Besin yanığından dolayı flush hakkında

selam kankalar besin yanığından dolayı yapraklarda sorun olduğunu düşünüyorum https://ibb.co/fGZZj6h https://ibb.co/RDRFZHy

son sulamayı pazartesi yaptım haliyle toprak nemli,sizce flush için kurumasını mı bekliyim yoksa hemen atayım mı ?

Birde musluk suyuyla atacam flushı son 10 lt ph dengelememe gerek var mı yoksa musluk suyuyla atıp kurumasını mı bekliyim şimdiden teşekkürler

Tommy vercetti

Müptezel
@istr kanka bitki sagligi hakkinda artik yorum yazmiyorum. 3-5 zibidi cikiyor canimi sikiyorlar. Bu yorumuma bie isabetli karar zaten yalnis bilgi veriyorsun diyenler olacaktir.
3 5 zibidi yuzunden bizi bilgilerinden mahrum birakicaksin burda isin kankam benim biz senin bilgilerle var olduk gelistik simdi yorum yok diyosun sil uyeligini git kanka o zaman ayip be 3 5 zibudi yuzunden biz mahrum kalicaz aw

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka yazdim ya, eskiden bilgi verdigim kankalar bu kararimin disinda, ama canimin sikilmasini istemiyorum artik. Gecen chatte idim, biri cikti bana yalnis bilgi verme TROLL yazdi, bu bir örnek.

Azaghâl

Üye
Gübre yanığı alt yaprakların uçlarından başlar. İkinci fotoğraftaki sararmada yaprağa su damlatmışsın gibi gözüküyor. İşler çok iyi giderken bile böyle ufak tefek sararmalar oluyor. Bence flush atmak için bir sebep yok. Verdiğin gübre miktarının fazlalığından şüphe ediyorsan eğer, normalde sulama yaptığın miktarda iki kez boş sulama yapıp sonra tekrar gübre vermeye devam edebilirsin. Flush atmak bitkiyi strese sokmak ve gelişimini yavaşlatmak demektir. Ayrıca Youtube'da Mr.Grow.It'in kanalına katılan bir akademisyen, yapılan flush uygulamalarının yanlış olduğundan, , bitkiyi su ile boğmanın flush uygulamasıyla alakasının olmadığından ve toprağı tuzdan arındırmak için ideal yöntemin, normal sulama miktarında, normal akışında iki hafta gübresiz su vermek olduğundan bahsetmişti. Örnek vermek gerekirse; eğer ki üç günde bir iki litre sulama yapıp bir boş bir dolu su veriyorsan son beş sulamanı yine ikişer litre ama gübresiz ve ph ayarlanmış suyla yapmanın ideal flush yöntemi olduğu belirtiyor.

Son düzenleme:
Kanka yazdim ya, eskiden bilgi verdigim kankalar bu kararimin disinda, ama canimin sikilmasini istemiyorum artik. Gecen chatte idim, biri cikti bana yalnis bilgi verme TROLL yazdi, bu bir örnek.
Kankam seninle tanışıklığımız yok veya aynı konular ile ilgilenmiyoruz fakat senin forumda, benim fikrimce çok önemli bir rolün var. "Ordinaryüs" olmak kolay değil, o 3 - 5 velet hayatımızın her yerinde var ve ne yaparsak yapalım hep orda olmaya devam edecekler. O 3 - 5 veletten çok daha fazla yardıma ihtiyacı olan kankalarımız var. Tabiki düşüncene saygı duyuyorum ve haklıda buluyorum, öncesinde dediğim gibi seni tanımıyorum belki hepsini tek başına öğrendin belki seninde elinden tuttular. Bence bu kararını tekrar gözden geçirip elinden tutulabilicek kankalarımıza destek atmaya devam edebilirsin.
Dumanınız bol olsun.

Gübre yanığı alt yaprakların uçlarından başlar. İkinci fotoğraftaki sararmada yaprağa su damlatmışsın gibi gözüküyor. İşler çok iyi giderken bile böyle ufak tefek sararmalar oluyor. Bence flush atmak için bir sebep yok. Verdiğin gübre miktarının fazlalığından şüphe ediyorsan eğer, normalde sulama yaptığın miktarda iki kez boş sulama yapıp sonra tekrar gübre vermeye devam edebilirsin. Flush atmak bitkiyi strese sokmak ve gelişimini yavaşlatmak demektir. Ayrıca Youtube'da Mr.Grow.It'in kanalına katılan bir akademisyen, yapılan flush uygulamalarının yanlış olduğundan, , bitkiyi su ile boğmanın flush uygulamasıyla alakasının olmadığından ve toprağı tuzdan arındırmak için ideal yöntemin, normal sulama miktarında, normal akışında iki hafta gübresiz su vermek olduğundan bahsetmişti. Örnek vermek gerekirse; eğer ki üç günde bir iki litre sulama yapıp bir boş bir dolu su veriyorsan son beş sulamanı yine ikişer litre ama gübresiz ve ph ayarlanmış suyla yapmanın ideal flush yöntemi olduğu belirtiyor.
tamam kanka dikkate alacam teşekkür ederim

kanka bir de şöyle bir problem var https://ibb.co/42GDWLq bitki kendini aşağıya salıyor birkaçında var bu sebebini anlayamadım.özellikle ışıklar kapanınca

Azaghâl

Üye
kanka bir de şöyle bir problem var https://ibb.co/42GDWLq bitki kendini aşağıya salıyor birkaçında var bu sebebini anlayamadım.özellikle ışıklar kapanınca
Sulama miktarında sorun var gibi duruyor. Tahminimce üç dört haftalık bir bitki bu ve esneme aşamasına girmiş olmalı. Bitki genç olduğu için dallar taşımıyor da olabilir. Çünkü yapraklar bayağı büyük gözüküyor. Endişe edecek bir durum yok bence.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****