BİTKİM BÜYÜMÜYOR LÜTFEN YARDIM EDİN BROLAR

karbonat

Yeni üye
kankalar selam kızım 2 ayına yaklaşıyor, delahaze straini, her şey güzel giderken gübreleri vermeye başlayınca gübre fazla geldi arkasında yazan miktarda koymama rağmen yapraklar sarardı ve büyüme nerdeyse durdu, verdiğim suyun ph değeri 7,4 damacana suyu sanırım ph değerim biraz düşük ve bu nutritient lock dediklerimi duruma yol açmış durumda aşağıda resimleri koyuyorum. ışığım 250w her iki stagede de kullanılabilenden. ısı problemim var biraz o da bir etken sanırım cool tube falan yok ve tent magicplantta satılan en küçüklerden
ph derecesini 6,5 lara düşürmek için ph down alıcam sizce uygun mu? nutritien lock durumu varsa sadece ph ı düzenlersem bitki düzelir mi kankalar? 2 sulamadır gbre vermiyorum ama o da biryerden sonra sıkıntı yaratacak bunu da biliyorum. lütfen yardım edin resimlerdeki bitkinin sorunu nedir nasıl çözülür?????????

https://imgur.com/a/QKmozhN

ph 6.3-6.5 arası ayarlayıp saksı hacminin 3 katı suyla flush at sonra ki her sulamada (gübreli gübresiz) ph ı uygun aralığa çekip sulamanı yap. flushı da melas yada keçi boynuzu pekmeziyle yap moruk.

karbonat

Yeni üye
saksı hacmi 15 lt şimdi 45 litre su mu vermem gerek çiçeğe bro? nerden bulucam o kadar suyu? biraz dha ayrıntı verebilir misin??? sorun nedir tm olarak

OnePunchMan

Yeni üye
Cvp: BİTKİM BÜYÜMÜYOR LÜTFEN YARDIM EDİN BROLAR

Dostum ph sorunun var evet . Toprağini alkali tutarsan yani ph 7 üzeri olursa bitkin besin alımını gerçekleştiremez. Ve kök gelişimi gövde ve çiçek gelisimi yavaşlayıp durabilir hatta müdahale edilmezse bitkiyi ölüme kadar götürebilir. 

Ben saksıda 3 tane bitki mı gördüm bana mı öyle geliyor ?

Ve flush yapman gerekiyor flush da toprağının alkali seviyesini düşürüp düzenlemeye yardımcı olur. Tabiki de flush yapacagin suyun ph i da düzgün olmalı duzgunden kastım 6.5 ile 6.3 arasi olmalı. Ve evet 15 litre ise 45 litre su vermelisin.

karbonat

Yeni üye
kankalar çok saolun saksıda tek çiçek var tabbiki biraz trainlediğim için diğer başlar büyüdü bir sorum daha var flush yaparken suyun içine gübre katılmalı mı? ve 45 litre suyu aynıanda mı vermeliyiz yani bitki içini dışını temizleyene kadar? 15 litre saksı üç katı 45 litre su 4 tane damacana yapar yani küçücük bitkinin içine 4 damacana boşaltmak bana manasız geliyor

karbonat' Alıntı:
kankalar çok saolun saksıda tek çiçek var tabbiki biraz trainlediğim için diğer başlar büyüdü bir sorum daha var flush yaparken suyun içine gübre katılmalı mı? ve 45 litre suyu aynıanda mı vermeliyiz yani bitki içini dışını temizleyene kadar? 15 litre saksı üç katı 45 litre su 4 tane damacana yapar yani küçücük bitkinin içine 4 damacana boşaltmak bana manasız geliyor

hepsini internette öğrendim ama bir şey daha sormak istiyorum flushlayacağımız suyun ph ını düşürmeye gerek yok diyor internette. ben şuana kadar suladığım 7.4 ph lı damacana suyuyla flushlayacağım. o kadar miktar suyun ph ını düşürmeye gerek var mı var sa 45 litre suyun ph ı kolayca düşürebilir mi ph down la brokoliler???

karbonat' Alıntı:

karbonat' Alıntı:

hepsini internette öğrendim ama bir şey daha sormak istiyorum flushlayacağımız suyun ph ını düşürmeye gerek yok diyor internette. ben şuana kadar suladığım 7.4 ph lı damacana suyuyla flushlayacağım. o kadar miktar suyun ph ını düşürmeye gerek var mı var sa 45 litre suyun ph ı kolayca düşürebilir mi ph down la brokoliler???

çeşme suyunu 2 3 gün dinlendirip verirsen bi sorun olmaz ph down un varsa işin zaten rahat.

karbonat

Yeni üye

KomandoKuafor' Alıntı:
Dostum ph sorunun var evet . Toprağini alkali tutarsan yani ph 7 üzeri olursa bitkin besin alımını gerçekleştiremez. Ve kök gelişimi gövde ve çiçek gelisimi yavaşlayıp durabilir hatta müdahale edilmezse bitkiyi ölüme kadar babuşürebilir. 

Ben saksıda 3 tane bitki mı gördüm bana mı öyle geliyor ?

Ve flush yapman gerekiyor flush da toprağının alkali seviyesini düşürüp düzenlemeye yardımcı olur. Tabiki de flush yapacagin suyun ph i da düzgün olmalı duzgunden kastım 6.5 ile 6.3 arasi olmalı. Ve evet 15 litre ise 45 litre su vermelisin.

Brolar kankalar gelişmeleri tamamen yazıyorum ki diğer arkadaşlar da yararlansın, bitkiyi 35 litre suyla flushladım flushladığım suya gübre vermedim ve ph down ile ph ını düşürdüm. flushlama sonunda saksıdan çıkan suyun ph ını ölçtüm hala olması gerekenden çok yüksek. ilk sorum bu olacak arkadaşlar flush ı kaç kere tekrar etmeliyim ya da saksıdan çıkan suyun ph ı 6.5 lara gelene kadar devam mı etmeliyim? flushlarken videolardaki gibi olmadı bu arada saksıdan suyun tamamen çıkması için saksıyı eğip bükmem yanlarına bastırmam gerekti saksını altnda delikler olmasına rağmen umarım bu bir sorun yaratmaz. bunun dışında bir soru olarak daha arkadaşlar bundan sonraki sulamalarda gübreye başlamalı mıyım? advanced nutritiens micro ve grow koyucam arkasında yazan litre başı 4 ml olarak. 

Yani aslında yardımınızı istediğim yer şurası beyler: bitkiye fazla ph lı su verdiğim için gübreleri ememediğinden gübre eksikliğinden mi bu durumda? çünkü bu durum ilk olarak gübre verdiğimde ortaya çıktı (yapraklarda sararma) ben de fazla gübreden bunlar oldu sanıyordum? 

şimdiden çok saolun babalar

karbonat

Yeni üye
evet brolar ilk mesajı yazmamdan 10 gün geçti ben de 10 günde bir bitkinin ne kadar değişebileceğini göstermek istedim, ph ı 6.5 e çektim ve çadıra odamdan temiz hava alan bir fan taktım eskiden sadece vantilatör vardı. 

10 gün önce şuydu: https://imgur.com/a/QKmozhNhttps://imgur.com/a/QKmozhN  

şuan bu du[size=medium]rumda: https://imgur.com/a/pEidVr8[/size]

bana hala biraz küçük geliyor çünkü 2 aylık bir delahaze ama demekki ph ı 2 ay boyunca 7,4 seviyesinde vermek bitkinin nerdeyse ölüyor olması demekmiş. 10 günlük değişim hoşuma gitti 1 ay sonra çiçeklenme için hazır olur diye düşünüyorum. 

hasatınız bol olsun

karbonat

Yeni üye
evet brolar ilk mesajı yazmamdan 10 gün geçti ben de 10 günde bir bitkinin ne kadar değişebileceğini göstermek istedim, ph ı 6.5 e çektim ve çadıra odamdan temiz hava alan bir fan taktım eskiden sadece vantilatör vardı. 

10 gün önce şuydu:  https://imgur.com/a/QKmozhN

şuan bu durumda:     https://imgur.com/a/pEidVr8

bana hala biraz küçük geliyor çünkü 2 aylık bir delahaze ama demekki ph ı 2 ay boyunca 7,4 seviyesinde vermek bitkinin nerdeyse ölüyor olması demekmiş. 10 günlük değişim hoşuma gitti 1 ay sonra çiçeklenme için hazır olur diye düşünüyorum. 

bunlar dışında bu kıza çektirdiğim işkence için bir boosta ihtiyacım var arkadaşlar, AN üçlü seti ve vodoo juice um var, özellikle veg için ve de çiçeklenme için boost önerebilir misiniz?

hasatınız bol olsun

Kanka pH gerçekten çok önemli köklerin düzgünce besin emilimi yapabilmesi için. 10 gün öncekine göre şahlanmışlar şuan ::D

Bloom dönemi için ek olarak (big bud,carboload,bud factor x) bu gübrelere bakabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****