Bardaktaki filize destek çubuğu bağlama

Houp53

Yeni üye
arkadaşlar bardaktaki filizim Yaklaşık 6 7 cm kadar uzadı hiçbir destek çubuğu bağlamazsam filizlere boy attıkça yamuk şekil alıyor hafif bir rüzgarda kırılabilirler destek çubuğu koyayımmı fikriniz nedir

söylerim kardesim .. hatta şimdi söyleyeyim saksıdamı bardaktamı bilmiyorum ama güzelce çıkar onu topraktan köklere zarar vermeden ve ilk yaprakların çıktığı yere kadar göm .

Houp53

Yeni üye
söylerim kardesim .. hatta şimdi söyleyeyim saksıdamı bardaktamı bilmiyorum ama güzelce çıkar onu topraktan köklere zarar vermeden ve ilk yaprakların çıktığı yere kadar göm .
4d4ba28b-8ed3-4795-aad5-abdbfcd4465e.jpeg
Hocam kürdanları nasıl destek çubuğu yapıcam kürdanla yapmayı denedim iple bağlarken ip çiçeğin gövdesini ezdi yamuldu zarar vermeden nasıl yaparım

Kankam şimdiden hasatın bol olsun. Öncelikle ektiğin bardaklar şeffaf olduğu için kökler ışık görecektir ve bulunduğu kabın şeklini alamayacaktır. Hatta zarar görecektir o yüzden bardakların etrafını ışık görmeyecek bir malzeme ile kaplamalısın. Bu bant olur, gazete olur 2-3 kat fark etmez yeterki ışık almasın. Diğer bir mevzu kankam kürdan değilde marketten çöp şiş alırsan destek çubuğun daha uzun ve sağlam olur. Bardağın yalnızca yarısına kadar sapla çubuğu, daha sonra ince bakır tel veya bitkinin kendi gövdesini çöp şişe dolayarak destekle. Dolayarak dediğim sadece yaşla bitkiyi düğüm etme. Saksı degişimi yaparkende biraz derine ekersin.

Houp53

Yeni üye
Kankam şimdiden hasatın bol olsun. Öncelikle ektiğin bardaklar şeffaf olduğu için kökler ışık görecektir ve bulunduğu kabın şeklini alamayacaktır. Hatta zarar görecektir o yüzden bardakların etrafını ışık görmeyecek bir malzeme ile kaplamalısın. Bu bant olur, gazete olur 2-3 kat fark etmez yeterki ışık almasın. Diğer bir mevzu kankam kürdan değilde marketten çöp şiş alırsan destek çubuğun daha uzun ve sağlam olur. Bardağın yalnızca yarısına kadar sapla çubuğu, daha sonra ince bakır tel veya bitkinin kendi gövdesini çöp şişe dolayarak destekle. Dolayarak dediğim sadece yaşla bitkiyi düğüm etme. Saksı degişimi yaparkende biraz derine ekersin.

7390840d-a188-4f0a-a13f-2b3a74d86b28.jpegHocam destek çubuklarını hallettim dediğin gibi bardağın dışını poşetle kapattım poşeti katlayıp bantla etrafına sardım yaptığım bir yanlışlık varmıdır ve neden boya veriyor çiçekler sebebi nedir iyimidir kötümüdür

Sinarit

Müptezel
Ekli dosyayı görüntüle 19450Hocam destek çubuklarını hallettim dediğin gibi bardağın dışını poşetle kapattım poşeti katlayıp bantla etrafına sardım yaptığım bir yanlışlık varmıdır ve neden boya veriyor çiçekler sebebi nedir iyimidir kötümüdür
Benim anladığım kutu yüksek olduğu için ışığa yükselmişler. Büyük saksıya alırken hallolur ama üzerlerine nem tutması için birsey yapman lazım. Forumdaki konuları oku arkadaşım orada hepsi detaylı yazıyor.

Houp53

Yeni üye
Benim anladığım kutu yüksek olduğu için ışığa yükselmişler. Büyük saksıya alırken hallolur ama üzerlerine nem tutması için birsey yapman lazım. Forumdaki konuları oku arkadaşım orada hepsi detaylı yazıyor.
Yok ustam kutuda değiller sağdan sola taşımak için kutuya koyuyorum yoksa kutuda değiller nem için üzerlerine pet şişe koyucam

Kankam ellerine sağlık güzel olmuşlar, outdoor yapiyosun sanırım eğer imkanın var ise 3. Boğumu atana kadar içeride yetiştir imkanın yoksa da balkonun güneş alan yerine bitkileri bırak. Arkadaşın dediği gibi bardakların üstüne pet kapatıp içeriye fisfis ile su sıkarsan sera etkisi görür ve nem olayını çözmüş olursun. Yapabileceklerin şimdilik bu kadar. Bu arada eğer bardakların altı delik değil ise mutlaka del, verdiğin su alttan akmalı yoksa kök çürümesine kadar gider bu durum.

Houp53

Yeni üye
Kankam ellerine sağlık güzel olmuşlar, outdoor yapiyosun sanırım eğer imkanın var ise 3. Boğumu atana kadar içeride yetiştir imkanın yoksa da balkonun güneş alan yerine bitkileri bırak. Arkadaşın dediği gibi bardakların üstüne pet kapatıp içeriye fisfis ile su sıkarsan sera etkisi görür ve nem olayını çözmüş olursun. Yapabileceklerin şimdilik bu kadar. Bu arada eğer bardakların altı delik değil ise mutlaka del, verdiğin su alttan akmalı yoksa kök çürümesine kadar gider bu durum.
Bardakların altında delik var nem için üzerlerine pet şişe koydum içerisine fıs fıs ile ıslattım balkonumda ful güneş alan yerde duruyor ancak karadeniz ikliminden dolayı güneşi göremiyoruz

Bardakların altında delik var nem için üzerlerine pet şişe koydum içerisine fıs fıs ile ıslattım balkonumda ful güneş alan yerde duruyor ancak karadeniz ikliminden dolayı güneşi göremiyoruz
Kanka olur öyle üzülme, eğer balkon 19 derecenin altına düşüyorsa içerde dursun ama cam kenarında kalsın. Maksat bebekler soğuk yemesin fazla. Yada gündüz dışarıda gece içeride kalsın. Kafasına kapattigin petlerin tepesine 2-3 tane delik açarsan minik delikler daha iyi olur. Başka yapılabilecek bişey yok

Houp53

Yeni üye
Kanka olur öyle üzülme, eğer balkon 19 derecenin altına düşüyorsa içerde dursun ama cam kenarında kalsın. Maksat bebekler soğuk yemesin fazla. Yada gündüz dışarıda gece içeride kalsın. Kafasına kapattigin petlerin tepesine 2-3 tane delik açarsan minik delikler daha iyi olur. Başka yapılabilecek bişey yok
Petlerde delikte var bak atayım foto hocam

Houp53

Yeni üye

93028734-b97a-4195-a8e1-ef1ace356d96.jpeg

Houp53

Yeni üye
Kankam harika, hayata tutunacaklardır cannabis güçlü bir bitki neticede. Etiketleri sök ama ışığı engellemesinler. Şuan için yapabileceğimiz herşey bunlar. Tohumlar çorbacı mı yoksa genetik mi?
Genetik hocam degeneticadan aldığım tohumlar önceki tohumlarıma böcekler saldırdı 12 filiz öyle telef oldu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** ****** *** ******* *** **** *** ******** ******** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    O obeb: ******** ***** ******* ***** ******** *** *** ********