Bilgi

Acemiotcu

Yeni üye
Cam kenarında mı yetiştirdin kanka ,bilgi verir misin?kaç gün falan
Biraz karisik bu bitki ortalama 4 ay oldu ilk 2 ay panjurlu bi evdeydim ve ayni saksida 2 kok vardi biri erkekti ve ortalama 120 cm olmusru bu kisa kalmisti erkegi sokup attip bu kendine geldi ve disiligini gosterdi son iki ayd balkonu camekanli bi eve gectim burada gunduzleri cam onunde geceleri ise balkonda geriye cekiyorum

pusher

Üye
Kardeşim organik bir yol izleyeceğiz. Baya bir geç kalmışsın eğer müdahele etseydin erkenden kurtarma ihtimalimiz vardı. Tülbent yada tül gibi bir şeyle 3,4 diş sarmsağın suyunu sıkacaksın , içine bir çay kaşıığı karabiber , bir iki damla sirke ekleyip cam sil şişesinde iyice karıştırıp yapraklara uygulayacaksın. Sömeklere gelmemesine dikkat et. Diğer çözüm neem azal yağı alacaksın küçük 20 ml yeter growkentte satılıyor. bir litreye kaç damla olduğu yazıyor. Yine aynı şekilde someklere gelmeden yapraklara altlı üstlü sıkacaksın gece. Çiçeğe gelmesin kesinlike. Sonra yaprakları altlı üstlü sileceksin toz bırakmayan bir bezle. 2-3 günde bir uygula şansımızı deneyeceğiz bu şekilde. Yoksa içemezsin bu sigarayı yazık günah olmuş keşke erken davransaydın.

Acemiotcu

Yeni üye
Kardeşim organik bir yol izleyeceğiz. Baya bir geç kalmışsın eğer müdahele etseydin erkenden kurtarma ihtimalimiz vardı. Tülbent yada tül gibi bir şeyle 3,4 diş sarmsağın suyunu sıkacaksın , içine bir çay kaşıığı karabiber , bir iki damla sirke ekleyip cam sil şişesinde iyice karıştırıp yapraklara uygulayacaksın. Sömeklere gelmemesine dikkat et. Diğer çözüm neem azal yağı alacaksın küçük 20 ml yeter growkentte satılıyor. bir litreye kaç damla olduğu yazıyor. Yine aynı şekilde someklere gelmeden yapraklara altlı üstlü sıkacaksın gece. Çiçeğe gelmesin kesinlike. Sonra yaprakları altlı üstlü sileceksin toz bırakmayan bir bezle. 2-3 günde bir uygula şansımızı deneyeceğiz bu şekilde. Yoksa içemezsin bu sigarayı yazık günah olmuş keşke erken davransaydın.
Bende böcekleri 2 3 gün önce farkettim ana 2 3 taneydi gördüğüm ve yapraktaydi ondan pek umursamadim bazı yapraktakileri parmakla ezerek hallettim peki aktardan alıp uygulayabilecegimiz bir yol varmı zaman kaybı olmasın kargo filan

pusher

Üye
neem yağı var mı bilmiyorum dostum aktarda. forumdaki böcek ve hastalıklar konularını incele. sen 2-3 tanesini gördüysen onlar yavaş yavaş sarmıştır ben bile buradan gördüğüme göre.

pusher

Üye
3. fotoda kırmızı örümcek görüyorum buradan çıplak gözle. dediğim organik yöntemide yapabilirsin. geç kalma örümcek içersin sonra. bi salla ağacı altına kağıt tutup patır patır dökülür. baya sarmış bütün yapraklarda var.

Acemiotcu

Yeni üye
3. fotoda kırmızı örümcek görüyorum buradan çıplak gözle. dediğim organik yöntemide yapabilirsin. geç kalma örümcek içersin sonra. bi salla ağacı altına kağıt tutup patır patır dökülür. baya sarmış bütün yapraklarda var.
Neem yagindsn sepete attım 1 2 saat içinde siparisi gecicem someklere gelse sıkıntı olurmu sikarken tabi mümkün mertebe some ge degdirmemeye çalışıcam

Seeder2308

Yeni üye
arkadaşlar aynı sorun bende de var fakat benim sömekleri de sarmış vaziyette... ne yapmam gerekiyor :( yardımcı olursanız çok sevinirim. 20201118_092041 (1).jpg

pusher

Üye
Neem yağı gelene kadar sana söylediğim organik çözümü uygula yukarıda yazmıştım. Forumda böcekler ve hastalıklar konusunu inceleyin. Bu ciddi bir sorun bu seviyeye gelmeden neden dikkatli incelemiyorsunuz arkadaşlar böcekle içmek sağlıklı bir şey değil arkadaşlar major bir problem bu. Yine de siz bilirsiniz tabi.

Seeder2308

Yeni üye
Neem yağı gelene kadar sana söylediğim organik çözümü uygula yukarıda yazmıştım. Forumda böcekler ve hastalıklar konusunu inceleyin. Bu ciddi bir sorun bu seviyeye gelmeden neden dikkatli incelemiyorsunuz arkadaşlar böcekle içmek sağlıklı bir şey değil arkadaşlar major bir problem bu. Yine de siz bilirsiniz tabi.
Abi ben dayanamadım kargo filan bekleyemedim gittim çağlayan'da yerinden aldım geldim fakat hala anlayamadığım bişey var. Benim sömekler artık kocaman oldu yani neredeyse 1/2 hafta var hasata.. Ben bu neem yağını sömeklere deydirmeden nasıl yapraklara sıkacağım çözemedim. sömeklerin içinde de var ufaktan, illaki sprey yaparken budlara gelecek sorun olur mu ?

Bir sorum daha olacak ; Flushlasam böceklere iyi gelir mi ? ne dersiniz..

pusher

Üye
Flushlamak bişey değiştirmez dostum. Yapraklara sık azcık sömeklere gelse de bişey olmaz artık olan olmuş sarmış bitkini .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********