Aynı anda hem HPS hem LED kullanan oldu mu?

• Konbuyu başlatan afilifilintalar
  • Başlangıç tarihi
A

afilifilintalar

Guest
Merhabalar,
Yeni grow için birkaç gündür farklı bir şeyi denemek için dürtüklenip duruyorum.

Eğer deneyen varsa ve negatif sonuç olduysa boşuna uğraşmayayım :)

Misal 800W LEDin yanına çiçek dönemi 400W HPS atmayı düşünüyorum, sizce sorun olur mu?

Bende denemek istiyorum bunu şuan 1.20-120-200 çadırda 6 autom var 300 waat specturum LED ile filizleniyorlar yanlız 4 hafta sonunda gübre ile birlikte hps 400 eklemek istiyorum sizce mantıklı mı tecrübeli arkadaşlar ? Yada şöyle olabilir LED i 4 hafta sonunda kaldırıp 600 hps koymak ?

A

afilifilintalar

Guest
Bende denemek istiyorum bunu şuan 1.20-120-200 çadırda 6 autom var 300 waat specturum LED ile filizleniyorlar yanlız 4 hafta sonunda gübre ile birlikte hps 400 eklemek istiyorum sizce mantıklı mı tecrübeli arkadaşlar ? Yada şöyle olabilir LED i 4 hafta sonunda kaldırıp 600 hps koymak ?
Az evvel denk geldi, linkini bırakıyorum, oluyormuş üstad :) Sıcaklık ve fatura problem olmadığı sürece ne kadar ışık o kadar köfte hesabı kaldırma bence :)

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Merhabalar,
Yeni grow için birkaç gündür farklı bir şeyi denemek için dürtüklenip duruyorum.

Eğer deneyen varsa ve negatif sonuç olduysa boşuna uğraşmayayım :)

Misal 800W LEDin yanına çiçek dönemi 400W HPS atmayı düşünüyorum, sizce sorun olur mu?
Oluyo kanka hemde bomba oluyor. İlk başladığımda tek bitki 100w cob led vardı çiçeklenme başlamıştı ama yavaş gidiyordu bir yerlerden elime 70w hps ampul geçti onu da bağladım sömekler şişiverdi hiç bir sıkıntısı olmaz tabi mekanının sıcaklığına etki edebilir bqzı değerler değişebilir ama havalandırman iyiyse oda sıkıntı çıkarmaz

Az evvel denk geldi, linkini bırakıyorum, oluyormuş üstad :) Sıcaklık ve fatura problem olmadığı sürece ne kadar ışık o kadar köfte hesabı kaldırma bence :)

Knka ışıkla değil beslenmeyle bitiyor iş,konudaki bitkilerden daha başaralı sadece ledle büyütülen bitkilerde var ve hps li bir çadırın 600w ve üstü çok sorun o yüzden coğu yapan odada yapıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bayfrodo33:
  • B Chat bot:
  • B Chat bot:
  • W wickedstick:
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    *** ******** ********* *** hahahaha* *** ******** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** **
  • W wickedstick:
    ****** **** ******** hahahaha
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha**
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    ******** ******* ****** ******* ***** ******* ****** ******* ******* ********* ****** *** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ******** ******** ******* ****** ******* ***** ******* ****** ******* ******* ********* ****** *** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    *** *** ** ****** ****** **
    ******** ******* ****** ******* ***** ******* ****** ******* ******* ********* ****** *** **** ****** *********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • W wickedstick:
    ***** **** ****** ********* ** * ********* **** ** hahahaha** **** **** *** ***** ********** ******* **********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    **** ***** ****** hahahaha ********** *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • W wickedstick:
    *** **** ****** ********** ** ***** ******** ******* ****** ****** **** *** ***** ****** ****** *** *** ** ****** ****** **
    W wickedstick: *** **** ****** ********** ** ***** ******** ******* ****** ****** **** *** ***** ****** ******...