Balkon grow ilk gelisim suresi icin isik tavsiyesi

Selam arkadaşlar, 3 adet tohum patlattım balkonda bakicam,ancak havalar birden soğudu.10 gün falan da geceleri düşük seyredecek sıcaklık. Bu aşamada 3 adet auto için kabin olmadan ışık ile 15 gün bakabilirmiyim. Daha once bu asamada sadece beyaz isik ile bakilabilecegini okumuştum. Hatta daha iyi olur diyordu ama simdi kinuyu bulamadim.Bu isiklarin gucleri ve markalari hakkinda hic fikrim yok.Elektirikci aekadasim var,bilgi verirseniz hemen gidip yaptiricam.Hangi ışığı kaç adet yapmalıyım. Yoksa cam balkonda devam mı edeyim .

Son düzenleme:
Yokmu arkadaşlar yardımcı olabilecek,dışarı çıkıp yaptırmam lazım.Aksam yada engec yarin sabah saksıya almam lazım tohumlari

Selam, 3 tohumu temiz-daha önce kullanılmamış toprak ile küçük saksılara alın, 15 günde ancak 2,5 nod yaprak yapar, 25-30 güne kadar küçük led ampuller veya torch ledler ile rahatça bakabilirsiniz. 50 w beyaz torch led + 15 w sarı ampul led veya 2x15 w beyaz ampul led + 15 w sarı ampul led kullanabilirsiniz.
Zaman saatinizi 18 açık/6 kapalıya ayarlayın grow dönemi için.
Büyük bir kutunun içinde 25-30 gün grow dönemini geçirebilirsiniz. mikro/micro grow diye hem sitemizde hem de intenette arattırın, değişik fikirler, uygulamalar var.
Diğer gereken önemli şey hava akımı için az şiddetli vantilatör.
Nem de bu aşamada çok önemli ancak makina almadan, her fırsatta içeri elden su püskürtücü ile fıs fıs yapabilirsiniz.
İyi Şanslar

Selam, 3 tohumu temiz-daha önce kullanılmamış toprak ile küçük saksılara alın, 15 günde ancak 2,5 nod yaprak yapar, 25-30 güne kadar küçük led ampuller veya torch ledler ile rahatça bakabilirsiniz. 50 w beyaz torch led + 15 w sarı ampul led veya 2x15 w beyaz ampul led + 15 w sarı ampul led kullanabilirsiniz.
Zaman saatinizi 18 açık/6 kapalıya ayarlayın grow dönemi için.
Büyük bir kutunun içinde 25-30 gün grow dönemini geçirebilirsiniz. mikro/micro grow diye hem sitemizde hem de intenette arattırın, değişik fikirler, uygulamalar var.
Diğer gereken önemli şey hava akımı için az şiddetli vantilatör.
Nem de bu aşamada çok önemli ancak makina almadan, her fırsatta içeri elden su püskürtücü ile fıs fıs yapabilirsiniz.
İyi Şanslar
Selam ,çok teşekkür ederim.Ben bugün ikitane 50w led aldım ikiside beyaz.15 20 gün sonra balkona alicam.Balkon 6 7 saat direk güneş alıyor akşama kadar aydınlık. Karşı taraf zeytinlik komple.Nem makinam var,havalar iyice duzelene kadar bu iki ışık işimi görür diye düşündüm. (Degistirebilirim)Merak ettiğim bu ışıkları kullanirsam nekadar mesafe olmalı. Birde bnm bitkiler auto,forumda direk saksıya alın transfer yapmayın diyorlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    T tayfurishere: ***** ******* ****** *********