YENİ BAŞLAYANLAR İCİN TOHUMDAN START

Kulagı Kesik

Kıdemli Üye
TOHUM PATLATMA - 12 SAAT ILIK SU KARANLIK ORTAMDA ATTİK TOHUMLARI
12 SAAT SONRA PECETE ALDİK
İKİ KAT YAPTİK FİS FİS PÜSKÜRTTUK (NEM)
CİT CİT POŞETE ALDİK KARANLIGA ALDİK
ARA ARA KONTROL ETTİK NEMLİ OLUCAK
KURURSA TOHUM KOKMAYA BASLAR VE ÇÜRÜR . 1- 5 GUN İÇERİSİNDE KOKLERİMİZ CİKİCAK -

KALİTELİ TOPRAĞIMİZA BİR BARDAK ORTASINI KALEM İLE ACTİK 1 -2 CM DERİNLİKTE GÖMDÜK TOHUM KÖKÜ ASSAGİ GELİYOR KABUK KISMI UST TARAFA USTUNU KAPATTIK

SPREYİMİZ İLE FİS FİS YAPİP NEMLENDİRDİK
SU FAZLA DOKUP TOHUMU DERİNE İTMESİN DİYE .

3-4 GUN SONRA TOHUM BAS VERDİ
KAFASINA BİR PET YAPTIK NEM İCİN
NEM ORANİ 85-90 CİVARİ OLUCAK NEM OLCERİMİZ NEN MAKİNEMİZ ACİK VE STABİL İSİGİMİZ. 350 UMOL 70 CM CİVARİ AYARLADIK İSİGİNA GORE AYAR YAPMAN GEREKİR NE KULLANIYORSAN ARTIK .

FİDE DONEMİ

UFAK UFAK SULAMA BAŞLIYORUZ KOKLENDİRİİCİ ROOTS GUBREMİZ İLE 5 ML
10 ML SEKLİNDE BARDAĞIMİZDA 1 HAFTA 10 gün arası TUTUP BARDAGİMİZDA KOK SALDIRIP NAKİL AŞAMASINA GEÇİYORUZ

NAKİL AŞAMASI
YAPARKEN NEMLİ OLSUN TOPRAK. DAĞILMASIN YANLARDAN UFAK UFAK SIKTIRP BARDAGİMİZİ TERS CEVİRİP ALTİNDAN HAFİF VURDUGUMUZDA KALİP GİBİ CİKİCAK

NAKİL YERİMİZİ 15-20 LİTRE KABİN NEYSE
BARDAGİMİZİİN AYNİ BOYUTUNDA OLAN BİR BARDAKLA YENİ KABİMİZİN TAM. ORTASINDAN SEKİL ALDİRİYORUZ YERİNİ HAZIR EDİYORUZ
VE FİDEMİZİ OTURTUYOTUZ
ÜSTÜNDEN BASTIRMA KOKLER UYUM SAGLİYCAK

15 GUNDEN SONRA UFAK DOZLARDA GUBREMİZE BAŞLIYORUZ
TOPRAK KURUMADAN SU VERMİYORUZ VE PH KESİNLİKLE AYARLIYORUZ GÜBRELERİN BİTKİMİZİM CEKEBİLMESİ İCİN

TOPPİNG AŞAMASI
BİTKİNİN DURUMUNA GORE. 20-25 GUN ARASI 30 DA OLABLİR BİTKİ GELİŞİME GÖRE
KAFASİN DİP KİSİMDAN STERİL JİLET İLE KESİYORUZ BİR KELLE YERİNE İKİ KELLE GELİYOR GELİSİM DURABİLİR STRES GEREĞİ İKİ GUNE TOPLAR BU SEKİLDE TOHUMDAN 25 GUNE KADAR SAGLİKLİ GELİYORUZ .. KONUYA EKLEME YAPİCAM TAKİPTE KAL BRO
@arapfaik @Bigbut @Kanka
Forumda sayamadığım sayısız insan var aklına takılan herşeyi sorabilirsin

Son düzenleme:

Kanka

Administrator
Yönetici
farklı bi bakış açısıyla bende yorumlamıştım hatırlatma olsun bızımkıde

Hocam geçen chatte yardımcı olmuştun bana teşekkür ederim. Dediklerini harfiyen yaptım. Sadece aklıma şu takıldı, tohumu tabaktan alıp toprağa ektim üzerine biraz toprak serpiştirip nemlendirici fısfıs ile nemlendirdim. Şuan ışığın altında mı kalmalı ? saksının içinde ilk anı ve güncel durumu atıyorum. Ne yapmam gerekli yardımcı olabilir misin ?

Ekli dosyalar

• 35ce6f4a-308e-435d-9aec-46196bd54a71.jpg
    35ce6f4a-308e-435d-9aec-46196bd54a71.jpg
    424.9 KB · Görüntüleme: 29

Kulagı Kesik

Kıdemli Üye
Hocam geçen chatte yardımcı olmuştun bana teşekkür ederim. Dediklerini harfiyen yaptım. Sadece aklıma şu takıldı, tohumu tabaktan alıp toprağa ektim üzerine biraz toprak serpiştirip nemlendirici fısfıs ile nemlendirdim. Şuan ışığın altında mı kalmalı ? saksının içinde ilk anı ve güncel durumu atıyorum. Ne yapmam gerekli yardımcı olabilir misin ?
Filiz cikasiya kadar ışığa gerek yok brom ciktiktan sonra ışığa baslayablirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    ******** *** ******* ***** ***** *** ********** ********** *** *** ****** ********** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha* ********** ** ***** ******* **** ****** ***** ******** ******* ******** ******* ** ******** ******** ***** ** ******* hahahaha** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ** ***** *** ******* *** ***** **** ********** ***** ********* *** *******
  • İstanbul İstanbul:
    +2
  • R RainGrow:
    ***** ** ****** ***** ****** ** hahahaha ***** ******* ****** ****** hahahaha* ***
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ***** ** ******* ****** ***** hahahaha** hahahaha***** hahahaha ******* ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* *** hahahaha ******* *** *******
    +2
  • B bongalov:
  • B bongalov:
  • K keyifpezevengi:
    ****** ****** **** **** ***** ******* ****** ** hahahaha*****
  • Probis Probis:
    *** ****** *** *** ***** **** **** ***** ******* ******* hahahaha**** ******** ******* *** *** *** ********
    +1
  • GrowX GrowX:
    **
  • B bongalov:
    ******* hahahaha*** hahahaha** ***** ********** ****
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ****** **** ***** ** ***** ****** **** ****** ****** ** ******* *********
  • Night owl Night owl:
    ******* ******* ****** ****** **** **** ***** ******* ****** ** hahahaha*****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ****** ** * ******* * **** ********** *** ******** ***** ***** **** ** ******** ***** * ******* * * ****** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • A active661:
  • K keyifpezevengi:
    ******** ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ***** **** ******* ********** ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • Night owl Night owl:
    ***** * * ** ****** hahahaha ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
    Night owl Night owl: ***** * * ** ****** hahahaha ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ******...