Aynı anda LED ve HPS kullanımı hakkında bilgi

trbylsk

Yeni üye
merhaba arkadaşlar umarım gününüz iyi geçiyordur. benim size sorum şu olacaktı: ben 80x80x180 kabinde 1 adet autoflower yetiştireceğim siparişlerim bguün elime ulaştı filizlendirme aşamasındayım henüz, 200w full spektrum LEDim ve bir adet 250w HPS ampulum var balast ve reflektör setiyle beraber. LED ve HPSyi hem vejetatif aşamada hem de çiçeklenme aşamasında aynı anda kullansam vejetatif dönemde bitki HPS'den gelen ışık kaynağını alıp büyüme gösterir mi yoksa HPSyi sadece çiçeklenme aşamasında mı eklemeliyim? yeşillendirirseniz sevinirim dostlar, diğer forumlarda baktığım kadarıyla hybrid sistem kullanan çok var fakat vejetatifte de kullanabilir miyim onu merak ettim.

Selam kanka hps çiçeklenme zamanı takılır fakat iki aşamayıda hps ile yapan yabancı growerlar duydum ama mh ile yapılana göre düşükmüş 100 lira ver bi tane al mh çiçektede hps yı tak bol dumanlar...

trbylsk

Yeni üye
Selam kanka hps çiçeklenme zamanı takılır fakat iki aşamayıda hps ile yapan yabancı growerlar duydum ama mh ile yapılana göre düşükmüş 100 lira ver bi tane al mh çiçektede hps yı tak bol dumanlar...
dostum cevabın için sağol fakat net olarak açıklayamamışım sanırım.. HPS ve LED'i aynı anda vejetatif dönemde bitkinin gelişmesine yardımcı olmak için kullanabilir miyim? etkili olur mu yoksa boşa mı elektrik yakmış olurum? LED'i gelişimde ve LED+HPS hybridini çiçeklenmede mi kullanmam gerek?

Dedim ya kanka kullananlar varmış 18/6 saat ışığı sonra 12/12 yi hps ile yapanlar varmış yani yapılır ama veg dönemde mh nın yerini tutmaz diyorlar ama yapabilirsin

szrlkrsii

Müptezel
Mh ısıkta vardı hps de vardı takıp degistirmeye üsendigim icin direkt hps taktım hic bi bok olmadi, dümdüz büyüdüler ısık ısıktır ver gitsin bence

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Emmy Emmy:
    Emmy Emmy: ********** *****