Başlangıç Seviye Setup

Arkadaşlar selam,

Yeni üye oldum ve şu son zamanlarda verilen saçma paralardan sonra, yetiştirme kararı aldım. Ancak setup için forumda çok farklı görüşler var. Ben yeni mezunum ve 8 aydır bir gübre&tohum firmasında çalışan bir mühendisim. Yani konuya dair bilgim mevcut ancak finansal anlamda çok rahat değilim. Rica etsem en ucuz yollu, tek saksılı bir setup kurmada yardımcı olabilir misiniz ? Sizce tahmini ne kadar harcamam gerekir ? Hardware olarak çok bilgim yok..

Teşekkürler, herkese iyi forumlar diliyorum.

S

silas

Guest
Selam
Bilgin yoksa her şeyi hazır alman gerekecek bu da daha fazla maliyet demek. Önce son zamanlarda verdiğin saçma paraları düşünerek bir daha bu paraları vermemek için bütçeni belirle, yarısını en önemli item ışığa ayır. sonrası kabin, havalandırma, ıvır zıvır senin becerilerine kalmış mevzular. Kolay gelsin

Saçma verdiğim paralar torbacıya gitti o anlamda :DD. Yani ucuz yollu önerilere açığım daha hiçbişey almadım ve 1500 liraya falan kapatmak istiyorum tabi mümkünse. Teşekkürler yorumun için :).

kabınını kendın kur zaten bedavaya getırmıs olursun 12 tane 150cm cubuk odun kereste ne bulursan artık onlardan ıskelet yapıcaksın tabanı 100x100 yap boyu 150 yada boyu 170 yap etrafına elınde branda naylon varsa sar ıcınede n11 de yangın baddanıyesı va tanesı 5 tl 4 tane alsan fazla bıle gelır o kdarcık kabıne altta ve ustte 2 hava delıgı acar yada bırakırsın 2 sınede pervane tak altakı ıcerı hava usttekı dısarı hava atıcak sekılde pc fanlarından tak iceride nette satılan bıraz daha buyuk 1 pervane koy letgodan bak buhar makınesı 50 tl falan satıyorlar 2. el ayarlı prızı nem sıcaklık olcerı netten sıparız ver ısık kalıyor nette arastır ben bulmustum 40 tl tanesı cob led 6 tane 7 tane ısnı gorurur aldıgın cob led kadarda stock pc fanı al tanesı 18 20 tl ayrıca 2 adette termal macun al bunları bı elektronıkcıye gotur lehım ısnı ve fanları ledlere vıdalasın ben kendım yapmıstım orda ustaya 50 60 bır seyler ateslersın :D ne kaldı baska saksı toprak gubre ısı sende zaten suan kaba bı hesap yapıyorum bu sekılde yaparsan 550 600 tl halletmıs olusun daha ucuz toplama seklı yok ben tohumlarda dahıl aklına gelen herseyı elımdekı 1000 tl ıle yaptım ustune 3 bırada ıcebıldım ısler bıtınce :D

bu pc fanı dedıgım kucuk olanlardan degıl buyuk olan fanlardan bayagı hava transferı yapıyorlar

kaf karısmasın buyuk pc fanı hava delıklerıne kucuk stok ıslemcı fanı ledlere termal macunda ledlerde fanların arasına ısı ıletımını saglasın dıye toprak scımını trof ve cocopeat karımı yap ektra perlıt al torfun ıcınde az var

o kadar kucuk kabınde bunlar asrı sıcak verır ben ıkısınıde kullanyorum ılk basda sadece cob led kullandım baya faydası va yettıyor ama cıceklenmede sarı ısık ıstıyor bıtkı ben 400w hps ve 200w cob led kullanıyorum ama sen tek bıtkı dıyorsun sana cob led yeter bence bu hps ısıne gırersen ektra masraf olarak blast ve atesleyıcı lazım ama bence hıc o topa gırme tek bıtkı ıcın ılerde bakarsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****