Bez saksı malzemesi hakkında

zek

Üye
Kankalar selamlar dumanınız bol olsun. Evimin balkonuna osb malzemeden domates, salatalık, biber, çilek, marul vs. yetiştirmek için hobi bahçesi gibi bir şey yapıyorum. Bu osb malzemesinin için naylonla kapladım su tahliyesini de ayarlayıp toprağı doldurdum ve gayet güzel gidiyor. Aynı şeyi kızlarımın kabinine düşünmeye başladım ama bu sefer naylon yerine bez saksının malzemesiyle yapmayı düşünüyorum fakat bu malzemenin ne olduğunu bilmiyorum. Bilenlerin görüş ve yorumlarına ihtiyacım var. Hatta pinterestten gördüğüm bazı fikirler oldukça hoşuma gitti bez saksı malzemesiyle osb ve benzer ahşap malzemenin içini kaplamışlar pvc boru, çamaşır makinesi borusu gibi malzemelerle sulama sistemi kurmuşlar ben de aynısını yapmayı düşünüyorum ama naylon yerine sizce bez saksı malzemesiyle aynı ya da benzer malzeme ne kullanabilirim fikir verebilir misiniz?

zek

Üye
Sağolasın dostum. Başka fikirlere açığım ya da naylon yapıp geçicem en kötü

İstanbul

Müptezel
osb yi çürütmemek ve drenajı sağlamak için naylon kaplama bana göre güzel fikir bez saksı avantajı nefes alabilen toprağı havalandıran bir ürün osb ye kaplarsanız işlevini kaybeder

• Like
Tepkiler: zek

zek

Üye
Bunu bilmiyordum bezi direkt iptal ediyorum o zaman çok sağol kanka. Peki sence drenaj için kaç delik açmalıyım? Bir tanesinin ebat 90x90x30 diğeri de 60x60x20

osb yi çürütmemek ve drenajı sağlamak için naylon kaplama bana göre güzel fikir bez saksı avantajı nefes alabilen toprağı havalandıran bir ürün osb ye kaplarsanız işlevini kaybeder

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********