ne demek faydalı olduysak ne mutlu elektrik faturası hesaplama diye bir konu açayım diyorum herkes faydalansın bunu gören olur göremeyen olur milletin kafasındaki ? Leri silinsin

EvdekiMizah' Alıntı:
BeeLaa' Alıntı:

İşte beklediğim öz veri valla benim çizdiklerim forumda diğer konularım kısmından hepsine bakabilirsin bu gün sıkılıp mini sigara sarma yardımcısı tasarladım prototipini de ürettim akşam belki sizlerle paylaşırım sizden de içerikler görmek için sabırsızlanıyorum hadi bakalım ^^, iyi forumlar.

Hepsine baktım zaten usta inceledim şigara sarma makineni görebiliriz umarım merak ediyorum

rotparub

Yeni üye
bu isin oluru kankalar bence led. 
basta biraz masraf edip led alacaksin, hem faturayla ugrasmayacaksin hem basin agrimayacak zaten ilk sigarada kendini amorti ediyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****