Besin yanığından dolayı flush hakkında

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka sen verdigin bilgilerin arkasinda durabiliosan kim ne derse desin ,
ole kacmak yok tohumsuz hizmet bekler ordinaryüs olmussun burdan dönüş yok :)
Tamam kanka, haklisin, simdi bu bitkilerde gördüklerimi yaziyorum.Hafiften azot fazllaligi var bitkiler calmag istiyor, yapraklarin sarkmasi sulamadan sonra veya karanlikta olur, cünki bitki karanlikta uyku moduna gecer.

Yesil888

Ordinaryüs
Haklisin kanka, az sulamayi eklemiyi unutmusum. Kanka su miktari bitkinin hangi haftada olduguna, saksi büyüklügüne ve kullandigin toprak,perlit veya baska karisima göre degisir, bunun kesin bir ölcüsü yok. Tek ölcü toprak kurumadan su vermeyeceksin ki bunu biliyorsun. Su miktarinin ayarini yapraklar sana söyler, ne az ne cok. Örnegin ben 14 günde bir bos sulama yapar ve alttan su cikana kadar su veririm, diger sulamalarimda alttan su cikmasi veya cikmamasi benim icin önemli degil.

Tamam kanka, haklisin, simdi bu bitkilerde gördüklerimi yaziyorum.Hafiften azot fazllaligi var bitkiler calmag istiyor, yapraklarin sarkmasi sulamadan sonra veya karanlikta olur, cünki bitki karanlikta uyku moduna gecer.
azot fazlalığı için ne yapmam gerekiyor kanka.Birde yeni foto attım bitki sarkması özellikle 2 bitkide var sadece ışık kapalı olduğunda değil genelde öyleler sebebini anlayamadım

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka o alt yapraklarin sararmasi sorun degil, bitki eski fan yapraklarindan besin cekiyor, bu tabiatinda var bitkinin. Azot fazllaligi icin bos sulama yapmalisin, Kanka o yapraklari sarkan bitkilerin alt tabakta su var mi, bu sebeb olabilir, ayrica verdigin su yetmez ise yapraklar sarkar, bunlara dikkat et.

Kanka o alt yapraklarin sararmasi sorun degil, bitki eski fan yapraklarindan besin cekiyor, bu tabiatinda var bitkinin. Azot fazllaligi icin bos sulama yapmalisin, Kanka o yapraklari sarkan bitkilerin alt tabakta su var mi, bu sebeb olabilir, ayrica verdigin su yetmez ise yapraklar sarkar, bunlara dikkat et.
sağol kanka cevabın için.normalde 3-4 günde kuruması gereken toprak 5-6 günde anca kuruyor bunu sebebi ne olabilir.bir de boş sulamayı calmagla mı yapayım

Yesil888

Ordinaryüs
sağol kanka cevabın için.normalde 3-4 günde kuruması gereken toprak 5-6 günde anca kuruyor bunu sebebi ne olabilir.bir de boş sulamayı calmagla mı yapayım
Kanka vanti biraz saksilara vursun, toprak daha cabuk kurur. Calmag yapraktan ver , 1 lt suya 1 ml calmag karistir, PH ayarlamana gerek yok.Günde 1 kere isiklar kapanmaya yakin bolca sik yapraklara. Kalan calmag li suyu ertesi gün tekrar kullanabilirsin, sikinti olmaz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    Night owl Night owl: ***