Başlangıç seviyesi , düşük bütçeli , grow için prolardan yardım

modean8

Yeni üye
merhaba arkadaşlar , bende herkes gibi , çorbacı peşinde kosmaktan usandığım için , bu işe baş koymaya karar verdim , öncelikle , elimde bir miktar sponsor tohumu var ... muhtemelen auto , şimdi evimde büyük saksılardan var , hazır toprak vs. ... annemin kullandığı topraklar , ama bitkiler öldü , muhtemelen ışık ve besin alamadıkları için , onları kullanmayı planlıyorum , şimdi ilk sorum , ilk filiz için büyük saksı yani 20 litre civarı bir saksı , çok mu aşırı olur , yoksa bir sıkıntı olmazmı , 3 adet 50w torch alıp düşük bütçe bir ışıklandırma planlıyorum , simdilik , öyle cok devasa bir hasat planım yok , 20-30 gr arası yeter zaten haftada bir max içen biriyim ...gübre olayına biraz baktım , biobizz seti almayı planlıyorum top max bloom grow , bu üçü yeterli olurmu , ve gübrelerden top max ve grow olanı , ekimden kaç gün sonra koymaya baslayayım , 1 litrelik suya kaç miligram koyulmalı , ve ne sıklıkla verilmeli teşekkürler , simdilik sorularım bu kadar , ilgilenen olursa sevinirim. , afiyet olsun herkese ...

modean8

Yeni üye
bende bakma derim , ben baktım gözlerim kanadı. Yanlış burada yazanların birçoğu.
hahah ... ya , bu gübre olayındaki sistemi oturtabilirsem , kendi keyfime uygun bir hasat elde edebileceğimi sanıyorum , ama aşırı gübre vermek ya da az vermek de istemem ... biobizz sıvı gübre , idealmiş grow evresi için , 2 şer ml olarak top max ve grow olanını 1 litrelik suya karıştırsam , ekimden 1 hafta - 10 gün sonra 2 günde bir versem , doğru olurmu , sonra çiçeklenmeye girdiğinde , top max ve bloom gübresine geçerim diye düsünüyorum ...

BerWeed

Üye
hahah ... ya , bu gübre olayındaki sistemi oturtabilirsem , kendi keyfime uygun bir hasat elde edebileceğimi sanıyorum , ama aşırı gübre vermek ya da az vermek de istemem ... biobizz sıvı gübre , idealmiş grow evresi için , 2 şer ml olarak top max ve grow olanını 1 litrelik suya karıştırsam , ekimden 1 hafta - 10 gün sonra 2 günde bir versem , doğru olurmu , sonra çiçeklenmeye girdiğinde , top max ve bloom gübresine geçerim diye düsünüyorum ...
Kankacım gübreyi kafana göre vermiyorsun tabloları var biobiz kullanacaksan yaz google reise bak takvimine genelde satılan sitelerde oluyor

Topmax çiçeklenmeden sonra kullanılır
Bloom ve fishmix al 1,5 litreye 1ml blom 1ml fishmix koy 1 ay böyle git sonra 2 ml ye çıkarabilirsin sömeklenmeye geçtiğinde ise topmax ve bloom vericeksin fishi kesiceksin.extra olarak calmag al boş sulamalarda calmaglı ver takviye gibi düşün bunu

modean8

Yeni üye
Bloom ve fishmix al 1,5 litreye 1ml blom 1ml fishmix koy 1 ay böyle git sonra 2 ml ye çıkarabilirsin sömeklenmeye geçtiğinde ise topmax ve bloom vericeksin fishi kesiceksin.extra olarak calmag al boş sulamalarda calmaglı ver takviye gibi düşün bunu
hele şükür , süper , bi izahat .. cok teşekkürler , bunu uygulayacağım ...

modean8

Yeni üye
son olarak şeyi soracağım , bir kök , 1 haftada kaç litre sulama ister ortalama ... birde , biogrow gübresine gerek yokmu diyorsun ...

Saksı 20 litre desek haftada 2 sulama yeterli olur.
Saksıya minimum 100 delik aç toprak hızlı kurur
Biogrow daha önce kullanmadım knka içinde hangi elementler var bilmediğim için fishmix yazdım

modean8

Yeni üye
Saksı 20 litre desek haftada 2 sulama yeterli olur.
Saksıya minimum 100 delik aç toprak hızlı kurur
Biogrow daha önce kullanmadım knka içinde hangi elementler var bilmediğim için fishmix yazdım
tamamdır üstad. , o zaman haftada bir 1.5 litre fish mix - bloom ... bir 1.5 litre calmaglı su ile sulayacağım , toplam 3 litre su olacak ... şu detayları soruyorum zira , hata payını minimuma indirmek istiyorum , sistemi bastan iyi oturtayım ki sonra sıkıntı olmasın , tohumlar kaliteli zira ... yazık olmasın ..

Aynen knkam bol şanslar:)
tamamdır üstad. , o zaman haftada bir 1.5 litre fish mix - bloom ... bir 1.5 litre calmaglı su ile sulayacağım , toplam 3 litre su olacak ... şu detayları soruyorum zira , hata payını minimuma indirmek istiyorum , sistemi bastan iyi oturtayım ki sonra sıkıntı olmasın , tohumlar kaliteli zira ... yazık olmasın ..

üstad son olarak bir şey sorucam , 12 litrelik saksı kullanmayı düsünüyorum , şimdi tohumu direk filizlendiğinde 12 litrelik saksıya alıcam , lakin altını çok sayıda delmek mi gerekiyor. , bu saksı işinin kuralı nedir ...
Aynen brom 100-200 delik aç toprağın daha hızlı kurur bitki için daha sağlıklı oluyor

modean8

Yeni üye
Aynen brom 100-200 delik aç toprağın daha hızlı kurur bitki için daha sağlıklı oluyor
şefim selamlar ... önemli bisi sorucam da yardımcı olursan sevinirim, simdi 4 tohum su bardağına koydum öğleden sonra onları , dibe batırıcam , yani takriben koymamdan 10 saat sonra ... total suda kaç saat durmalı. , sonra , nemli hafif ıslak peçeteye alıcam , peçetede 2-3 gün kadar beklettikten sonra , filizleniyor sanırsam , ondan sonra 1 parmak ucu kadar delik açıp toprağa koyup hafif su verip kapatıcam üstünü ...doğrumudur

Doğrudur knkam bardakta toplam 18 saat duracak,peçeteye koyduktan sonra oda sıcaklığında karanlık biryere koy ve günde 1 kez nemini kontrol et ne fazla kurusun nede fazla ıslak olsun orta ayarda tut,toprağa geçirdikten sonra pet şişeyle kapat üstünü,pet şişeye de 2,3 delik aç yeterli olur

modean8

Yeni üye
Doğrudur knkam bardakta toplam 18 saat duracak,peçeteye koyduktan sonra oda sıcaklığında karanlık biryere koy ve günde 1 kez nemini kontrol et ne fazla kurusun nede fazla ıslak olsun orta ayarda tut,toprağa geçirdikten sonra pet şişeyle kapat üstünü,pet şişeye de 2,3 delik aç yeterli olur
usta selamlar , ya bir kaç gündür araştırıyorum şu gübre meselesini , şuan elimde grow-bloom-topmax-calmag var , insanlar bloomu çiçeklenmeye soktuktan sonra verin diyor , o zamana kadar yalnızca grow ver diyor , çiçeklenmede topmax ile bloom grow uda yarıya düş diyorlar , ne diyorsun , calmag aynı growdan blooma devam ... ne yapayım sence kafa karıstı hali ile ...

Yanlış anlamadiysam kullanilmis toprak kullanacaksin. Eger oyleyse bence toprak isini ihmal etme . En azindan ligtmix topraklardan alıp baslarsan daha saglikli olur. Bitkinin auto oldugundan eminsen basladigi saksida bitebilir. Autoda 20 lt saksida olur ama 11 lt saksida gayet yeterli. Sulama isinde dikkat edersin. İlk basta genelde fazla sulamadan sikintilar cikior. Simdiden bol bol hasatlarin olsun.

modean8

Yeni üye
Yanlış anlamadiysam kullanilmis toprak kullanacaksin. Eger oyleyse bence toprak isini ihmal etme . En azindan ligtmix topraklardan alıp baslarsan daha saglikli olur. Bitkinin auto oldugundan eminsen basladigi saksida bitebilir. Autoda 20 lt saksida olur ama 11 lt saksida gayet yeterli. Sulama isinde dikkat edersin. İlk basta genelde fazla sulamadan sikintilar cikior. Simdiden bol bol hasatlarin olsun.
dostum selamlar , lightmix toprak aldım biobizz , ışığı hallettim , tohumlar çıktı topraktan şu an 3. gün , normalde root juice veriliyor ama ben onu kaçırdım , şu an elimde biogrow bloom ve top max var ha bir de calmag , biobizz in sitesindeki takvime göre mi versem ne dersin , bir de calmag boş sulamalarda gerek var mı ... bazıları sadece lazım olduğunda ver diyor , napsam versemmi boş sulamalarda , 1.5 litreye 1 ml falan

usta selamlar , ya bir kaç gündür araştırıyorum şu gübre meselesini , şuan elimde grow-bloom-topmax-calmag var , insanlar bloomu çiçeklenmeye soktuktan sonra verin diyor , o zamana kadar yalnızca grow ver diyor , çiçeklenmede topmax ile bloom grow uda yarıya düş diyorlar , ne diyorsun , calmag aynı growdan blooma devam ... ne yapayım sence kafa karıstı hali ile ...
Knka elimde grow gübresi olmadığı için ben veg döneminde bloom ve fishmix veriyorum çiçeklenme döneminde yarı yarıya düşürüyorum ek olarak topmax tamdoz
Calmag her boş sulamada yapmanı öneririm

Grow Muhabbetleri
Help Users
    F FirstGrowing: ******** *** *** ******