Balast arıza yardım lütfen

Caterpil70

Yeni üye
400 w hps set kullanıyorum 70 gündür sorun çıkmadı güzel ilerliyorduk ciceklenmeye geçerken sabah bı baktım sistem çalışmıyor balastın çıkışlarına 2 kablo ucunda ampul denedim ampul yanıyor tak çıkar herşeyi yeniden yaptım ama çalışmıyor sorun balastta mi ampulden mi bilemiyorum bunun arızasını nasıl anlayabilirim 15 derecelere düştü durum kötü yardım edin lütfen

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Nasıl bir ampul denedin kanka aynı 400w olan ampulü mü yoksa başka bir ampul mü? Balastla ampul arasındaki kablo da bir sıkıntı olabilir diye düşündüm. Bi dene istersen

Caterpil70

Yeni üye
Işığa giden kabloda sıkıntı olabilir gibi geldi, balastta sıkıntı yoksa, duyda ya da ampulde, en olmadı kablodadır sıkıntı, duy girişindeki kabloları kontrol ettin mi
Duy girişinde elektrik var ama balast elektriği geçirip ateşleme yapmıyor olabilir ampulden desem ampulden patlama olsa kendini belli eder çok inceledim sorun görmedim ampulde ama

Caterpil70

Yeni üye
Nasıl bir ampul denedin kanka aynı 400w olan ampulü mü yoksa başka bir ampul mü? Balastla ampul arasındaki kablo da bir sıkıntı olabilir diye düşündüm. Bi dene istersen
Kendi ampulunu denedim dediğin gibi kablolarda sorun olsa elimde ucunda normal ampul takılı kablo var dokunduruyorum heryere ampül yanıyor

El_Takashi

Kıdemli Üye
Evet growkentten aldım set halinde Mhs tüm zaman için 400 w ampul foton balast ama gel gör böyle bişey yaşanıyor
Neden growkent yazdım anlatayım dostum , bundan 3 ay önce arkadaş aldı 10.gün direk balastla ve lamba gitti 15 gün felan sonra anca geri gelebildi , tabi bunun hasarını hasatta ödedi..
sonrası ben 400 shp aldım baktım lamba takarken mekanık saatı temas kuramıyo , ışığı çevirerek açıyorum felan ,biraz bakındım 2.el kendi tamir ettiklerini gönderiyorlar,sen sorun ve arızadan bahsedince geri gönderiyorlar temiz bir şekilde malesef growkentin böyle bi şark kurnazlığına kendi tecrübem ve diğer şikayetler de yaşadım...
Fakat magicplantten aldığım 600 w hps foton balast olmasına rağmen mis gibi ve ışık cayır cayır..

Eğer hps,mh tarzı lambalar alıyorsanız magicplant bu konuda daha kaliteli aklınızın bi köşesin de olsun kankalar..

Caterpil70

Yeni üye
Anladım kardeşim çok sağol bu konuda artık daha dikkatli olurum tabiki de sorunumu çözmeye yardımcı olmuyor bı anlayan çıksa şu balastla ampulden den de yüreğimize su serpse

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********