beyler YARDIM lütfen

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Olumu o toplam100 watt led saate tas catlasa saatte 35-40 watt ceker, yani 400 hps lambanin 1 saatte cektigin i 10 saatte ceker.

bupenza

Yeni üye
640w qb de var yaninda yani hepsi birlestiginde ayni ucretler olucaksa en iyisi 400hps ampul mu olur yoksa qb ve kirmizi ledler mi olur

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bak sana elektirik tüketimini yukarda yazdim. 100 watt led nin 10 belkide 12 saatte tükettigi elektirigi 400 watt hps 1 saatte tüketir.

bupenza

Yeni üye
abi birde quantum board varya oda 640w yaziyor hani kirmizi ledleri onun yanina koyucaz takviye edicez filan onlarda bi 100w ediyor ondan sormustum ampul filan diye neyse kafani sisirdim kusuruma bakma tekrar tesekkur ederim bilgiler icin zamani geldiginde tekrar sorarim iyi aksamlar

bupenza

Yeni üye
abi simdi telefona bir lux metre indirdim yuksek puanli, isik sonuna kadar acikken ortalar 82000 lux koseler 66000 lerde yaridan az acik ayarda kullaniyorum suan ortalar 8000 koseler 6500 lerde (app cok saglikli degilse bile) bu degerler nasil? birde yanlis mi anladim gonderdigin sitede 750 yeterli diyor ama 750 yaptigimda nerdeyse isik baslangic seviyesinde karanlik gibi yanlis mi anladim acaba ? @Nargile

bupenza

Yeni üye
yazilarindan lumen to ppf calc sitesi buldum sanirim benim yukarida attigim isik spectrum red+blue+white led450+650nm 3500k, 750 umol yakalamak icin 30000 lümen gerekiyor 30000 lümen yapmam lazim sanirim iceriyi. @Nargile

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum cicekteki bitkinin 1500 umol/s ppfd gücünde isiga ihtiyaci var. senin o degeri yakalaman icin 60.000 lümen gücünü yakalaman lazim, eger indirdigin app hakikaten o degerleri veriyor ve o degerler dogru ise senin baska isik takviyesine ihtiyacin yok. Ama app degerlerine ne kadar güvenilir bilemiyorum, cünki ben lux metre kullaniyorum

bupenza

Yeni üye
optimum sicaklikta 1500e kadar yukselebilir ama yetistirme odaniz icin 750 oneriyoruz 750 ustu yaktiginiz faturaya degmez o kadar fark etmeyecektir diyor senin gonderdigin sitede yazanlara gore konusuyorum ama senin dedigini esas alicam beni yanlis anlama. ve eger degerler dogruysa kirmizi takviyeye gerek yok mu? (cunku kirmizi ve mavi ledler cok az 2 ser sira) yarin gidip kirmizi isik alicaktim gerek yoksa iceriyi sogutup isigi 60000e cekiyim.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka simdi kafam biraz iyi oldu benim sana verdigim degerler asagidaki arastirmalardan alinmis degerler, tam nerede bulamam simdi. Ayrica benim yillardir kullandigim degerler.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
O sitede verilerini benim sana gönderdigim mississippi üniversitenden alinmis bilgiler. Zeten sitenin sonlarina dogruda yaziyor.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Aynen kanka o degerleri yakaliyorsan paran cepinde kalsin. Bastan isigi tam cözemedigim icin sana yalnis bilgiler verdim kusura bakma: Ama sen yazinca o degerleri is tamam.

esrarii

Müptezel
ışık değil , karanlığa önem ver , 12 saat karanlık ver ki , pistiller çoğalıp çiçeğe girsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
    NewGardener NewGardener: *** *****