Bilinmeyen Tohumlar

Jagged1999

Yeni üye
Selamlaar.. Bugun an itibari ile Altı adet tohumu toprak ve pamuk altına yatırdım. Bu ilk tecrübem değil. Dördüncü olacak...
İlk tecrübemden bahsetmek istiyorum ; 
Arkadaşımdan aldığım 2 tane tohumu (Nedir ne değildir genetiğini hic bilmiyorum) kucuk bir saksıya ektim.. Kullandigim toprak ise klasik bahceden avcum ile topladigim toprak. Hemen tirnagim kadar bir bosluk olusturup atmıstım... Tam 12 Hafta sonra sonuclara ben bile sasirdim... 2 Tane tohumdan 2 side kız ve boyları min suan sayi veremeyecegim ama ayagimdan dizime kadar geliyordu. Suan arastirdim biraz bilgilendim kelle koparma olayini yapsaydim efsane bir sey cikardi herneyseee peki icebildim mi ? Pek sayilmaz 2 gun kurutup 3. Gun firinda kendim kurutup oyle iciyordum (KESSINLIKLE BUNU YAPMAYINIZ!!!!!) Evet kafasi geliyordu ama cokta muhtesem degil saglik olsun...
Ikinci tecrubem ;
Ekme gömme islemi yine ayni ve yine iki tohum ama ikiside erkek oldu.. Ben bunlara su vermedim bitki yavas yavas kendisi kurumaya basladi ve bir gece sıkıntıdan bunlari sökdüm ve sigarama koydum (yapraklarını dalını vs...) Acikcasi kafada yaptı tabii oyle muhtesem bir bicimde degil..
Ucuncu Tecrubem ise ; 
Yasadigim yerde yaz aylari yola yumurta kırıp pismesini izliyorlar hava 40 dereceyi buluyor ve ben boyle havada 2 tohum ekmeye calistim ve tabiki tutmadi havadan olsa gerek diye dusunuyorum...
Eski tecrubelerimden bahsetmek istedidim ayni hataları yapmayacagim.. 
Suan ise ; 8 ŞUBAT 2020
Toplam 6 Tane tohumum var 3 nü pamuk altına diğer 3 nü toprak altına yatirdım ve planım şöyle filizlenince hepsi büyük bir saksıya hepsini toplamak ve ilerleyen zamanlarda erkek olduklarini cozdugumde onlari kesmek... Konuyu her hafta Cumartesi günü güncelleyeceğim egerki guncelleyemezsem anlayınki o an güneşe hasret bir bicimdeyim haberiniz olsun...

8Şubat;
2'Sininde fotoğrafı burada var ben kontrol ettim ama fotoğraflarda bir sıkıntı olursa sestenin baştan çekerim... Şuan filizlenmeyi bekliyorum

https://imgur.com/a/zAFLHz8

R

Ripley'sOG

Guest
Acıklı bir grow geçmişin olmuş kanka ama önemli olani öğrenmişsin hatalarindan ders çıkarmayı umarim yeni grow hayatında  hayalindaki  hasatlari alirsin kanka konunuda takip ediyorum.Herhangi bir sorunda yanındayım 

Hasatin  bol olsun

Jagged1999

Yeni üye
Cvp: Bilinmeyen Tohumlar

Ripley' Alıntı:
Acıklı bir grow geçmişin olmuş kanka ama önemli olani öğrenmişsin hatalarindan ders çıkarmayı umarim yeni grow hayatında  hayalindaki  hasatlari alirsin kanka konunuda takip ediyorum.Herhangi bir sorunda yanındayım 

Hasatin  bol olsun

Yorumun ve desteğin coook tesekkur ediyorum ❤

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    *** ***** hahahaha *** ********* ** ******* hahahaha* ****** ********* *** ********** ***** ******** *********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ******* hahahaha ****** **** ******
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* ******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha
  • D despotdes:
    ** **** ***** *** ****** **
  • T Tropikal.MR:
    ***** ** ******* ******* *** ********* ***** ******** *** ***** ******* ****** ****** **** hahahaha*** hahahaha** ** ******** ********** ** ********** ******* ****** hahahaha* ** ********** *** ******** ******* ******* ********** **** ******** ****** * **** **** ****
    +1
  • K kujo07:
    ****** ** ***** ***** ***** *** **** ****** hahahaha**
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ***** *** ********* ***** ****** ** ***** **** ****** ********* ********* ********
  • G Groww:
    +1
  • G Groww:
    *** ******** ****** *** *** ****** ** ****** ********* ******* **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** * ******* ********* ******* *** **** ******* ***** hahahaha ***** ****** hahahahahahahaha
    +1
  • D despotdes:
  • İstanbul İstanbul:
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** hahahaha *** ****
  • G Groww:
    ***** * ******* ********* ******* *** **** ******* ***** hahahaha ***** ******* ********* ****** ********** **** ***** ********** *** ******* **** ***** ******
  • İstanbul İstanbul:
  • T Tropikal.MR:
    ********** **** hahahaha** *** *** * ******** ******* *** **** ***** ***** ********** ***** ***** *** ******* **** ***** ****** **** ********** ******* **********
  • T Tropikal.MR:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** ********** ** ****** ***** ******* **** ***** ***** **
    +1
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • G Groww:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha* hahahaha** *****
    G Groww: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********...