automu foto mu?

OtçuHaanim

Yeni üye
Herkese iyi günler arkadaşlar. Kenevir yetiştirmeye yeni başlasım elımde içtigim sigardan cıkan tohum var ve onunla baslamak ıstedım.
Sorum su kı suna 18/6 işik veriyorum 1,5 ay odu. Dun oglen saatlerınde bıtkıyı karanlıga aladım çiçege geçsın diye bugun sabah baktıgımda beyaz pistil vermiş yaklasık 12 saat karanlıkta kaldı ve hıç ısık görmedi. Fakat bır kaç grower arkdaşıma sordum tohum auto olabılır dendı sızce 12 saate cıcege gırermı yoksa tohum auto mu. Yardım edersnız sevinirim ilgilene arkadaşlara simdiden teşekkurler.
Kim demiş BAYAN Grower olmaz diye. Biz de sizin kadar YETENEKLİYİZ.

JrGrow

Üye
photolarda cinsiyetini belli etmeye başlar belli bi süre sonra yaklaşık 1.5 2 ayda 18 saat ışık görse bile erkek mi dişimi olduğu çoğu zaman ortaya çıkıyor kendi deneyimlerim böyle. auto olan genetikler genelde 20. 25. günlerinde falan pistillerini göstermeye başlıyor tabi strese girmediyse ve gerekli ortam sağlanırsa şartlar çok önemlidir.

OtçuHaanim

Yeni üye
photolarda cinsiyetini belli etmeye başlar belli bi süre sonra yaklaşık 1.5 2 ayda 18 saat ışık görse bile erkek mi dişimi olduğu çoğu zaman ortaya çıkıyor kendi deneyimlerim böyle. auto olan genetikler genelde 20. 25. günlerinde falan pistillerini göstermeye başlıyor tabi strese girmediyse ve gerekli ortam sağlanırsa şartlar çok önemlidir.
anladım suan işik döngusunu 12/12 yapayım mı ?

İçtiğin sigaradan çıkan tohum auto olamaz, onlar laboratuvar ortamında üretiliyor, auto bitkiden çıkan tohum bile photo olur. Bitkin photo çiçege girdi ise 12 12 den devam etmelisin

Fotoğraflara baktım pistil göremedim o işaretlediğin dişilik organı, bitkinin henüz çiceğe girdiğini düşünmüyorum

Erkeğin döllemesi başka stresten tek tük tohum yapması başkaymış stres sonucu tohum yapınca öyle oluyor heralde
Bitkim hiç stres yaşamadı hatta 2 auto bitkiden 265 gr kuru hasat almıştım, tohumlanma olayına yorduğum tek bir konu var ben o hasatı aldıktan birkaç ay sonra benim evime 400-500 metre mesafede bir ev baskın yedi içinden 200 küsür kök bitki çıktı adam müstakil evi tarlaya çevirmiş acaba diyorum onun erkeklere konan bir sinek arı vs gelip benim bitkimi döllemiş midir bilmiyorum belki ütopik bir düşünce ama imkansız değil, benim bitkilerim hiç öyle tohum yapmaya zorlayacak bir stres yaşamadı onun için bu düşüncelere girdim

OtçuHaanim

Yeni üye
tamamdır teşşekur edderım.
Bitkim hiç stres yaşamadı hatta 2 auto bitkiden 265 gr kuru hasat almıştım, tohumlanma olayına yorduğum tek bir konu var ben o hasatı aldıktan birkaç ay sonra benim evime 400-500 metre mesafede bir ev baskın yedi içinden 200 küsür kök bitki çıktı adam müstakil evi tarlaya çevirmiş acaba diyorum onun erkeklere konan bir sinek arı vs gelip benim bitkimi döllemiş midir bilmiyorum belki ütopik bir düşünce ama imkansız değil, benim bitkilerim hiç öyle tohum yapmaya zorlayacak bir stres yaşamadı onun için bu düşüncelere girdim
Şimdi nasıl bir yol izlemem gerekiyor 12/12 geçeyim mi ? Bir de benim arkadaşım da oldu aynı olay sigaradan çıkan tohumu ekti kendi kendine çiçeğe girdi o yüzden sormak istedim.

Hoca666

Müptezel
Atma kanka olur :) olmayacak bişey değil olabilir. Benim bildiğim döllenme olmayan bitkide çıkan tohum kesin dişi oluyor auto ise auto oluyormuş
Reis auto bitki auto verse tohum bankaları iş yapamaz, benim daha önce auto bitkim döllendi bitkiden birkaç tohum çıktı auto olmadı tohumlar
Bu auto dan cikan tohum mevzusu bende de var. Mantiken dna sini kopyaladigi icin auto olmasi lazim. Fakat forumda bi yazi okumustum auto tohumun uretilmesiyle ilgili. 4 5 asamadan gecirip oyle uretiyolarmis. Bilemiyorum artik.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    ******* **** ****** hahahaha *** ***** **** *******
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ***** ** hahahaha* ****** *** **** ****** ** ********** hahahahahahahahahahahaha*****
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • Y yılmaz34:
  • Night owl Night owl:
    * * ***** ******** **** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Y yılmaz34:
  • Y yılmaz34:
    ********* ********** hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ****** ***** *
  • Y yılmaz34:
  • Y yılmaz34:
  • Y yılmaz34:
  • Y Chat bot:
  • K kamasunqa:
    hahahaha ******* ****** ****** ** * ***** ***** ********** ********** *** ** ********* ******** ****** ******* **** ** ****** ***** ****** **** ****** hahahaha* ****** hahahaha ***** ******* ******** *** ***** ***** ****** *** *****
    +1
  • P puslu77:
    *** ***** ********* ******** ******* ***** ******* **** ***** ****** ****** * ****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ******** ****** ***** **** ****** hahahaha* ** ****
  • Night owl Night owl:
    * ***** ***** **** ***** ***** ** ******** hahahaha ******* ****** ****** ** * ***** ***** ********** ********** *** ** ********* ******** ****** ******* **** ** ****** ***** ****** **** ****** hahahaha* ****** hahahaha ***** ******* ******** *** ***** ***** ****** *** *****
  • R reviens:
    ******** ******* ******** ******** ******* ********* ****** ********* ***** ****** ****** ***** * ********* *** ******* ****** hahahaha ***** ******** hahahaha ********** ********** ******* ********* ***** hahahaha ******
    R reviens: ******** ******* ******** ******** ******* ********* ****** ********* ***** ****** ****** *****...