Bir kaç soru. Bakar mısınız?

Zagartin

Üye
Kankalar selamlar. Kızların yapraklar aşağıda. Bir problem var mı görünürde? Sulama yapmadığım çoğu gün yapraktan 1lt ye 1ml olacak şekilde ışıklar kapanmadan hemen önce calmag uyguluyorum. Sıcaklık 22-26°

Bunlar yapraklar;
https://ibb.co/1qmnvJJ
https://ibb.co/vvTWzMk
https://ibb.co/ckj1xtg
https://ibb.co/wwpnBRm

Buda genel görünüm;
https://ibb.co/5LK7CJq

Acaba spray üstünde kalıntı mı bırakıyor diye düşünüyorum. Yoksa bakteriyel bir oluşum mu var? Ve yapraklar testeremsi oluyor fakat ısı yüksek değil sıcaklık stresi oluşmuş olamaz.

Ve son olarak;
Bu kız photo 18/6 400w MH altında duruyor. Aşağıda ki fotoda çiçeklenmeye girmiş mi oluyor?

@Xcd @Yesil888 @higthead @Tommy vercetti fikir, görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum dostlar. Şimdiden teşekkürler.

higthead

Jolly Green
Yaprak kenar ve ucları beyazlaması ışığın fazla yoğun geldiği anlamına gelir. Işığın kaç lüx veriyor bilmiyorum veya cooltube veya reflektormu kullanıyorsun bunlara göre ışığını yükseltmen gerek cooltube reflektörlerde azda olsa ışığı keser normal reflektöre göre. Bitki photo ise ve 18-6 devam ediyorsan ve bugüne kadar veg verdiğin gün sayısı 50 vs geçti ise photo bitkiler çiçeğe hazır olduğunu göstermek için pistil atar başıma geldi.

Yaprak kenar ve ucları beyazlaması ışığın fazla yoğun geldiği anlamına gelir. Işığın kaç lüx veriyor bilmiyorum veya cooltube veya reflektormu kullanıyorsun bunlara göre ışığını yükseltmen gerek cooltube reflektörlerde azda olsa ışığı keser normal reflektöre göre. Bitki photo ise ve 18-6 devam ediyorsan ve bugüne kadar veg verdiğin gün sayısı 50 vs geçti ise photo bitkiler çiçeğe hazır olduğunu göstermek için pistil atar başıma geldi.
Her mecrada varsın devrem :)

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka genel görümün cok iyi, ama su yakin cekimlerde yapraklarin üzerinde cok ufak beyaz lekeler kafama takildi, onlari dikkatlice parmaginla silmeye calis, cikacak mi kalacak mi?

Zagartin

Üye
Reflektör var, saksı değişimi yaptım yükseklik artı ve dün bende bunu düşünüp ışığı yukarı almıştım. Işığı yukarı almadan önce 14-15k görüyor mobil lüx meter. 50 günü geçti bu hafta çiçeğe geçeceğim. Bilgi açısından zengin bu güzel yorum için binlerce teşekkürler dostum..

Kanka genel görümün cok iyi, ama su yakin cekimlerde yapraklarin üzerinde cok ufak beyaz lekeler kafama takildi, onlari dikkatlice parmaginla silmeye calis, cikacak mi kalacak mi?

Kankam daha öncede uyarmıştın beni. Bir ara oda da ufak bi yıkım işlemi oldu oradan toz bulaştı yapraklara. Umarım sebebi sadece budur. Silince çıkıyor ama sprayleyince tekrar oluşuyor. Her zaman destek verdiğin için sanada çok teşekkür ederim. Yokluğunu görmeyelim..

Tea+90

Yeni üye
Bendede aynı soeun var. Havalandırma ıcın kucuk bı tadılat yaptık toz oldu oda yaprakların yzerınde gıbı ama sankı buhar makınasından klor tortusu kalıyorda olabılır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • O obeb:
    *** ****** ** ******* *** ****** hahahaha*
  • O obeb:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ****** ********* ******* hahahaha* ******* ******
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ***** *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** **** hahahaha******** hahahaha****** ***** ** ********** ***** ***
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Narkotik Narkotik:
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ***** hahahaha** ****** ******** hahahaha* *********
  • esfanet esfanet:
  • 420x 420x:
    420x 420x: ** *** *********