AUTO'LARDA ISI/NEM/IŞIK PERİYOT'U.! YARDIM !

ZEH?R

Yeni üye
kankalarr autolarda tohumdan hasata kadar ısı nem oranı ve kac saat ışık periyotu daha verimli olur yardımm. tohum patlatırken ısı ve nem. ondan sonraki evrelerde ısı ve nem kac derecelerde olması lazım. bunlara o evrelerde kac saat ışık ve karanlık versek daha iyi sonuclar elde edebiliriz ?

Nirvana

Yeni üye
Kanka isiyi 25 yap 23 un altina dusmesin nemi ilk catladiginda %70 e kadar getirebilirsin tohumlar cok sever sicakligi ve nemi sonrasi icin %55 iyidir. Ben de auto buyutuyorum ve suan 18/6 veriyorum ve hep oyle vericem sen 20/4 e verebilirsin tohumu ilk ektiginde cikana kadar 24 bile verebilirsin ama tohum cikinca duzene sokman lazim sana kalmis bisey ama onerim 18/6

gogolopulos

Yeni üye
Cvp: AUTO'LARDA ISI/NEM/IŞIK PERİYOT'U.! YARDIM !

Nirvana' Alıntı:
Kanka isiyi 25 yap 23 un altina dusmesin nemi ilk catladiginda %70 e kadar getirebilirsin tohumlar cok sever sicakligi ve nemi sonrasi icin %55 iyidir. Ben de auto buyutuyorum ve suan 18/6 veriyorum ve hep oyle vericem sen 20/4 e verebilirsin tohumu ilk ektiginde cikana kadar 24 bile verebilirsin ama tohum cikinca duzene sokman lazim sana kalmis bisey ama onerim 18/6

aga yanlıs okumuyorum degılmı AUTO ve 18*6 dıyosun

A

Alcoholic

Guest
En ideal sıcaklık değerleri 23° - 26° olduğu söylenmekle birlikte 21° - 30° aralığına kadar sıkıntı yaşamazsın.

Nem değerleri ise ;

0-1. Hafta : 80/90
2-3. Hafta : 60/80
4-5-6-7-8. Hafta : 40/60
9-10 Hafta : 20/40

Işık periyodu autolarda ;  24/0 - 20/4 - 18/6 olarak değişkenlik göstermekle birlikte ne kadar ışık o kadar karşılık diyebiliriz.Yani 24/0 hadi olmadı 20/4 en verim alacağın ışıklandırma süresi olacaktır.

Umarım anlaşılır olmuştur , esrarın bol olsun kanka

Nirvana

Yeni üye

gogolopulos' Alıntı:
Nirvana' Alıntı:

aga yanlıs okumuyorum degılmı AUTO ve 18*6 dıyosun

Yanlis okumuyosun guzel kardesim AUTO diyorum ve benim onerim kendiminde uyguladigi 18/6 diyorum

ZEH?R

Yeni üye

Alcoholic' Alıntı:
En ideal sıcaklık değerleri 23° - 26° olduğu söylenmekle birlikte 21° - 30° aralığına kadar sıkıntı yaşamazsın.

Nem değerleri ise ;

Işık periyodu autolarda ;  24/0 - 20/4 - 18/6 olarak değişkenlik göstermekle birlikte ne kadar ışık o kadar karşılık diyebiliriz.Yani 24/0 hadi olmadı 20/4 en verim alacağın ışıklandırma süresi olacaktır.

anladım kankaa eyww

Brahminn

Yeni üye
aynen bende 18/6 veriyorum ama bloom a gecınce 24 veya 20/4 e falan gecmeyı dusunuyorum
+ kırmızı ledler peeeeiihhh

ZEH?R

Yeni üye

Nirvana' Alıntı:

tamamdır kanka önerilerin için saol aklımın bir kenarina yazdım

wilfred

Yeni üye

Alcoholic' Alıntı:

Nem değerleri ise ;

başlangıçta 18/6 sonrasında 12/12 geçildikten sonra tekrar 18/6 veya 20/4,24/0 a geçilse strese girer mi bitki fikriniz var mı ? bir de autoflower bitkiyi tespit etmenin yolu var mıdır ?

Hakan-Batur

Yeni üye

Ben bir önce ki growda 20-4 yaptım. Şimdi 24-0 yapıyorum. Benim de merak ettiğim 24-0 hasat süresini kısaltır mı ? Ayrıca 15-20 günlük olunca LED’in Bloom kısmını açacağım. Yabancı growerlar bloom ışığıyla autonun daha erken olduğunu iddia ediyorlar

rotparub

Yeni üye
benım de ılk growum 24-0 yapiyorum ben de. nem icin de havluyu islatip islatip kabinin icine koyuyorum oldukca ise yariyor

hightimes1980

Yeni üye

Hakan-Batur' Alıntı:
Ben bir önce ki growda 20-4 yaptım. Şimdi 24-0 yapıyorum. Benim de merak ettiğim 24-0 hasat süresini kısaltır mı ? Ayrıca 15-20 günlük olunca LED’in Bloom kısmını açacağım. Yabancı growerlar bloom ışığıyla autonun daha erken olduğunu iddia ediyorlar

Evet ne kadar fazla  ışık verirsen veg döneminde buna bağlı olarak dallar budaklar daha fazla gelişir ve daha fazla meyve verir ayrıca 24-0 verirsen hasat süren azalır tabi çiçeklenmede 18-6 ya geçilmesinde fayda var.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********