Bayram tatilinde bitkilerin susuz kalmaması için ne yapabilirim?

Leakage

Yeni üye
Merhabalar, balkon grow yaptığım bitkimden 20 günlüğüne uzaklaşıp memlekete gideceğim. Susuz kalmaması için önerebileceğiniz bir sistem var mı? Yoksa da bitki ölür mü sizce şu an 76. Gününde boyu 1 metreye yakın

C

Canna

Guest
20 gün susuz kamaz bitkiler, bir arkadasin filan yok mu su verecek. Otomatik sulama sistemleri var ama cok para.

OttoMan347

√SEFİR√
Şişe kapagina kulak temizleme cubugunun sıkıca girecegi kadar delik at çubuğun tek tarafinda pamuk kalsin diger tarafindaki pamuğu al ve ordan sisenin kapagina sok pamuklu kisim disarda kalinca siseyi ters astiginda pamuklu taraftan az az su damlar

Woppy

Ordinaryüs
Knk bende tatile gidecem 5 -6 gün bakamıcam bitkilere güzelce gübreli su flush atıp bırakacam sende bence güzel bi flush at birde saglıklı degıl tabiki önermiyoruz bu durumu ama senin durumunda mecburi flush attıktan sonra saksıları yanları yüksek legene oturt legenide bi miktar gubreli su ile doldur 20 gün susuz kalmasından sa bu sekılde geldigin de ayakta bulursun lakin sorunlar cıkarabilir bunlarda aklında tut. Eger normal sulayıp gidersen geldiginde elinde saman gibi kurumus bir bitki bulursun.

Son düzenleme:

Bevelk2

Yeni üye
Kanka çözüm üret 20 litrelik damacana veya 10 litrelik su petlerne serum damlatması tak bir şeye sabitle 10-12 idare eder

Şakkir

Kıdemli Üye
Aga istanbuldaysan bana ver, geldiğinde alırsın. Tabi bu kardeşine de en son bşeler yaparsın.

Hoca666

Müptezel
Serum kullanmak en mantıklısı. Ben zamanında bı ucu damacanaya bı ucu da toprağın ucuna gelecek şekilde ayakkabı bagcigini ıslatarak koyup bırakmıştım. Bitki lazım oldukça çekmiş. Bı döndüm olmuslerdir kesin diyerek. Hayvan gibi olmuşlardı :))

kafa3535

Yeni üye
Serum kullanmak en mantıklısı. Ben zamanında bı ucu damacanaya bı ucu da toprağın ucuna gelecek şekilde ayakkabı bagcigini ıslatarak koyup bırakmıştım. Bitki lazım oldukça çekmiş. Bı döndüm olmuslerdir kesin diyerek. Hayvan gibi olmuşlardı :))
bende 2 günlük kızım için ip yöntemini kullanmak istiyorum 2 hafta için uygun olur mu hocam ?

Hoca666

Müptezel
3 hafta boyunca bırakıp gittim ip yöntemi ile suyun hepsini çekmiş hatta sorun yoktu bilgi olsun diye yazıyorum
Valla ben de soracaktim ne oldu diye. Instagramda tesadufen gormustum denemistim olmustu. Millete de oneriyodum. Birinin daha deneyip olumlu sonuc almasi iyi oldu. Demek ki kimsenin cicegini mahvetmemisiz :))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********