büyük nem problemi yaşıyorum kankalar

ipower1

Yeni üye
Selam kankalar ben yeni kabin kurdum 90x90x180 şimdilik cfl ile 6cm boyutundaki bitkilerim var. Haftaya 400 yada 600 watt cob led alıcam. Şimdi sorum şu, benim kabin sıcaklığı ışık kapalıyken 20-21 derece ve ışık açıkken 25 civarı oluyor ama nem olayını bir türlü dengeleyemedim. Bir arkadaşım nem makinesi verdi çok fazla geldi o gittim bimde kiwi diye ayarlanabilir nem makinesi aldım. Nem makinesi sürekli açıkken %80'lerde geziyor. Birde hava çıkış fanım yok acaba bu yüzden mi nem yüksek yoksa ışığım dandik diye mi ? Birde nem makinesini sürekli mi çalıştırmalıyım yoksa belli aralıklarla mı ? Şuan için aşamadığım tek problem bu yardımlarınızı bekliyorum, kafayı yemek üzereyim kaç gündür..

Ü

Üye silindi 20768

Guest
çıkış fanı nemi düşürür kanka.
600w cob led o çadır için büyük. 400w olan çalışırken sıcaklığı arttırırken nemi büyük ölçüde düşürecektir.
nem makinesini zamanlayıp yada kısarak da nemi kontrol altına alabilirsin.

Çıkış fanı çok net düşürür. İçeri bir adet küçük vantilatör koyman bile düşürür. Eğer nemi dengeleyemediğini düşünüyorsan bazı nem makinaları var istediğin nem oranına ulaştığında kendini kapatıyor ve 3-4 rh altına inince çalışmaya başlıyor.

S

silas

Guest
Sisteme ağırlaşan ve ileride ışık koyduğunda aşırı ısınan havayı atmak için mutlaka çıkış fanı eklemelisin. Çıkış fanını ekle nem değerlerini öyle ölçüp dengelemeye çalış. Bitki sağlığın ve gelişim açısından havalandırma olmazsa olmaz.

ipower1

Yeni üye
çıkış fanı nemi düşürür kanka.
600w cob led o çadır için büyük. 400w olan çalışırken sıcaklığı arttırırken nemi büyük ölçüde düşürecektir.
nem makinesini zamanlayıp yada kısarak da nemi kontrol altına alabilirsin.
Haklısın kanka giriş fanını çıkış fanı yaptım birde 400w koyucam şimdilik bu kabinde.

ipower1

Yeni üye
Sisteme ağırlaşan ve ileride ışık koyduğunda aşırı ısınan havayı atmak için mutlaka çıkış fanı eklemelisin. Çıkış fanını ekle nem değerlerini öyle ölçüp dengelemeye çalış. Bitki sağlığın ve gelişim açısından havalandırma olmazsa olmaz.
Anladım kanka teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** *** ****** ********* ****** ******** **** ***** *** hahahaha** hahahaha **** ***** ******** ***** hahahaha ** **
  • O Oci137:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** *********
  • O Oci137:
    ********* ******** ********* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** hahahaha****** hahahaha ***** ***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ****** ***** ****** ****** ******** ******* ********* ******** ****** *** ***** ****** ***** ********* ******** ******* ********** ****** ****** **** ********* hahahaha* ****** ********** ******** *******
  • T Tropikal.MR:
  • Narkotik Narkotik:
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ******** ******