balkonda auto first grow

Baykush44

Yeni üye
beyler benim yazın 7-10 saat arası yani ortalama 8 saat güneş alan bi balkonum var. evimin önü de kendi bahçem. ben diyorum ki auto bitkimi 20 nisanda suya atıyım nisanın sonu mayısın başı gibi ekime dışarda başlıyım. 4-5 hafta geçiş çiçeklenmeye girdikten sonra da dışarıyla aynı güneşi alan balkonuma alıyım. balkona aldıktan sonra bu bitki ortalama 8 saat güneş alıyorsa 18 e tamamlıcak şekilde 10 saat 150 wt'lık ledi güneş gittikten sonra açıyım ve bitkimi bio serisi, 20 lt saksı ve all mix organik gübreyle auto bitkimi balkonumda yetiştiriyim diyorum. bana çok mantıklı geldi sizin de fikirlerinizi almak istedim herhangi eksik, gereksiz veya fazla bişey var mıdır?(+olarak böcekler için neem oil. ve fotosenteze falan yardımcı olan delta s diye bişey buldum 25 gün aralıkla kullanılıyormuş. bunlar da tavsiye edilirse alırım)

Son düzenleme:

mami10_

Doktor
beyler benim yazın 7-10 saat arası yani ortalama 8 saat güneş alan bi balkonum var. evimin önü de kendi bahçem. ben diyorum ki auto bitkimi 20 nisanda suya atıyım nisanın sonu mayısın başı gibi ekime dışarda başlıyım. 4-5 hafta geçiş çiçeklenmeye girdikten sonra da dışarıyla aynı güneşi alan balkonuma alıyım. balkona aldıktan sonra bu bitki ortalama 8 saat güneş alıyorsa 18 e tamamlıcak şekilde 10 saat 150 wt'lık ledi güneş gittikten sonra açıyım ve bitkimi bio serisi, 20 lt saksı ve all mix organik gübreyle auto bitkimi balkonumda yetiştiriyim diyorum. bana çok mantıklı geldi sizin de fikirlerinizi almak istedim herhangi eksik, gereksiz veya fazla bişey var mıdır?(+olarak böcekler için neem oil. ve fotosenteze falan yardımcı olan delta s diye bişey buldum 25 gün aralıkla kullanılıyormuş. bunlar da tavsiye edilirse alırım)
Bitki stresten strese girer, balkonda atlar, sonra tekrar balkona çıkıp yine atlar

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
peki beyler ben bu malzemleri şimdiden almaya başlıyım diyorum kenarda dursun attığım linkteki malzemeler dışında ne önerirsiniz? https://growkent.myideasoft.com/class/INNOVAEditor/assets/Biobizz cocomix liight mix2.jpg @OttoMan47 @Abu Hay'OT @MalrukLord @PickleRick @mami10_
kanka internet üzerinden alma sakın. nolur noolmaz şubeye git kredi kartsız nakit ve faturasız al indirim de alırsın.

veya başka birinin kartına başka bir adrese yada şubeye söyle ( mümkünse 1. dediğim daha güvenli)

toprak alacaksan plagron tavsiyemdir light olanı, biobizin all mix dışındakiler bence faso.. all mix de accık deneyim istiyor.

Baykush44

Yeni üye
kanka internet üzerinden alma sakın. nolur noolmaz şubeye git kredi kartsız nakit ve faturasız al indirim de alırsın.

veya başka birinin kartına başka bir adrese yada şubeye söyle ( mümkünse 1. dediğim daha güvenli)

toprak alacaksan plagron tavsiyemdir light olanı, biobizin all mix dışındakiler bence faso.. all mix de accık deneyim istiyor.
tamamdır dediğin gibi yapacağım. peki light mix toprak ve attığım tablo dışında alınacak veya önerdiğin bişey var mıdır?

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
tamamdır dediğin gibi yapacağım. peki light mix toprak ve attığım tablo dışında alınacak veya önerdiğin bişey var mıdır?
kanka gübreden başlayalım biobizin.

grow aldığın için fish mix alma. gelişimde grow kullanacaksın, yanında da acti vera bağışıklı için, heaven stresten korumak için kullancaksın.

çiçeklenmeye girince bloom kullanacaksın malum, yanında alg a mic her gübrelemede 1 ml kullanırsan hormonları koruma altına alırsın. alg a mic hem emilimi artırır hem metobolzmayı güçlendirir hem de stres kaynaklı problemleri en aza indirir. ayrıca top max kullanarak kütle artıracaksın.

microbes çok iyi bir ürün ama çok pahalı almaya değmez. ama root juice mutlaka al ve fizliz baş verince ilk 2 sulamada kullan, kökleri artıracak. cal mag almayı da unutma. ayrıca paran varsa bio ph down da çok etkili bir ph düşürücüdür.

saksı olarak da ben de yeni geçtim air saksıya ve çok aşırı memnunum. 15 litrelik benim için iş görüyor. daha büyük olanları şuanki aşamada tavsiye etmem.

balkonda güneş altında yapacağın için ışık filtre vs konularına girmiyorum. açık balkonsa havalandırma önemli değil ama koku problemini nasıl çözersin bilemem. kapalı balkonsa en sağdaki ve en soldaki camları açık tutarak hava giriş-çıkış sirkülasyonu sağlayabilirsin.

Baykush44

Yeni üye
kanka gübreden başlayalım biobizin.

grow aldığın için fish mix alma. gelişimde grow kullanacaksın, yanında da acti vera bağışıklı için, heaven stresten korumak için kullancaksın.

çiçeklenmeye girince bloom kullanacaksın malum, yanında alg a mic her gübrelemede 1 ml kullanırsan hormonları koruma altına alırsın. alg a mic hem emilimi artırır hem metobolzmayı güçlendirir hem de stres kaynaklı problemleri en aza indirir. ayrıca top max kullanarak kütle artıracaksın.

microbes çok iyi bir ürün ama çok pahalı almaya değmez. ama root juice mutlaka al ve fizliz baş verince ilk 2 sulamada kullan, kökleri artıracak. cal mag almayı da unutma. ayrıca paran varsa bio ph down da çok etkili bir ph düşürücüdür.

saksı olarak da ben de yeni geçtim air saksıya ve çok aşırı memnunum. 15 litrelik benim için iş görüyor. daha büyük olanları şuanki aşamada tavsiye etmem.

balkonda güneş altında yapacağın için ışık filtre vs konularına girmiyorum. açık balkonsa havalandırma önemli değil ama koku problemini nasıl çözersin bilemem. kapalı balkonsa en sağdaki ve en soldaki camları açık tutarak hava giriş-çıkış sirkülasyonu sağlayabilirsin.
kanka koku problemim yok ama şimdi aklıma geldi 2.5m yukarısı tavan duvar yani balkonun önü çok açık ful güneşi alıyor ama bitki tamamen dışarda olmasıyla aynı güneşi almıcak her tarafından olmadığı için, yine de sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama bitkinin her yeri yeterli ışığı görmez 150wtlık ışıkla daha iyi olur dersen ışık da alabilirim zaten çok bi masraf yok.

mami10_

Doktor
Abu yazmış zaten ne gerekli, ek olarak mikoriza almanı tavsiye ederim, ve ya etkin mikroorganizma almanı, ve kaliteli birr ph metre al ph bu işin kilit noktası eğer düzgün ph aralığında sulama yaparsan bitkin verdiğin besinleri daha iyi alır
Şimdiden al ki yaza doğru daha da zamlanacak her şey işin rast gitsin
Ve ek ışığa gerek yok

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ** ** ****** **** ****** **** ******** ******* ***** ******** hahahaha* ** ** **** **** ***** ********* *********
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** **
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* hahahaha*
  • yoqyaa yoqyaa:
    ********* **** ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ********* ****** **** *** * **** hahahaha ******** ****** *** ******** ****
  • Night owl Night owl:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ***** ** ********** ********* ***** ********** **** ******* ******* **** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********** ******* *** hahahaha*** ***** ******* *** ******* ******** ***** ******* ********** ****** ******** ** *** ******** ******** ********* ***** hahahaha ***** ** ********** ********* ***** ********** **** ******* ******* **** **
  • Kafirimam Kafirimam:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** hahahaha *******
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ********** hahahahahahahaha ** ******* * *** ****** *****
    +1
  • Kafirimam Kafirimam:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul: