Beyler 2500tl param var bitki yetiştirme kabini yapabilir miyim ?

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Pvc borularla veya uzun tahtalarla yaparsin tabi ondan basit ismi var. Etrafina panda film cevirmen en mantiklisi olur cunku onlar otomatikmen ici beyaz disi siyah geliyor. Bantli fermuarda taktinmi bi kismina oldu sana cadir. Isik sizdirmadigi surece kapaliyken sorun yok.
Google da veya youtube da ( how to make a cheap grow tent ) diye yaz yuzlerce proje cikar karsina.

A

ALTINPİPO

Guest
marangozcuya gıdip yada dolap yapan bırıne olcu verıp yaptırabılırsın kanka ne olcude ıstersen adama dersın ben kendım vıdalıyacagım o ayarlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

ekmekhuseyin

Yeni üye
Pvc borularla veya uzun tahtalarla yaparsin tabi ondan basit ismi var. Etrafina panda film cevirmen en mantiklisi olur cunku onlar otomatikmen ici beyaz disi siyah geliyor. Bantli fermuarda taktinmi bi kismina oldu sana cadir. Isik sizdirmadigi surece kapaliyken sorun yok.
Google da veya youtube da ( how to make a cheap grow tent ) diye yaz yuzlerce proje cikar karsina.
Adamın çadır kendim yapsam veya alsam 2 3 bitki büyütmek için hangi ışığı almam gerek büyüme ve çiçeklen me için bakıyorum çok fazla Öner’i var önemli olan ışık ama digerleri sabit şeyler ne tavsiye edersin ?

S

silas

Guest
İskeleti pvc borudan tesisatçıya, hafif malzemeden demirciye bile yaptırabilirsin. Fiyat al adamlardan ona göre değerlendirirsin. İskeleti yaptıktan sonra çadırcıya istediğin ölçülerde ve pencere şekillerinde çadır diktirir içini panda filme kaplata bilirsin, söylediğin rakamın yarısına bile çıkarabilirsin maliyetleri.

ekmekhuseyin

Yeni üye
İskeleti pvc borudan tesisatçıya, hafif malzemeden demirciye bile yaptırabilirsin. Fiyat al adamlardan ona göre değerlendirirsin. İskeleti yaptıktan sonra çadırcıya istediğin ölçülerde ve pencere şekillerinde çadır diktirir içini panda filme kaplata bilirsin, söylediğin rakamın yarısına bile çıkarabilirsin maliyetleri.
Peki ışık ne önerirsin kanka büyüme ve sömeklenme dönemi için ?

ekmekhuseyin

Yeni üye
2 veya 3 bitki otomu automu bilmiyorum hangisini yapacağımı kabin büyüklüğü kendim yaptırırsam 100x100x120 olur sanırım

S

silas

Guest
100 lük kabin 3 auto için uygun olur nem makinesi içinde yer olur. Hps ve cob led sistemlere ucuz diye hiç girmeni tavsiye etmem, 1-2 growda elektirk faturasına vereceğin farkla led sistem öneririm, ayrıca sıcaklık derdin olmaz ve extra havalandırma kapasitesine gerek duymazsın.

papi27

Yeni üye
Yukarıda tohumsuz başkanın dediği gibi pvc borulardan iskelet yapıp panda film ile kaplayıp maliyeti azaltmak istemistim malum bin lira kabin biraz kalın geliyor az önce inşaat malzemeleri satan bi yere gittim hususi bu muhabbeti sordum videodaki gibi pvc boruları sokup birleştiremiyorsun onun için özel ütü makinesi gerekiyormuş ısınıp içine girmesi için oda 250 lira o makineye o parayi vermek istemedim açıkcası yani pvc borularını ve eklem yerlerini alıp birlestirip iskelet olusturmaya kalkmayın yapamazsınız normal standartlarda o iş için makine gerekliymiş tabi başka formülü vardır bilemem paylaşırsanız sevinirim

Yukarıda tohumsuz başkanın dediği gibi pvc borulardan iskelet yapıp panda film ile kaplayıp maliyeti azaltmak istemistim malum bin lira kabin biraz kalın geliyor az önce inşaat malzemeleri satan bi yere gittim hususi bu muhabbeti sordum videodaki gibi pvc boruları sokup birleştiremiyorsun onun için özel ütü makinesi gerekiyormuş ısınıp içine girmesi için oda 250 lira o makineye o parayi vermek istemedim açıkcası yani pvc borularını ve eklem yerlerini alıp birlestirip iskelet olusturmaya kalkmayın yapamazsınız normal standartlarda o iş için makine gerekliymiş tabi başka formülü vardır bilemem paylaşırsanız sevinirim
kanka en kötü dirseği sokunca vida atarsın iki tane ya da silikonlarsın bu su tesisatçılarının kullandığı bantlardan kullarınsın falan yapmak istedikten sonra yaparsın az kafayı kullanmak lazım

papi27

Yeni üye
kanka en kötü dirseği sokunca vida atarsın iki tane ya da silikonlarsın bu su tesisatçılarının kullandığı bantlardan kullarınsın falan yapmak istedikten sonra yaparsın az kafayı kullanmak lazım
Sağlam olucağını düşünmüyorum birleşmedikten sonra. Malum azda olsa yük binicek o borulara güzel güzel çiçeklerimize zarar gelmesin sonra sağlama almak lazım

papi27

Yeni üye
Bu arada dirseği sokamıyorsun zaten o iş için gerekiyo o manike normal sartlarda iç içe geçen şeyler değil onlar saçma bi sekilde bantlarsın hic birbirine gecmeden bantlarsın o olur yani

boruyu bıçakla dikey kesip dirseğe girerken ezilmesini ve bu sayede içine geçmesini sağlayabilirsin. tahmin yürütüyorum kullanmadım. istersen metal raf profili diye aratıp incele. somunlarla tutturabilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **