Bazı Küçük Problemler

herkese merhabalar evlatlarlın yapraklarının ucu yanmış gibi sanki sebebini bilemedim. Outdooryapıyorum. Tohumlarım genetik değil ama tam olarak çorrrbacıı da değil kendi yetiştiren bi arkadaşımın nadide evladının tohumlarından. bir tanesi kahverengileştikten sonra beyazladı ucu resimlerde olduğu gibi. Gübre çok çok az kullandım. Fısfısla yaprakları ıslatmadım. Siz değerli kardeşlerime sorayım dedim.

https://imgur.com/a/nNRnyU0

Okuyan, vakit ayıran, yardım eden herkese bol teşekkür. Hasadınız bol olsun :)

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Bitkinde saglikli bir yesil goremiyorum knka o yuzden 1 den fazla sorunu var bitkinin. Yaprak ucu yanmasi genelde potasyum ve fosforun cok olmasindan kaynaklanabiliyor. Bitkinin sagliksiz yesilide bu kanimi dogruluyor cunku potasyumun ve fosforun fazla oldugu yerde bitki nitrojen alamaz o yuzden bitki istedigimiz yesile ulasamaz. Yaptigin seyleri tek tek kontrol et. Bitkiye verdigin gubre muhtemelen someklenme zamani icin olan gubre, onlar nitrojen barindirmaz bolca fosfor ve postasyum barindirir. Bitkiye verdigin suyun ph seviyesini kontrol et. Bi yerde bi terslink bulucaksin illaki

Cvp: Bazı Küçük Problemler

TohumsuzEsrar' Alıntı:
Bitkinde saglikli bir yesil goremiyorum knka o yuzden 1 den fazla sorunu var bitkinin. Yaprak ucu yanmasi genelde potasyum ve fosforun cok olmasindan kaynaklanabiliyor. Bitkinin sagliksiz yesilide bu kanimi dogruluyor cunku potasyumun ve fosforun fazla oldugu yerde bitki nitrojen alamaz o yuzden bitki istedigimiz yesile ulasamaz. Yaptigin seyleri tek tek kontrol et. Bitkiye verdigin gubre muhtemelen someklenme zamani icin olan gubre, onlar nitrojen barindirmaz bolca fosfor ve postasyum barindirir. Bitkiye verdigin suyun ph seviyesini kontrol et. Bi yerde bi terslink bulucaksin illaki

verdiğim gübre köyden gelme doğal keçi gübresi. Tohumlar arkadaşımın yetişirdiği çok güzel bi sigaranın içinden seçilmiş en göze çarpan tohumlar. gübreyi büyük saksıya aldığımda önce toprak bütün yumurta gömdüm toprak üstüne az biraz gübre üstüne bolca toprak ve evladımı diktim ekstra bi gübre vermedim. bi ara su işini abarttığımı düşündüm sonra onu da düzene soktum. Yeşildeki sorun ışıktan kaynaklı da olabilir yarın güneşli havada daha dikkatli foto atmaya çalışacağım. herşeyi dikkatli bi şekilde yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince. suyu çeşme suyundan veriyodum ona dikkat edeceğim. çok teşekkür ederim kanka yorumun içinn :)

Cvp: Bazı Küçük Problemler

weedlover' Alıntı:
TohumsuzEsrar' Alıntı:

verdiğim gübre köyden gelme doğal keçi gübresi. Tohumlar arkadaşımın yetişirdiği çok güzel bi sigaranın içinden seçilmiş en göze çarpan tohumlar. gübreyi büyük saksıya aldığımda önce toprak bütün yumurta gömdüm toprak üstüne az biraz gübre üstüne bolca toprak ve evladımı diktim ekstra bi gübre vermedim. bi ara su işini abarttığımı düşündüm sonra onu da düzene soktum. Yeşildeki sorun ışıktan kaynaklı da olabilir yarın güneşli havada daha dikkatli foto atmaya çalışacağım. herşeyi dikkatli bi şekilde yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince. suyu çeşme suyundan veriyodum ona dikkat edeceğim. çok teşekkür ederim kanka yorumun içinn :)
dediğin gibi ph değerinde bir eksikliğim varmış kankacım çok sağolasın onu ilk evvel düzelteceğim. Nitrojen desteğini nasıl sağlayabilirm peki doğal yollardan. maddi olarak ülkem gibi buhranlı bir dönemdeyim de şimdiden çok sağolasınn..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • buranere buranere:
  • İstanbul İstanbul:
    ****** hahahaha hahahaha ****** ***** ********** ******
  • buranere buranere:
  • İstanbul İstanbul:
  • buranere buranere:
  • İstanbul İstanbul:
  • buranere buranere:
    **** hahahaha* ***** ****** ********* hahahaha****
  • İstanbul İstanbul:
  • K kiraquma:
  • buranere buranere:
  • İstanbul İstanbul:
  • buranere buranere:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ******* **** ********* hahahaha**
  • buranere buranere:
    ******** ****** hahahaha****
  • K kiraquma:
    *** ** hahahaha ****** ******* *** **** ***** ****** hahahaha* hahahaha****** ********** ******* ***** hahahaha
  • Coke Coke:
    ******** ********** **** hahahaha** hahahaha
  • Coke Coke:
    ****** hahahaha** *** ****** ** ****** ****** ******* *********
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • Coke Coke:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********** ******** *** ********* ** ***** ******* hahahaha*** ******** ***** *** **** **********
  • İstanbul İstanbul:
    ******** *** ******** hahahaha** ****** ******** **
  • İstanbul İstanbul:
  • Coke Coke:
    ***** **** ********** *** **** ****** **** hahahaha* ******* ***** ******* *** *** ******** ** **********
    Coke Coke: ***** **** ********** *** **** ****** **** hahahaha* ******* ***** ******* *** *** ********...