Bütçeye uygun ve etkili bir gubre onerisi AGROERA

MRfs

Üye
Arkadaşlar şu an ki günümüz şartlarında gübre olayı baya pahalıya mâl oluyor bende bu şekilde başladım ve araştırmalar neticesinde agroera isminde bir ürün buldum aldım ve halen kullanıyorum içerdiği değerler biraz yüksek olsada önerilen değerlerin yarısını vererek yola başladım ve hiç bir sikinti yasamafim şimdiye kadar ve gerçekten çok uygun fiyatları var denedim tecrübe ettim sizlerede tavsiye ediyorum ve kullandığım değerler şöyledir

Toprağım gübreli toprak oldugu için ilk 10 gün filizlenmede hiç gübre kullanmadım sadece calmag verdim bir sulama calmag bir sulama boş geçtim 1 litre suya 1 ml calmag koyup küçük pet şişeyle tam dibine değil çevresine daire şekli çizerek 3 saksıya bölüp oyle sulama yaptim ve saksılarım 2 adet 25 litre 1 adet 20 lt kumaş saksı.
10.günden sonra 1 litre olarak sulamaya başladım ve litreye 1 ml npk gubresi vererek başladım 4 sulama bu şekilde gittim ve 2 kere boş sulama yaptım sonrasında hiç bos sulama yapmadım bitkilerim 1 aylık olduğunda 5 litre sulamaya geçtim 5 lt suya 10 ml npk gubre koyup öyle sulamaya devam ettim 1 ayda bu şekilde sulama yaptım 60 günlük veg dönemi bitti pk gubresine geçtiğimde npk gübresini kesmedim ciceklenmenin 3 haftasına kadar devam edecegim ustalar sürekli ihtiyaç olduğunu söylediği için. şu anki sulama tablom 5 lt suya 5 ml npk 10 ml pk gubresi veriyorum bu şekilde ilerliyorum şimdiye kadar bir sikinti yasamadim bu şekilde ilerlerseniz sizlerinde sikinti yasayacagini dusunmuyorum söyle özetleyim değerleri

Filizlenmenin ilk 1. Ayı litre başına 1 ml npk gubresi
2. Ayında litre başına 2 ml npk gubresi
3. Ayinda yani çiçeğe aldiginizda litre başı 1 ml npk gubresi 2 ml pk gubresi
Somege girdiğinde ise yine npk litre bası 1 ml k gubresi litre başı 2 ml

https://ibb.co/8jZYgBj
Bunlarda bitkilerin son hali ürünleri internette agroera diye bulabilirsiniz

Son düzenleme:

MRfs

Üye

Npk filizlenme veg döneminde kullanılıyor
Pk çiçege girdiğinde kullanılıyor
K gubresi ise somek zamanında kullanılıyor
Diğeri ise suyun ph dengesini düşürüyor bu ürünlerin çözülme ph aralığı 6 - 6.5 aralığıdır bizim çeşme suları 7.5 ph aralığı var düşürmek için bu uruilne ihtiyaç var ph düzenleyici bu ise yarıyor @Maho1221

Arkadaşlar şu an ki günümüz şartlarında gübre olayı baya pahalıya mâl oluyor bende bu şekilde başladım ve araştırmalar neticesinde agroera isminde bir ürün buldum aldım ve halen kullanıyorum içerdiği değerler biraz yüksek olsada önerilen değerlerin yarısını vererek yola başladım ve hiç bir sikinti yasamafim şimdiye kadar ve gerçekten çok uygun fiyatları var denedim tecrübe ettim sizlerede tavsiye ediyorum ve kullandığım değerler şöyledir

Toprağım gübreli toprak oldugu için ilk 10 gün filizlenmede hiç gübre kullanmadım sadece calmag verdim bir sulama calmag bir sulama boş geçtim 1 litre suya 1 ml calmag koyup küçük pet şişeyle tam dibine değil çevresine daire şekli çizerek 3 saksıya bölüp oyle sulama yaptim ve saksılarım 2 adet 25 litre 1 adet 20 lt kumaş saksı.
10.günden sonra 1 litre olarak sulamaya başladım ve litreye 1 ml npk gubresi vererek başladım 4 sulama bu şekilde gittim ve 2 kere boş sulama yaptım sonrasında hiç bos sulama yapmadım bitkilerim 1 aylık olduğunda 5 litre sulamaya geçtim 5 lt suya 10 ml npk gubre koyup öyle sulamaya devam ettim 1 ayda bu şekilde sulama yaptım 60 günlük veg dönemi bitti pk gubresine geçtiğimde npk gübresini kesmedim ciceklenmenin 3 haftasına kadar devam edecegim ustalar sürekli ihtiyaç olduğunu söylediği için. şu anki sulama tablom 5 lt suya 5 ml npk 10 ml pk gubresi veriyorum bu şekilde ilerliyorum şimdiye kadar bir sikinti yasamadim bu şekilde ilerlerseniz sizlerinde sikinti yasayacagini dusunmuyorum söyle özetleyim değerleri

Ustam çadırın kaca kac

başarılı bi ilerleme tavsiyene uyup bir sonraaki growumda 2 saksımı bu ürünler ile yetiştireceğim yazdım senı aklıma teşekkürler

MRfs

Üye
Sürekli bu konunun altında güncel fotoları atacağım hasata kadar şimdilik herşey yolun kanka

Lowmembers

Müptezel

Kardo bir süredir aklimdaydi boyle fsrkli ürünler ile grow yapmak istegi. Sayende tekrar aklima geldi ve dün bir alisveris listesi hazirladim. Icinde npk sindan koklendiricisine hersey vsr 7 8 adet. An yerine kullanacağım. Cok iyi olacağına eminim nedense. Teşekkürler açtığın konu dolayisi ile bana fayda sağladığın için eline sağlık

Kardo bir süredir aklimdaydi boyle fsrkli ürünler ile grow yapmak istegi. Sayende tekrar aklima geldi ve dün bir alisveris listesi hazirladim. Icinde npk sindan koklendiricisine hersey vsr 7 8 adet. An yerine kullanacağım. Cok iyi olacağına eminim nedense. Teşekkürler açtığın konu dolayisi ile bana fayda sağladığın için eline sağlık
Kanka sana zahmet listeyi ayrıntılı paylaşır mısın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
    ***** **** ***** ******* ******** hahahaha ********* *** **** ********** ******* *** ***** ** ******* hahahaha* ******* *** **** ********* **
  • istr istr:
    ********* ******** ******** ****** **
  • Emmy Emmy:
    ** **** ******* **** ****** ****** ***** **** ***** ******* ******** hahahaha ********* *** **** ********** ******* ***
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ***** ** ********** ****** ****** ***** ***** **** ********** **
    +1
    **** ******* hahahaha ***** ****** ****** ****
    * ****** ******* ******** ********* ****** ********* ****** ********** ********* *** ********** hahahaha ****
    **** ** ******* ***** ****** ****** ****** ***** ********** * ***** ***** ***** hahahaha * ***** hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    ***** ********* ***** ****** ** ******** ********** ***** ****** ********* **** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ****** **
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
    hahahahahahahaha
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
    ******* ******** ****** *** ****** hahahaha* ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ******** **
    +1
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
  • bandaleros bandaleros:
  • R RainGrow:
    ******** ***** ****** ***** ** ***** **** ******** **
  • R RainGrow:
    hahahahahahahaha
    R RainGrow: ********* ******** ****** ** ****** ** **** **** *** **** ******* **** hahahahahahahaha