Başımızı Eğdik, Neden Acaba

nightowl

Üye
Sabah dim dik duran kelloşlar bu şekilde, sizce neden olabilir? ilk kez oluyor

Son düzenleme:
B

burak35

Guest
Sabah dim dik duran kelloşlar bu şekilde, sizce neden olabilir? ilk kez oluyor

Dostum flash li cekermisin fotoları daha net görünür bitkin stres te evet fakat neden sulama ışık hava nem ısı bir sürü nedeni olabilir

nightowl

Üye
Güncelledim resimleri, bir kaç gündür yağmurlu hava nemden olabilir mi, normalde nemsiz bölgedeyim, 3-4 gündür nem ve yağmur var. Nem makinasını kapattım, fanı toprağa çevirip havalandırmaya başladım.
Dostum flash li cekermisin fotoları daha net görünür bitkin stres te evet fakat neden sulama ışık hava nem ısı bir sürü nedeni olabilir

Son düzenleme:
B

burak35

Guest
Güncelledim resimleri, bir kaç gündür yağmurlu hava nemden olabilir mi, normalde nemsiz bölgedeyim, 3-4 gündür nem ve yağmur var. Nem makinasını kapattım, fanı toprağa çevirip havalandırmaya başladım.
Dostum ışık peki mesafen nedir bana daha çok bitkin oksijen komasına girmiş gözüküyor

B

burak35

Guest
Nemden bu şekilde olmaz dostum 2 3 günde temiz hava giriş çıkışların da problem.olmasin kontrol et

nightowl

Üye
Havalandırma 7/24 açık. Odada sürekli dışardan çekilen temiz hava var. Işık mesafesi 30 cm civarı 200 dobled. Sulamayı toprak kurumadan vermiyorum, en az 3 günde 1 suluyorum ve toprağı 3-4 cm parmakla kontrol edip veriyorum. Sıcaklık max 27 ışık açıklen, min 22 kapalıyken.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Işık çok yakın 50 cm al onu nem böle yapmaz görüntü çok sulama gibi duruyo ama vermedim diyon büyük ihtimal ışık stresi

nightowl

Üye
Işık çok yakın 50 cm al onu nem böle yapmaz görüntü çok sulama gibi duruyo ama vermedim diyon büyük ihtimal ışık stresi
Biraz toparladılar, 3-4 saatlik panik yaşattı bana. Bakalım sabaha ne olacak durum. Nem Makinasını kapatıp fanı toprağa çevirince toparlamış olabilir, dediğin gibi de olabilir, ışıklar kapalı şu an, biraz kaldırıcam yukarı dediğin gibi. Teşekkürler ilgine...

Sulama olayı da söylediğim gibi, bez saksı 19lt, 3 günde bir kurumadan vermiyorum, max 1-1,25lt. Aynı sulama periyodunu son 4-5 gündür de yaptım ama bulunduğum bölge normalde çok kuru havası, 3-4 gündür yağışlı ve nemli. Son sulamadan sonra kuruması gecikmiş olabilir.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Suyu seyrelt biraz iyice kurusun susasın biraz dedim gibi ışıgıda yükselt biraz

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Sıkma canını çok kötü deyil küsmüş biraz barışırsınız

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G Groww:
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****** ******** *** ****** ****** *** hahahaha* ********** hahahaha*
  • G ghostt7:
  • G Groww:
    ***** ****** *** ***** ** ***** ** hahahaha*****
  • G Groww:
    **** **** **** hahahaha* ********* *******
  • G Groww:
    **** ********* ****** ********** hahahaha
  • A ax-b:
    ******* ** ***** ******* ****** ****** ******** ******* ****** ***** hahahaha hahahaha***** ****** ***** ** **** ***** *******
  • G ghostt7:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    ***** *** ******** *** ***** ******** ******** *** ** **** ******* ****** ****** ****** ********** ** hahahaha ********** ***** hahahaha ****** ***** ****** ** **** ***** ** ** **** ** ***
  • Mordecai Mordecai:
  • G ghostt7:
  • A ax-b:
    *** ********** ***** **** hahahaha ******* ****** * *** * ** ****** *** *** *** ******** ****** ********
  • G ghostt7:
  • Mordecai Mordecai:
    ********** hahahaha* ***** ** *** ******* ***** **********
  • A ax-b:
    ******* hahahaha** **** **** *****
  • G ghostt7:
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • G ghostt7:
  • A ax-b:
    **
  • A ax-b: