Aynı anda auto ve photo

Merhaba arkadaşlar ilk growum 150x150 kabinde marshydro ts 3000 ışıkla ilk growuma başladım sponsordan 4 auto 4 de photo aldım şuan 30. Gündeler autolar çiçeğe girmeye başladılar beyaz pistiller çıkarıyolar ışığı 18/6 şeklinde veriyorum
Aynı anda hem auto hem photoyu nasıl devam ettiricem yardımcı olursanız sevinirim autolardan hasat alana kadar ışık 18/6 mı devam edeyim yoksa photolarıda çiçeğe zorlayıp 12/12 ye mi geçeyim çok garip bi durum oldu tecrübesizlik işte

Ü

Üye silindi 899

Guest
dostum 3 ay kadar veg vermen gerekecek photo bitkilerine, kabin dolup taşabilir.. madem böyle bir işe kalkıştın, autoları hasad edip 12/12ye geç derim..

Ü

Üye silindi 899

Guest
zararı su olur hasadın baya baya düsük olur..

AwaKe4

Müptezel
Hocam ışığını 20/4 e ayarla autoları hasat ederken photoları çiçeğe alırsın autolar çıkacağı için kabin de rahatlar sonra photoları çiçeğin ilk 3 haftası çok iyi kontrol et ve photoları da hasat edersin.

Hocam ışığını 20/4 e ayarla autoları hasat ederken photoları çiçeğe alırsın autolar çıkacağı için kabin de rahatlar sonra photoları çiçeğin ilk 3 haftası çok iyi kontrol et ve photoları da hasat edersin.
Eyv hocam photolar 1 kez kelle uçurdum şimdi bi kere daha yapmayı düşünüyorum uzun bi veg olucak çünkü

Relax_kanka

Yeni üye
Eyv hocam photolar 1 kez kelle uçurdum şimdi bi kere daha yapmayı düşünüyorum uzun bi veg olucak çünkü
Dostum son durumun ne bende aynı durumdayım. Auto photo karışık.
20-4 ışık periyodu ile mi devam ettin?
Eğer öyleyse, 20-4 şeklinde devam ederken otomatik olarak çiçeğe mi girdiler Auto bitkilerin ?
Nasıl yaptın açıklar mısın zahmet olmazsa :)

Eğer öyleyse, 20-4 şeklinde devam ederken otomatik olarak çiçeğe mi girdiler Auto bitkilerin ?
Autolar hasat edildi photo bitkilerimizle devam ediyoruz ışık 20-4 gidiyordum autolar hasat edince 12-12 ye döndüm 6 gün oldu çiçeklenmenin başlamasını bekliyorum şuan. Autolar zaten 28. Günde otomatik çiçeğe girdiler

AwaKe4

Müptezel
Autolar hasat edildi photo bitkilerimizle devam ediyoruz ışık 20-4 gidiyordum autolar hasat edince 12-12 ye döndüm 6 gün oldu çiçeklenmenin başlamasını bekliyorum şuan. Autolar zaten 28. Günde otomatik çiçeğe girdiler
Eline sağlık hocam photolar toplamda kaç gün veg almış oldu ?

AwaKe4

Müptezel
Auto bitkilere 24-0 da ışık versen 18-6 da ışık versen, kendiliğinden otomatik olarak ilk 20-35 gün aralığında (ort. değerler veriyorum) çiçeğe girerler.
Aynı kabinde photo ve auto birlikte büyütüyorsan ikisi açısında da en verimli olanı 20-4 olarak başlayıp autoları hasat edince photoları çiçeğe alman. Photo periyotlara vereceğin veg süresine göre autoları photo lardan daha önce başlatıp, süreyi bu şekilde kontrol edebilirsin. İkisini birlikte başlattığın senaryoda auto bitkilerini hasat edene kadar photo bitkilerinin veg dönemde olacaktır. autolar seed to harvest ort. 70-90 gün arası bu da 10 hafta yapar ki 40 lt saksı falan kullanman gerekir photo bitkilerine. O yüzden autoları patlatıp 3-4 hafta sonra photoları başlatırsan 6-7 hafta veg vermiş olursun ortalama. işte kafanda hesap olsun diye ortalama bişeyler yazdım. sen kendi bitkilerinin günlerine göre bu duruma karar verirsin.

centenario

Yeni üye
Auto bitkilere 24-0 da ışık versen 18-6 da ışık versen, kendiliğinden otomatik olarak ilk 20-35 gün aralığında (ort. değerler veriyorum) çiçeğe girerler.
Aynı kabinde photo ve auto birlikte büyütüyorsan ikisi açısında da en verimli olanı 20-4 olarak başlayıp autoları hasat edince photoları çiçeğe alman. Photo periyotlara vereceğin veg süresine göre autoları photo lardan daha önce başlatıp, süreyi bu şekilde kontrol edebilirsin. İkisini birlikte başlattığın senaryoda auto bitkilerini hasat edene kadar photo bitkilerinin veg dönemde olacaktır. autolar seed to harvest ort. 70-90 gün arası bu da 10 hafta yapar ki 40 lt saksı falan kullanman gerekir photo bitkilerine. O yüzden autoları patlatıp 3-4 hafta sonra photoları başlatırsan 6-7 hafta veg vermiş olursun ortalama. işte kafanda hesap olsun diye ortalama bişeyler yazdım. sen kendi bitkilerinin günlerine göre bu duruma karar verirsin.
kanka peki benim senaryoya nasıl bir çözüm bulacaksın :) photolarım veg 56. günde (biraz strese soktum gecikme olmuş olabilir ) ve şuan 6 auto 1. gün ışık döngüsünü nasıl yapmalıyım ? 6m2 kabin ben işin içinden çıkamadım

AwaKe4

Müptezel
kanka peki benim senaryoya nasıl bir çözüm bulacaksın :) photolarım veg 56. günde (biraz strese soktum gecikme olmuş olabilir ) ve şuan 6 auto 1. gün ışık döngüsünü nasıl yapmalıyım ? 6m2 kabin ben işin içinden çıkamadım
Kanka yapılması en saçma girişimi yapmışsın. o photoları 3 ay daha vegde tutabilecek misin ? öyleyse 20-4 ışık veriyosun autolar hasatıyla photo çiçeğe :). yok photolar çiçeğe girecekse 12-12 ışık periyoduna geçmen lazım. Bu da autolar 12-12 ışık alacak demek. Autolar kendiliğinden çiçeklendiği ve rudealis le çaprazlandığından photo bitkiler gibi şeker yapmak için çiçeklenmede 12 saat karanlıkta kalmalarına gerek yok. Hatta 20 saate kadar hatta 24 saat bile ışık alsalar bana mısın demez. 24-0 pek yararlı bulmuyorum ama mesela kış aylarında karanlık evre sıcaklığın çok düşüyor auto bitki at 24-0 ver ışığı daha mantıklı bir çözüm olur ama dediğim gibi spesifik örnekler için. Senin duruma gelirsek auto ne kadar ışık alırsa o kadar iyi çiçekte de veg dönemde de. photo gibi çiçekte 12 saat yok yani anlayacağın. Bu durumda yeterli gelmeyen ışık süresi nedeniyle auto bitkilerinin verimini düşürür. Ayrıca ufak tefek stressler de yaşayabilirsin. Senin yaptığın şekilde tek kabinde auto ve photo periyot bakmak pek mantıklı değil yani kanka.

Relax_kanka

Yeni üye
IMG_20221129_220518.jpg
Kanka 28 günde çiçeğe girdi diyorsun ama benim bu Lemon haze de 1 aylık ama çiçek yok, Veg dönemini yaşıyor halen :) ve bu bitki Auto denildi...

AwaKe4

Müptezel
Ekli dosyayı görüntüle 15437
Kanka 28 günde çiçeğe girdi diyorsun ama benim bu Lemon haze de 1 aylık ama çiçek yok, Veg dönemini yaşıyor halen :) ve bu bitki Auto denildi...
Kanka tohumunun photo mu auto mu olduğunu bakarak anlayamayız. Aldığın yer auto diyorsa güvenmekten başka çok çaren yok bu konuda eğer herhangi bir topping,stress verecek eğitim vermediğiniz auto 40+ günde kendiliğinde çiçeğe girmediyse muhtemelen photo periyottur.
Senin duruma gelirsek, yarım main-lining yapmışsın sen her attığın topping 3-7 gün arası gecikmeye sokar bitkini, tabi sınırsız topping atarak bunu devam ettirmek imkansız ama sen zaten ana dalına topping atmışsın bu yüzden normal den 1 hafta kadar gecikmeli bakabilirsin durumuna.

Merhaba arkadaşlar ilk growum 150x150 kabinde marshydro ts 3000 ışıkla ilk growuma başladım sponsordan 4 auto 4 de photo aldım şuan 30. Gündeler autolar çiçeğe girmeye başladılar beyaz pistiller çıkarıyolar ışığı 18/6 şeklinde veriyorum
Aynı anda hem auto hem photoyu nasıl devam ettiricem yardımcı olursanız sevinirim autolardan hasat alana kadar ışık 18/6 mı devam edeyim yoksa photolarıda çiçeğe zorlayıp 12/12 ye mi geçeyim çok garip bi durum oldu tecrübesizlik işte
Kanka buna kabindeki yerin karar verecek photoları çiçeğe aldığında stretche girecek 2-3 hafta boyunca bu süre boyunca grow gübresini vermeye devam etmen gerekiyor stretchte bazı genetikler 2'ye katlıyor bazılarında fazla bir fark olmuyor örneğin sativa genetiğin stretch boyunca aşırı boy atma veya indikanın epey enine büyüme ihtimali var bunları hesap ederek gitmen gerekiyor. 4 auto 4 photo 150x150 kabine fazla bence autoları beklersen yerin kalmayacak o yüzden 12/12'ye al hepsini derim ışığın kaliteli 12 saat autolarada photoyoda fazlasıyla yeter bloom boyunca.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **