BİR BİTKİ İÇİN GEREKLİ OLAN GÜÇ NE OLMALIDIR?

Merhaba, Ben "outdoor" yetiştiriciyim, yazdan yaza kafamı güzel ediyorum :D .
Bu aralar "indoor" yapmaya heveslendim ama nereden başlasam bilemedim.
Bir bitkilik yerim var, bir bitki için kaç watlık ışığa sahip olsam günüm güzelleşir? :)
(IŞIK ÖNERİSİ, KABİN VE BENZERİ ÖNERİLER YAPARSANIZ ÇOK KIYAK OLUR, OLMAZSA KAFAM BU KIŞTA AYIK OLUR :( )

Selam bir bitki için 7 tane 1wat pasta mumu gayet yeterli olur diyorum ben yakıp yukarı asarsın güzel ışık verir jsjs .. kabin içinse büyük bir bal kabağını soy içine koy toprağın biobizz light mix olsun toprak önemli :d

Şaka bir yana minimum 150 wat ışık lazım hatta 200 w olursa iyi olur mesela 30 wat 6 tane 6700k ışık ya da 250 w hps ama hps çok ısınır sana bağlı

Selam bir bitki için 7 tane 1wat pasta mumu gayet yeterli olur diyorum ben yakıp yukarı asarsın güzel ışık verir jsjs .. kabin içinse büyük bir bal kabağını soy içine koy toprağın biobizz light mix olsun toprak önemli :d

Şaka bir yana minimum 150 wat ışık lazım hatta 200 w olursa iyi olur mesela 30 wat 6 tane 6700k ışık ya da 250 w hps ama hps çok ısınır sana bağlı
TR de bulabileceğim işe yarar ışık var mı? dediğin taktikle 30W x6 yapabileceğim ışık önerisi yap bana yoksa yaza kadar peçete sarıp emcüklicem ehuehusjsj

2 adet https://urun.n11.com/projektor/50-watt-atlantis-mavi-led-projektor-P439478983
1 adet aynı ürünün turuncu rengi
2 adet aynı ürünün kırmızı rengi
ya da 240w quantum board ama pahalıya kaçar
biobizz 20 lt lightmix toprak
grow micro bloom yarım litre set
kökler için voodo juice 250 ml
carboload 250 ml
overdrive 250 ml
call mag 250 ml ihtiyaç halinde kullanırsın.
kabini el yapımı marangozda tahta kestirip yapabilirsin ben öyle kullanıyorum hiç zararını görmedim

Woppy

Ordinaryüs
Knk gerekli herşeyi yazmıs bunları al knk biride ısı nem ölçer ve nem makinası ve havalandırma lazım cadırın büyüklüğüne göre giriş çıkış fan ve karbon filtre. Bu arda bende mobilyadan kendim yptım kullanıyorum harika oldu :) imkan varsa mobilyacıya yaptır bezle felan ugrasma knk tertemiz.

2 adet https://urun.n11.com/projektor/50-watt-atlantis-mavi-led-projektor-P439478983
1 adet aynı ürünün turuncu rengi
2 adet aynı ürünün kırmızı rengi
ya da 240w quantum board ama pahalıya kaçar
biobizz 20 lt lightmix toprak
grow micro bloom yarım litre set
kökler için voodo juice 250 ml
carboload 250 ml
overdrive 250 ml
call mag 250 ml ihtiyaç halinde kullanırsın.
kabini el yapımı marangozda tahta kestirip yapabilirsin ben öyle kullanıyorum hiç zararını görmedim
Merhaba, attığın linkteki ürün ve satıcı güvenilir mi?
Eğer işimi görebilecek ürünlerse alabilirim tabii güven önemli.
verdiğin ışıkların toplam fiyatı 500TL ediyor, fiyatlara genel olarak baktığımda uygun gibi duruyor.
Bu satıcıdan alış-veriş yapan oldu mu?( https://urun.n11.com/projektor/50-watt-atlantis-mavi-led-projektor-P439478983 )
Satıcı kargoyu "Led" isimli bir paket ile mi gönderir yoksa başka bir isim ile mi?
Toprak, gübre, ilaç işlerini kendim halledebilirim. Benim için şu an önemli olan Işık sistemi ve Kabindir.
kafamda deli sorular :D

güvenli çünkü bu ışıklar grow için daha yeni yeni kullanılıyor. ve grow ile alakalı bir site değil
toplam fiyat 1000 tl civarına geliyor.
kargo led isimli paketle gelir ya da atlantis led isimli şirketten fatura kesilir.

Sonne

Kıdemli Üye
Merhaba, attığın linkteki ürün ve satıcı güvenilir mi?
Eğer işimi görebilecek ürünlerse alabilirim tabii güven önemli.
verdiğin ışıkların toplam fiyatı 500TL ediyor, fiyatlara genel olarak baktığımda uygun gibi duruyor.
Bu satıcıdan alış-veriş yapan oldu mu?( https://urun.n11.com/projektor/50-watt-atlantis-mavi-led-projektor-P439478983 )
Satıcı kargoyu "Led" isimli bir paket ile mi gönderir yoksa başka bir isim ile mi?
Toprak, gübre, ilaç işlerini kendim halledebilirim. Benim için şu an önemli olan Işık sistemi ve Kabindir.
kafamda deli sorular :D
Kanka selam ben 50wlik yxo full spectrum led kullaniyorum. 4 adedi isini rahat gorur. Biraz arastir. Kabini bez dolap alip strafor kaplayabilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D despotdes:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ** *** ** hahahaha* **
  • H Holland*:
    ***** ***** ********* ******* hahahaha ******* ********** **** ********* ******** ******

• D despotdes:
  • D despotdes:
    ******* * ****** hahahaha ***** ********** ***
  • H Holland*:
    ********* ***** ***** **** ***** ** **** *** **** * ******* ****** ***** ** ******** ** ********** *** ***** hahahaha* ** ******* *****
  • H Holland*:
  • D despotdes:
    hahahaha ******* ***** hahahaha
  • Emmy Emmy:
    ******** **** *** ** ***** ***** hahahaha********** ******* ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
  • ghostt7 ghostt7:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ** hahahaha ***** **********
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ***** ***** ******* ******** **
  • ghostt7 ghostt7:
  • Emmy Emmy:
    ******** ***** *** *** ***** * **** ** *** *** * ** **** * ** *** ****** ** ** **** *******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** ** ****** hahahaha** *** ********** ********** hahahaha* ******** hahahaha* ** **** ***** ** *** *** ** **** ******** ** **** ***
    Emmy Emmy: ***** ** ****** hahahaha** *** ********** ********** hahahaha* ******** hahahaha* **...