Beyler bi el atın büyümüyor

onum48

Yeni üye
Hepinize kolay gelsin millet tohum siparişi verdim banner dan sıkıntısız geldi salladım toprağa hepsini 3 tane patladı birini köpeğim yedi birinin kökte kırık var büyümeye çalısıyo ama olmuyo bi tane kaldı yaşatmaya çalısıyom ama bi türlü büyümüyo nerdeyse 1.5 ay olucak ama hala 20 cm felan nerde sıkıntı olabilir 400 watt hps var projektör yaklasık 50 cm üstünde duruyo öndeki camını  söktüm sıcaklık güzel ama çokta olabilir akşam fotoğrafta atıcam bi el atarsanız sevinirim hepinize bol dumanlı günler.

Batuhh

Yeni üye
Cvp: Beyler bi el atın büyümüyor

onum48' Alıntı:
Hepinize kolay gelsin millet tohum siparişi verdim banner dan sıkıntısız geldi salladım toprağa hepsini 3 tane patladı birini köpeğim yedi birinin kökte kırık var büyümeye çalısıyo ama olmuyo bi tane kaldı yaşatmaya çalısıyom ama bi türlü büyümüyo nerdeyse 1.5 ay olucak ama hala 20 cm felan nerde sıkıntı olabilir 400 watt hps var projektör yaklasık 50 cm üstünde duruyo öndeki camını  söktüm sıcaklık güzel ama çokta olabilir akşam fotoğrafta atıcam bi el atarsanız sevinirim hepinize bol dumanlı günler
knka sıcaklıgı 30 ve üstüne çıkartmamaya çalıs.Bitkiyi yaşatmaya çalışıyosan stresten uzak tutman gerekiyor bolca havalandır sulamasını güzelce yap 3 günde 1 yapıyosan o 1 günde toprağın heryerini alttan suyu akıtıcak şekilde bolca sulamanı öneriyorum.Nemi 40-60 arası tut.Belki nem yüzünden büyümekte sıkıntı yaşamışlardır.Fotoğraflarını atarsın aksam bakarız kanka merak etme

onum48

Yeni üye

Batuhh' Alıntı:
onum48' Alıntı:
Hepinize kolay gelsin millet tohum siparişi verdim banner dan sıkıntısız geldi salladım toprağa hepsini 3 tane patladı birini köpeğim yedi birinin kökte kırık var büyümeye çalısıyo ama olmuyo bi tane kaldı yaşatmaya çalısıyom ama bi türlü büyümüyo nerdeyse 1.5 ay olucak ama hala 20 cm felan nerde sıkıntı olabilir 400 watt hps var projektör yaklasık 50 cm üstünde duruyo öndeki camını  söktüm sıcaklık güzel ama çokta olabilir akşam fotoğrafta atıcam bi el atarsanız sevinirim hepinize bol dumanlı günler
knka sıcaklıgı 30 ve üstüne çıkartmamaya çalıs.Bitkiyi yaşatmaya çalışıyosan stresten uzak tutman gerekiyor bolca havalandır sulamasını güzelce yap 3 günde 1 yapıyosan o 1 günde toprağın heryerini alttan suyu akıtıcak şekilde bolca sulamanı öneriyorum.Nemi 40-60 arası tut.Belki nem yüzünden büyümekte sıkıntı yaşamışlardır.Fotoğraflarını atarsın aksam bakarız kanka merak etme

kanka yükledim fotoğrafları bi bakarsanız sevinirim ışık yaklaşık 1 metre yukarda bide lambanın camını sökmüştüm sıcaklık cok gelsin diye bugun taktım büyüme 10 gündür felan yok aynı seviyede kaldı https://imgur.com/a/Wjjsk

onum48

Yeni üye

glow' Alıntı:
ışık bitkilere bakmıyor dostum tamamen biraz üstünkörü konum almış sanki ve ışıkla bitki arasındaki mesafe çok uzun fototropizma dediğimiz ışığa yönelme isteği var bitkilerde şuan benim gördüğüm kadarıyla.
 onun dışında ışığı nerden çaldın allah aşkına :D

kanka şimdi termometre koydum sıcaklık 28-32 arası gidip geliyo nem 60-65 arasında üstten yapraklar açıyo ama altta kuruyo yani hep yerinde sayıyo bi yerde yanlıs var ışığın çalıntı olduğu o kadar mı belli ::D    400 watt hps ışık işte projektörlü 1 metre yukardan bakıyo

onum48

Yeni üye

glow' Alıntı:
onum48' Alıntı:
kanka şimdi termometre koydum sıcaklık 28-32 arası gidip geliyo nem 60-65 arasında üstten yapraklar açıyo ama altta kuruyo yani hep yerinde sayıyo bi yerde yanlıs var ışığın çalıntı olduğu o kadar mı belli ::D    400 watt hps ışık işte projektörlü 1 metre yukardan bakıyo

ısrarla sorunun ışığın uzakta olmasına bağlıyorum... o boyda bitki için 1 metre çok.

ışığı yakınlaştırım yakınlaştırmasınada bu seferde sıcaklık cok olmıycak mı?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Emmy Emmy:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** *** *** * ** hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Emmy Emmy:
    ***** **** ******** **** ****** ***** **** *** **** ****** *** ****** hahahaha*** ***** ***** *** ********** ***** ******* hahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* * ********* ** ***** ********* **
  • Emmy Emmy:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** ******* ****** ****** **
  • Emmy Emmy:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** * *** **
    ** ********* ******* ** hahahaha*** *
  • Emmy Emmy:
    **** ***** ******* **** *** ***** ** ***** ******* hahahaha* ******* ****** ****** **
  • Emmy Emmy:
    ***** ****** ******** ** ****** ***** ********** ******** ** ****** ***** *** **** ********* ***** *** ********** ***** ****** * ***** ********** ** ********
    Emmy Emmy: ***** ****** ******** ** ****** ***** ********** ******** ** ****** ***** *** **** *********...