Bana bir masal anlat baba

4 sene yatar var demişsin, denetim 3 sene oldu ve senin işlediğin dönem 2018 öncesiyse zaten 1/2 indirim var, girdi çıktı yaparsın en fazla, müddetname iste infaz savcılığından avukatın gitsin sorsun
25 Mayıs 2021 tarihinde Türkiye genelinde +500 kişiyle beraber şafak vakti basıldım. diye yazmış

dostum tüylerim diken diken oldu çok çok geçmiş olsun sakın teslim olma keşke seni tanısaydım yardımcı olmak isterdim çok üzüldüm adına ülkeden kaçmaya bak aman diyim türkiyenin cezaevleri hiç yatılacak gibi değil inşallah tez zamanda kendini bu durumun içinden kurtarırsın

cokorama

Üye
gecmis olsun reis **** et boktan bi sebepten yattığına değmezdi. avrupaya kaç son kurşununu sık insan kaçakçısı bol ülkede. suçlu iadesi falan var mı bilmiyorum ama zannetmiyorum. gerekirse pkklıyım ayağı falan yap. allah yardımcın olsun.

chapoo96

Moderator
''Müdürlüğümüzce tanzim edilen 2021/.... suç numaralı tahkikat evrakının yapılan tetkikinde; söz
konusu olayla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımızın
ülkemiz genelini kapsayacak şekilde tespit edilen link adreslerinde yer alan internet sitelerinde, hobi
yetiştiriciliği adı altında büyük bir çoğunluğu kapalı alan yetiştiriciliğine hitap eden bitki yetiştirme
düzenekleri, aparatları ve gübreleri gibi çok çeşitli ürünlerin katagoriler altında satışının yapıldığı, yine bu
sitelerde yetiştirme asistanı/bitki yetiştirme kılavuzu başlıkları altında yer verilen yetiştirme tarifleri ve
ortam özellikleri ile ilgili Tarım Bakanlığından alınan uzman görüşüne göre "kenevir yetiştiriciliği"
bilgileri ile örtüştüğü, yapılan araştırmalarda internet sitelerinin kapalın alanda esrar maddesi elde etmek
maksatlı kenevir bitkisi yetiştiren şahıslara malzeme sağlama adına kurulmuş siteler olduğu, alışveriş
sonrası verilen tariflerde dikate alınarak ev depo gibi kapalı ortamlarda kolayca esrar maddesi elde etmek
için kenevir yetiştirilebileceği hareketle internet sitelerinde alışveriş yapan şahısların anlaşmalı oldukları
kargo şirketleri ile gerekli yazışmalar yapılarak İllegal Kenevir Yetiştiriciliği yapan şahısların uyuşturucu
maddeler ile birlikte yakalanması amacıyla eş zamanlı operasyon planlandığı ve ilimiz dahilinde de tespit
edilen adreslere görevlilerimizce yapılan araştırmalar sonucunda tanzim etmiş oldukları rapor
doğrultusunda arama kararları talep edilerek adreslere eş zamanlı operasyon yapılarak ikametlerde arama
yapılmış, arama sonucunda da ele geçirilen suç unsuru maddeler ile birlikte şahıslar yakalanarak
haklarında adli işlem yapılmıştır.''

Kankalar selam, 2019'dan beri senelik 3-4 saksı yapardım ve çok güvenli takılırdım, kimse bilmezdi. Çokta severek ve özenerek yapardım. En son Mart 2020'de internetten sipariş vermiştim. 25 Mayıs 2021 tarihinde Türkiye genelinde +500 kişiyle beraber şafak vakti basıldım. Basıldığımda yetiştirmiyordum ve çadır yoktu. Evi aradılar. Kavanozumda 110g ve araba anahtarlığı şeklinde doğru düzgün çalışmayan terazim vardı. Hepsini polislere teslim ettim. Pimpirikli olduğum için çadırım, filtrem, saksım vs düzenli biçimde kolilerdeydi ve polisler görmesine rağmen görmemezlikten geldiler. Bende bunu sevinçle karşıladım (kafamı ***) Ayrıca sigara sararken dökülen tütün+co'larımı biriktirdiğim bir kutum vardı. Onuda aldılar. Başkada bişey bulamayıp beni gözaltına aldılar ve akşamınada saldılar.

Aradan bir süre geçip iddianame geldikten sonra hiç bir avukata güvenemediğim için babamın avukatıyla tutuksuz yargılanma sürecim başladı. İddianamede, sararken dökülen kıllı tütünlü co'lu pislikli çöplerimi 300gr esrar kırıntısı diye yazmışlardı. Ve avukatım çok kötü çıktı. Hayatımda hiç bir zaman satış veya para amaçlı bir şey yapmamama rağmen, tam bir sene sonra 25 Mayıs 2022 tarihinde uyuşturucu ticaretinden 8 sene 4 ay ceza aldım. (Daha önce hiç adliye veya karakol görmediğim için 10 sene olan cezayı indirdiler.) O sıralar istinaf ne demek onu bile bilmiyordum. Dosyam istinaf ve yargıtay sürecindeyken avukatımdan hiç haber alamadım.

Bu süreçte benle aynı gün basılan başka kankalarla denk geldim. Kimisi 10 kökle ve kilolarla, kimisi 2-3 teraziyle basılmıştı. Hepsinin ortak noktası, kenevir ekme suçundan 1-2 sene ceza yiyip kurtulmuş olmalarıydı. Onları görünce avukatımı değiştirdim ama artık çok geçmiş... Geçen hafta yargıtaydaki dosyamı onadılar ve +8 senelik cezam kesinleşti. 1 hafta içerisinde hakkımda yakalama kararı çıkacakmış ve evime geleceklermiş. Bulamazlarsa kaçak olacakmışım. Avukatım 5 sene 3 ay yatarım olduğunu söylüyor. Şuanda kimliğimi siliyorum, HAYATIM SİKİLDİ, afedersiniz...

Özel okullarda okumuş, işinde gücünde, İzmir'de doğmuş büyümüş ve yaşayan bir insanım. Basıldığım günden beri doğru düzgün uyuyamıyorum. Sürekli bir endişe halindeyim. Bunlar neden benim başıma geldi diye sorguluyorum. Hayatımda hiç düşmanım yok. Reel anlamda üzdüğüm biri yok. Bütün günahlarımı kağıda yazdım. Basıldığım gece kapıma yumruk attıklarında yaptığım panik kadar etmiyor. Şu sıralar buraya sığdırmaya uğraşamayacağım kadar kötü şeyler yaşıyorum. Biraz önce intiharın en acısız yolunu araştırırken buldum kendimi. Sonrasında kendimi bunu yazarken buldum.

Neyse kankalar her şeye format atıp mail adresime kadar bütün varlığımı silip evimi topluyorum şuanda. Sonrası kaçak, göçmen veya hapis hayatı. Nasıl buraya geldi gerçekten bilmiyorum. Siz siz olun bu işlerde sipariş vermeyin, kart kullanmayın, isim vermeyin. Olursada avukatınızı dikkatli seçin ve hukuğu iyi bilin. Kendinize iyi bakın.
Dostum ilk önce geçmiş olsun,
Senin ceza almandaki etkenler 300 gr sigara kırıntısı ve terazi olmuş sanırsam,teraziyi krimanile gönderirler ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntııs olup olmadığını araştırırlar bahse gelen konuda tartıda sanırım uyuşturucu çıkmış toplam evinde 300 gr esrar kırıntısı+107 gr kurutulmuş esrar,hassas terazi uyuşturucu madde tartılmış bir bütün bakıldıgında seni bir torbacı olarak görmüşler, avukatın bu saffafda sosyal ekonomik durumun,çalıştığın iş sabıka kaydı vsvsvs yerlerden bastırması lazımdı aslında işini yapması lazımdı ammmma iş işten geçmiş 1 yıl 8 ay kapalı cezaevi infaz sürecin kalan 4 yıl açık cezaevi sürecin var yapacak birşeyin yok kaderine razı ol ve teslim ol bu süreci de hayatında büyük bir tecrübe olarak yaşarsın ve yüzlerce torbacı görürsün :)

Avare

Doktor
Kanka adaletten kaçılmaz. İlk başta teslim olaydın belki çıkmış belkide çıkmak üzereydin.
En azından 30 dan sonra kendine sıfırdan yeni bir hayat (öncesinden kalanlarla) kurardın.

Onca zamanın stres içinde kaçarak ve kendine dolaylı olarak bir evde hapis hayatı yaşamana neden olmuş ki bence zaten cezanı şuan da çekiyorsun.

Olayın hukuki yönünü boş bırakma derim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    hahahaha ****** *******
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** **** ***** ********* **
  • T Chat bot:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ********** hahahaha *********
  • lavrens lavrens: