başlangıç listem görüşleriniz önemli:)

join

Yeni üye
evet abiler 2 3 aydır forumda üye olmadan gezinerek kendime başlangıç için yeterli bilgileri topladığımı düşünüyorum ilk grow deneyimim olacak o yüzden listeme bi göz atarsanız sevinirim eksiklerim ve başlangıç için vereceğiniz tüyolara talibim :)

tohum genetik: blu dream

kabin: 40x40x140 boyutlarında 1x bitki bakmak için yapacağım kabin

havalandırma: giriş çıkış wc havalandırması karbon flitreye ihtiyacım yok çünki 1 bitkinin çok fazla koku yapacağını sanmıyorum yapsa bile koku sorunum yok o yüzden kafam rahat.

toprak ve gübre: plagron ligt mix bioo-grow top-max bioo-bloom calmag

saksı için 12l lik air saksı kullanmayı düşünüyorum

en önemli konulardan biriside ışık bu konu beni çok zorladı fakat sonunda bi sonuca vardım 250w full spectrum xyo ışık kullancağım bu ışığın tek bitkiye yeteceğini düşünüyorum ilerde 2 3 grow yaparsam ışığı yükseltirim fakat şuan önemli olan bu ışık bu kabinde fideden hasata kadar yeterli olurmu kabin büyük derseniz önereceğiniz kabin boyutu nedir

kabin içerisine ph metre zamanlayıcı priz nem makinası vb ürünleri aldım bitkilerihavalandırmak için 18cm lik bi pervanem var bu konudan sonra geri kalan şeyleri toplamaya başlıyacağım

bu arada tek bitki yapmamın sebebi işi öğrenmek yanlışlarım hatalarım illaki olacaktır o yüzden beceremezsem bile fazla acıtmasın çöp olacaksa 1 bitkim olsun kafasındayım :D birde bu kalan tohumları zarar görmeden uzun süreler saklmanın yolları nelerdir bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler :)

Mertali54

Doktor
40 40 evet bır bıtkı zar zor olur

bbutce sıkıntılıysa wc fanıylla olmaz ama hadı onada eyvallah dıyelım

karbon fılıtre ıcın bısey dıyemıycem

toprak ve gubrelerın ıyı sana yeter ılk grow ıcın

12 sana ıdeal

evet xyo yeter lı 250 vat ama elektrık faturan cok gelır ben sana qb onerırım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
  • NewGardener NewGardener:
    ******* *** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** ******* ***** ********** ******** ******* hahahaha* hahahaha *** ********* **** hahahaha****
  • Mordecai Mordecai:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ****** ******* **** ******* ********* **** ******* ******** *** ********** ******** ** *** ******* hahahaha* ****** ***** ****** ********* *******
  • Mordecai Mordecai:
    ****** ******** *** **
    +1
  • Mordecai Mordecai:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** **
  • Night owl Night owl:
    * ***** * **** ***** **** ********** **** hahahaha* ******* ** ****** ****** ******* ****** *** **** ******** ********** ****** ****** ******* ******* ***** *** ****** hahahaha** ***** ********* ***** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ****** ***** ******* ******* ********* ******** **** *** ********* ********** ***
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    ******** ***** hahahaha*
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ***** hahahaha****
  • Tiny Tiny:
    ******* ******* ******** hahahaha *** ******** ***** ******* hahahaha****** ** ***** **** **********
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ******** ******
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    +1
    ******* ******* ******** hahahaha *** ******** ***** ******* hahahaha****** ** ***** **** ********** ***** ******** ***** hahahaha **** *** ***** ***** *** hahahaha* *****
    *** ********** **** ***** ********* ***** **** ***** *** **** ** *** ******* hahahaha* ****** ***** ****** ********* *******
    *** ********** **** ***** ********* ***** **** ***** *** **** ** ******* ******** ***** *** ** **** ***** ********* ** *** hahahaha** ********* ** ****** ***** *** **** ***** *** **
    Lemonhazelover Lemonhazelover: *** ********** **** ***** ********* ***** **** ***** *** **** ** ******* ******** ***** *** **...