Benek Sorunu (kahveremgimsi), Yaprak uçlarında cansızlık morarma gibi YARDIM !

• Konbuyu başlatan Üye silindi 34619
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 34619

Guest
Kankalar merhaba henüz tecrübesizim bitkide son iki gündür bitkide değişiklikler olmaya başladı
öncelikle gübre vs hiç bir şey vermiyorum
Suyu,toprak kuruyuna kadar beklıyorum kuruması 4 gün falan sürüyor öyle verıyorum, alt drenaj delıklerınden cıkınca bırakıyorum ve suyu yavas yavas verıyorum .
Outdoor terasımda bakıyorum ısık alıyor cogunlukla gunesın tam vurdugu bolgeye bırakıyorum önceden 3ünün de üstünde pet vardı artık petı cıkarttım
eksıklerım: ph ayarlı su vermıyorum suyu dinlendirip öyle verdım hep , sıvı gubre vs vermıyorum şimdi diyeceksiniz ki vermezsen öyle olur :D haklısınız acil başlamam mı gerekıyor nasıl bir yol izlemeliyim olmazsa olmaz dedıgınız rutinim vs nasıl olmalı dedıgım gıbı terasta bakıyorum
Bitki resimleri :

Ü

Üye silindi 899

Guest
Dostum üzerlerindeki pet terleme yapmış ve yapraklarını yakmış gibi duruyor ama, diğer arkadaşlarında fikrini almanı tavsiye ederim..

Dogru söylüyorsun dostum pet terleme yaptı icin bu görüntü oluşmuş gubre vermeye başlaman şart artık öncelikle ne kullanacak sın organik mi sentetik mi gübre secimini yapman lazım

Ü

Üye silindi 34619

Guest
Birde ph ayarlaman lazim dostum en önemli hususlardan birtanesi de ph dır
Gübre organık , sentetik sen karar ver kral hangisini sence kullanmalıyım marka önerin nedir dediğim gibi forumlarda okuyorum falan ama cok fazla yorum var hangısını dınleyecegıme karar veremıyorum :) sana zahmet bana detaylı şekilde anlatır mısın ? örnek olarak şunları bunları al, şu kadar günde şu kadar kullan, bunlara sunlara dıkkat et falan tarzı anlatırsan cok sevınırım almam gerekenleri falan.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ********** ****** ****** ****** ***** ****** ** hahahaha* hahahaha ****** hahahaha******* *******
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    *** ** ***** ******** ********* ******** **** ******* hahahaha
    ***** ****** ******** **** *** ****** **** ******** ******** hahahaha** ******* ******* ******** ******** *** ******* ******* ********* ****** **** *****
    ******** ****** ****** ***** ********* *** hahahaha * ** * ** hahahaha***** *** ***** **** ******* *****
    ***** ****** ***** ***** ****** **** **** * ***** * ***** ****** ***** *****
    +1
    **** ******** ** ****** hahahaha* ******** **********
    ***** ********* *** ****** ******* **** ******* ******* ********* ***** ***** ******** ***** ******* *** **** ********** **
    ** ******** hahahaha*** *****
    ***** ******** ***** ***** * ******** *** **** ***** hahahaha*** ****** ********** *** ****** *** hahahaha* ********
    ********** * ******* ********* ***** **** **
    ********** hahahaha ** **
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ********* ***** *** ******* ** **** ****** hahahaha****** hahahaha ** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ***** ******* * hahahaha***** hahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** **** *** *** ******* *****
    TroubleStyla TroubleStyla: **** ***** ******* * hahahaha***** hahahaha...