-Beraber Bluedream Photo Yetiştirelim-

RainGrow

Yeni üye
Herkese merhaba kankalar bu başlığı tecrübesizlik ve başarısızlıklarımdan dolayı başarılı growerların gözleminde ve tavsiyelerinde her hafta başlığı güncelleyerek bir grow yapmayı düşünüyorum çünkü her ne kadar araştırmış okumuş etmiş olsam da hala bir şey bilmediğimin farkındayım şimdiden tüm kankalara teşekkür ederim :)

-GROW MALZEMELERİ-

Kabin: 60x60x160
Havalandırma: 300m3/170m3
Toprak: Biobizz lightmix
Gübre: Biobizzin tüm gübreleri
Işık: LS EVO340W
Tohum: Sponsor bluedrem photo
Saksı: 20L
Nem makinası
Isı ve nem ölçer

Evet kankalar şimdi gelelim başlangıcımı nasıl yaptığıma.
Tohumu patlattıktan sonra ufak bir saksıya aldım ve saksı altına bol bol delik açtım.
Işıkla aralarında 60cm mesafe %25 dim ayarında tuttum.
18/6 ışık döngüsünü kullanıyorum.
Nemi 80 lerde ısı ise 23 24 lerde geziyor.
Saksının altına hava alması için yaklaşık 3 4 cm'lik altı boşluklu bir tabla koydum.
Bitkiye ph 6.5 larda dinlenmiş musluk suyu veriyorum.

Tohumu ufak saksıya aldıktan 1 gün sonra tohum kabuğunu atmış bir şekilde topraktan çıktı ayrıca ne tohuma ne bitkiye dokunmadım steril bir cımbızla veya eldivenle dokundum hep.

1.Hafta
Kızın ilk iki yaprağını görmemin üstünden yaklaşık 6 gün geçti her gün 20 30 ml arasında spreyle sulama yapıyorum şuan ışık mesafesi yaklaşık 55cm dim hala %25 görselleri ise şu şekildedir:

Şimdilik her şey bu kadar kankam aklıma gelen, eksik gördüğünüz kısımlar tavsiyeleriniz gibi her türlü yoruma açığım.
Zamanı geldiğinde topping ve lst gibi eğitimlerde de vakti geldiğinde belirtip ışık olursanız çok sevinirim herkese iyi growlar :D

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 39151

Guest
Hayırlı olsun kanka ışık ve gubrelerimiz aynı. Root juice ilk hafta vermelisin kök güçlenmesi için. Birde sprey yerine şırınga ile kurudukca 20 30mlm su versen daha iyi sanki bence.

RainGrow

Yeni üye
Hayırlı olsun kanka ışık ve gubrelerimiz aynı. Root juice ilk hafta vermelisin kök güçlenmesi için. Birde sprey yerine şırınga ile kurudukca 20 30mlm su versen daha iyi sanki bence.
Çok sağolasın kankam suyun büyük kısmını bitkinin dibine kalan kısmını da dağıtarak veriyorum nedense bana daha iyimiş gibi hissettiriyor :D ama dikkate alıcam kankam şu root juice olayını anlayamadım ama bir türlü toprak kendiliğinden gübreli olduğu için 15 gün sonra koklatarak gübrelemeyi düşünüyordum şimdiden root vereyim mi yoksa lightmix olduğu için 15 günden sonra mı gübrelemeye başlamam doğru olur kankam sence

Ü

Üye silindi 39151

Guest
Çok sağolasın kankam suyun büyük kısmını bitkinin dibine kalan kısmını da dağıtarak veriyorum nedense bana daha iyimiş gibi hissettiriyor :D ama dikkate alıcam kankam şu root juice olayını anlayamadım ama bir türlü toprak kendiliğinden gübreli olduğu için 15 gün sonra koklatarak gübrelemeyi düşünüyordum şimdiden root vereyim mi yoksa lightmix olduğu için 15 günden sonra mı gübrelemeye başlamam doğru olur kankam sence
Kankam toprak light mix ise vermelisin root juice. Bak benim günlük te biobiz tablo var oradan ilerle.

obeb

Üye
Biobizz'in sitesinde ilk hafta verilmesi gerektiğini yazıyor. Gelişim döneminde kullanılan bir gübre

muadip

Doktor
Direk 20 lt saksida basladiysan hem gelişim yavaş olucaktir hemde alttan suyu akitmadigin için tuz,gübre toprakta birikicektir. Buda besin kilitlenmesine neden olacak çeşitli sıkıntılar yaşaman muhtemel kanka hayırlı olsun :)

bafici

Müptezel
Biobizz'in sitesinde ilk hafta verilmesi gerektiğini yazıyor. Gelişim döneminde kullanılan bir gübre
bro o liste auto bitkiler için 10 haftalık bir program farkındaysan. autonun 1 haftada geldiği konuma senin bitki 3-4 haftada geliyor. sadece veg 8 haftaya yakın sürecek, o şekilde hesapla. root juice vs. gibi kök güçlendiriciler baya fark yaratıyor en başta. 2-3 hafta az da olsa verilebilir bence.

RainGrow

Yeni üye
Direk 20 lt saksida basladiysan hem gelişim yavaş olucaktir hemde alttan suyu akitmadigin için tuz,gübre toprakta birikicektir. Buda besin kilitlenmesine neden olacak çeşitli sıkıntılar yaşaman muhtemel kanka hayırlı olsun :)
Sağolasın kankam belirttiğim gibi ufak saksıda başladım kökler saksının altına vardığında 20l lik saksıya alacağım ama uyardığın için sağolasın :D

RainGrow

Yeni üye
bro o liste auto bitkiler için 10 haftalık bir program farkındaysan. autonun 1 haftada geldiği konuma senin bitki 3-4 haftada geliyor. sadece veg 8 haftaya yakın sürecek, o şekilde hesapla. root juice vs. gibi kök güçlendiriciler baya fark yaratıyor en başta. 2-3 hafta az da olsa verilebilir bence.
Şu gübre işini oturtucam kankam inşallah hep ordan patladık zaten kızları ziyan ettik sinaritin başlığını dikkate alıcam çok sağolasın kankam

RainGrow

Yeni üye
Uzun dönem yapıyorsun İnşallah 60'a 60 alan yeter Bir de ben senin yerinde olsam air saksıya da bez saksı kullanırım
Sağolasın kankam tavsiyen için şuanlık bol delikli ufak bir saksıda ilerliyorum saksı değişimine geldiğimde 20L bez saksı aldım ordan devam etmeyi planlıyordum ben de hanım kızdığı için de pek büyük bir alana sahip olamadık ne yazık ki yettiği kadar artık :D

34Sativa34

Müptezel
Sağolasın kankam tavsiyen için şuanlık bol delikli ufak bir saksıda ilerliyorum saksı değişimine geldiğimde 20L bez saksı aldım ordan devam etmeyi planlıyordum ben de hanım kızdığı için de pek büyük bir alana sahip olamadık ne yazık ki yettiği kadar artık :D
İyi hayırlısı olsun o zaman nasip kısmet diyelim

RainGrow

Yeni üye
2.Hafta
Tekrardan merhaba kankalar kızım yaklaşık şuan 11 12 günlük oldu. Isı yine 23 24 lerde geziyor nemi ise 70 lere düşürdüm çünkü toprağım yosunlanmaya başladı çaresi nedir bir sıkıntısı varsa belirtirseniz çok sevinirim belki bir faydası olur diye vantilatörü açtım en düşük güçte toprağa denk gelecek şekilde hareketli ayarladım. Işık hala 55 cm mesafe %25 dim ayarında çalışıyor. 2 kere rootjuice, bioheaven ve activera gübrelerini verdim 30 ml'e 0.1, 0.05 ve 0.05 olacak şekilde. Şuan 2 3 günde bir toprağın kuruluğuna göre 30 40 ml civarında su veriyorum. Kızın görsellerini de aşşağı bırakıyorum şimdiden teşekkürler kankalar.

@Yesil888 @muadip @nasa

muşul

Kıdemli Üye
2.Hafta
Tekrardan merhaba kankalar kızım yaklaşık şuan 11 12 günlük oldu. Isı yine 23 24 lerde geziyor nemi ise 70 lere düşürdüm çünkü toprağım yosunlanmaya başladı çaresi nedir bir sıkıntısı varsa belirtirseniz çok sevinirim belki bir faydası olur diye vantilatörü açtım en düşük güçte toprağa denk gelecek şekilde hareketli ayarladım. Işık hala 55 cm mesafe %25 dim ayarında çalışıyor. 2 kere rootjuice, bioheaven ve activera gübrelerini verdim 30 ml'e 0.1, 0.05 ve 0.05 olacak şekilde. Şuan 2 3 günde bir toprağın kuruluğuna göre 30 40 ml civarında su veriyorum. Kızın görsellerini de aşşağı bırakıyorum şimdiden teşekkürler kankalar.

@Yesil888 @muadip @nasa
Güzel gidiyor kankam havalandırma açık değilmi? Yosun yapması ilginç havalandırman güzel aslında.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • YouDet YouDet:
    *** ******* ****** ***** **** ****** ********* ****** ***** ***** *** ******* ********* *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Zorro Zorro:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha* ***** ********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Zorro Zorro:
    ******** ******** *** ***** ***** ********* ********** ***** ******** ********** ******* ******** ***** ****** ********** ******** ***** ******* ** ****** ********* *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • YouDet YouDet:
    ***** ***** hahahaha* ****** ** ****** ******* ***** *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ***** ********** ****** ******* ***** hahahaha ****
  • Zorro Zorro:
    hahahahahahahaha **** ***** ** ****** ***** **
    +1
  • YouDet YouDet:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • YouDet YouDet:
    ********* ****** ***** ********** hahahaha*** **** hahahaha** hahahaha *********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** ***** *** ******* ** ******** hahahaha****** hahahaha
  • V vforven:
    hahahaha hahahaha**** ** ********** ********** ***** ****** ***** ******* *** ***** ********** ******* ***** ****** **** **** **** ***
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • D devilhunter:
    hahahaha *** *********
  • D devilhunter:
    hahahaha**** ******* ******* **** hahahaha * *** *** hahahaha * ** ****** ** **** **** ***** ******** ***** *** *** *
  • L lityum:
  • L lityum:
  • L lityum:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ******* ****** ***** ******** hahahaha ******** ********** *****
  • maganda maganda:
  • M Muichiro:
    hahahahahahahaha ****** ****** *** ********* ******* ******** ***** ******** ********* hahahaha** ******** ***** **** ** ******* *** ********** ******** ** ****** **** ********** ***** ** ****** hahahaha* **** *** ******* ** ********** ****** ********* *** *** *** ***** ******* ******** ********** **** hahahaha* ******** hahahaha** ****** ****** *** ******** ***** *** **** ****** ****** *** *** ****** ***** ****** **** **** **** ********* ******* *** hahahaha*** ** **** ******* hahahaha ******** ******* hahahaha** ****** ********** ****** ********* ********** ** **** ********** ** **** ********** ******* ** ** ******* ****** **** hahahaha **** hahahaha**** ***** ** ********** ** *** ******** ******
    M Muichiro: hahahahahahahaha ****** ****** *** ********* *******...