Bir Sorun Var Gibi Bakarmısınız ?

MarijaneyTR

Doktor
İlk defa başıma geliyor , toprağa alalım 10 gün oldu 1mm Bile büyüme olmadı , ışığın altından çıkardığım gibi duruyorlar , gelişim zerre olmadı , ben böyle birşeyle hiç karşılaşmadım,çok nazik ve çok temiz bir şekilde toprağa yerleştirdim bitkilerimi,düşündüğüm zaman hiç bir sorun çıkarmadım , ne gerekiyorsa onu yaptım , bunun sebebi nedir arkadaşlar , gelişim olmuyor ?

Vendetta

Üye
Kanka üzerine bi pet geçirsene nem ver görünürde gelişim sıkıntısı var ama yapraklarda bi sorun da yok gibi

Emmy

Müptezel
Ilk gunlerde fazla takma kafaya kanka ustune pet bi sera yap ortam neminden faydalansın bitki boyada gitmemis 10 gun icin tuhaf bir durum ama sorun olacagini sanmıyorum yaprak ucunda hafif bir yanik var su verirken yapraklara gelmemesine dikkat et

Mahmet1671

Yeni üye
nem nem nem sıcaklık sıcaklık sıcaklık hava girişi çıkışı fan ışık mesafesi bitkin mutsuz hatayı önce kendine sor nerede eksik var diye

Night owl

Müptezel
Knka tek mantıklı açıklaması virüs yada bakteri saldırısı olağan tüm durumları yok sayıyorsan başka bir açıklaması yok bu bir çeşit enfeksiyon mu diyeceğim ama üstte ki fotoda İstanbul knka söylemiş toprak ph ec tam net biliyor musun mikro eksikliği kitlenmiş

İlk defa başıma geliyor , toprağa alalım 10 gün oldu 1mm Bile büyüme olmadı , ışığın altından çıkardığım gibi duruyorlar , gelişim zerre olmadı , ben böyle birşeyle hiç karşılaşmadım,çok nazik ve çok temiz bir şekilde toprağa yerleştirdim bitkilerimi,düşündüğüm zaman hiç bir sorun çıkarmadım , ne gerekiyorsa onu yaptım , bunun sebebi nedir arkadaşlar , gelişim olmuyor ?

kanka aklıma birşey geliyor ama genetik hata olabilir!

MarijaneyTR

Doktor
Ilk gunlerde fazla takma kafaya kanka ustune pet bi sera yap ortam neminden faydalansın bitki boyada gitmemis 10 gun icin tuhaf bir durum ama sorun olacagini sanmıyorum yaprak ucunda hafif bir yanik var su verirken yapraklara gelmemesine dikkat et
Kanka hepsini titizlikle yapıyorum zaten yıllardır , pet vardı zaten üstünde nem çok fazla , bitki ne boya gidiyor ne gelisiyor nede kök salıyor filizlenip duruyor büyüme asla olmuyor

MarijaneyTR

Doktor
nem nem nem sıcaklık sıcaklık sıcaklık hava girişi çıkışı fan ışık mesafesi bitkin mutsuz hatayı önce kendine sor nerede eksik var diye
Nem nem nem üst düzey sıcaklık 26.27 derece hava girişi tabiat hava çıkışıda tabiat evren dünya açık hava outdoor yapıyorum , hatayı kendimde aramıyorum çünkü hata yapmıyorum kendime çok sordum . Bir cevap bulamadım size sorayım dedim oda olmadı

MarijaneyTR

Doktor
Knka tek mantıklı açıklaması virüs yada bakteri saldırısı olağan tüm durumları yok sayıyorsan başka bir açıklaması yok bu bir çeşit enfeksiyon mu diyeceğim ama üstte ki fotoda İstanbul knka söylemiş toprak ph ec tam net biliyor musun mikro eksikliği kitlenmiş
Aradığım yorum bu olsa gerek , kanka bende virüs veya bakteriden şüpheleniyorum , veya tohumdan dolayı olduğunu düşünüyorum, ph dinlenmiş su veriyorum EC hiç takip etmedim , bitki dediğin gibi kitlenmis yani , gelişim olmuyor 10 gün daha beklerim , yine aynı titizlikle bakarım olmadı bu yazda boş geçerim yapacak bişey yok böyle gördükçe sinirleniyorum . Tohumlarım 2 senelik buz dolabında sakliyordum , tohumlarda bir sıkıntı var başkada aklıma birşey gelmiyor

Night owl

Müptezel
gübre fazla geliyor

Aradığım yorum bu olsa gerek , kanka bende virüs veya bakteriden şüpheleniyorum , veya tohumdan dolayı olduğunu düşünüyorum, ph dinlenmiş su veriyorum EC hiç takip etmedim , bitki dediğin gibi kitlenmis yani , gelişim olmuyor 10 gün daha beklerim , yine aynı titizlikle bakarım olmadı bu yazda boş geçerim yapacak bişey yok böyle gördükçe sinirleniyorum . Tohumlarım 2 senelik buz dolabında sakliyordum , tohumlarda bir sıkıntı var başkada aklıma birşey gelmiyor
Knka yapacak olduğun şey güzel Bi torf alıp ya yeniden başlayacaksın yada bunları o kaba alacaksın beklemenin bi anlamı yok bence knka tohumda sıkıntı olsaydı hiç çıkmazdı yada bu şekilde olmazdı güzel bir klasman torf al birde öyle dene yeni kaba aktar kmka boşuu boşuna 10 gün başında bekleme

MarijaneyTR

Doktor
Knka yapacak olduğun şey güzel Bi torf alıp ya yeniden başlayacaksın yada bunları o kaba alacaksın beklemenin bi anlamı yok bence knka tohumda sıkıntı olsaydı hiç çıkmazdı yada bu şekilde olmazdı güzel bir klasman torf al birde öyle dene yeni kaba aktar kmka boşuu boşuna 10 gün başında bekleme
Öyle yapicam knka , bugün hepsini söktüm,tekrardan baslicam 15 adet suya attım , klasman torf ve Cocopeat karışımı yapicam , bakalım nasıl olacak bu sefer .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • T Tatanka54:
    ***** ******* ********* ******** ******** hahahaha* ****** ******* ***** **** ****** ** *
  • NewGardener NewGardener:
  • hazevadisi hazevadisi:
    ** hahahahahahahaha
  • T Tatanka54:
    *** ***** * **** ***** ******* ***** ********* *** hahahaha** ***** **********
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ******** * ****** ****
  • Ç ÇaylakGrower34:
    ********** ****** hahahaha* ** ****** ******** *******
  • O obeb:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • Ç ÇaylakGrower34:
  • Ç ÇaylakGrower34:
  • O obeb:
    hahahaha hahahaha*********
  • Ç ÇaylakGrower34:
    **** hahahaha**
    +1
  • Ç ÇaylakGrower34:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
    +1
  • A angeshar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahaha***** **********
  • D deo:
  • D deo:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • D deo:
    hahahaha ******* ******** ** ******** ******* ***** ***** ***** * * **** * *** ****** ********** * ****** **** *** *****
  • L lityum:
  • L lityum:
    ** ******** hahahaha*** ******** ****** ****
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
    içiciadam içiciadam: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********