bir türlü bitmeyen sorunlar

Oziii

Yeni üye
HERKESE SELAM

Arkadaşlar en son yapraklarda sararma sorunum vardı.Gübre takviyesiyle sorunu aştım gibi şimdide yapraklar dışa doğru kıvrılmaya başladı ayrıca son 10 gündür gelişim durdu bilgi verecek arakadaşlara şimdiden teşekkürler.Ayrıca ortalama 30 günlükler gelişim yönünden değerlendirimisiniz

WhatsApp Image 2020-12-04 at 20.20.43.jpegWhatsApp Image 2020-12-04 at 20.20.53.jpegWhatsApp Image 2020-12-04 at 20.21.04.jpeg

C

Cibril

Guest
Kral evet kankaların da dediği gibi gelişim uzun süredir durmuş gibi, ben topraktan olduğunu düşünüyorum . Şuan 2 çeşit kullanıyorum birisi gübreli diğeri gübresiz toprak ve gübreli olana yanlışlıkla 2 kere gübre verdim diğer gübresiz çiçeğin 3/1 i boyutta kaldı son 3 sulamadır sade suluyorum ama hala yavaş. Böyle bir durum olabilir mi gübre kullanımın nasıl yada toprağın ne ?

tek birdal bile çıkmamış yahu 30 gündür ne yapıyorsun ben 2 gün dalda uzama olmasa tribe giriyorum...

Oziii

Yeni üye
Kral evet kankaların da dediği gibi gelişim uzun süredir durmuş gibi, ben topraktan olduğunu düşünüyorum . Şuan 2 çeşit kullanıyorum birisi gübreli diğeri gübresiz toprak ve gübreli olana yanlışlıkla 2 kere gübre verdim diğer gübresiz çiçeğin 3/1 i boyutta kaldı son 3 sulamadır sade suluyorum ama hala yavaş. Böyle bir durum olabilir mi gübre kullanımın nasıl yada toprağın ne ?

tek birdal bile çıkmamış yahu 30 gündür ne yapıyorsun ben 2 gün dalda uzama olmasa tribe giriyorum...
Ya inan kafayı yemek üzereyim toprağım bol humuslu kara toprak 3/1 oranında solucan gübresi ve torf karışımı ilk 2 hafta gelişim çok güzeldi sonra en alttaki tek yaprak sararmaya başladı diğer arkadaşlar fazla sulamadan azot eksikliği dediler geçen hafta sulamayı azalttım bir defa gübreleme yaptım fısfısla yaprakları gübreledim az bir miktarda toprağa döktüm 3 bitki için toplamda 150 ml gübreli su karıştırdım . bu gün uyandım tüm yaprakları aşağı sarkmış kafayı yemek üzereyim nerde hata yapıyorum. bugünde balkona aldım biraz temiz hava alsınlar bakalım düzeleceklermi

C

Cibril

Guest
Ya inan kafayı yemek üzereyim toprağım bol humuslu kara toprak 3/1 oranında solucan gübresi ve torf karışımı ilk 2 hafta gelişim çok güzeldi sonra en alttaki tek yaprak sararmaya başladı diğer arkadaşlar fazla sulamadan azot eksikliği dediler geçen hafta sulamayı azalttım bir defa gübreleme yaptım fısfısla yaprakları gübreledim az bir miktarda toprağa döktüm 3 bitki için toplamda 150 ml gübreli su karıştırdım . bu gün uyandım tüm yaprakları aşağı sarkmış kafayı yemek üzereyim nerde hata yapıyorum. bugünde balkona aldım biraz temiz hava alsınlar bakalım düzeleceklermi
Işık ne kullanıyorsun ?

C

Cibril

Guest
bolca cfl ; ayrıca şimdi baktımda dahada kötüye gidiyor.benim sorunum sanırım sulamadan kaynaklı parmağımı batırıyorum soğuk ve nemli.
Kral bence Işık yetersiz kalıyor bolca dediğin kaç Watt toplam ve kaç lümen değerleri toplam... 1 bitkiye minumum cfl de 8k-12k arası lümen sağlamalısın mesafesi 5-10cm kadar düşünebilirsin cfl de . Bitki enerji sağlayamadığı için yeni dal yaprak büyüme sağlayamıyor... doyum noktasına ulaşmış gibi duruyor bitkin ve bu yeni değil bayadır bu gelişimde gibi. Bak şimdi sana benim 19günlük bitkiyi göstereyim sağı solu dal dolu lst yaptım. Sen 30gündesin dalın yok dostum acil Işık takviyesi yap buraya en kötü cobled al el yapımı 1 bitkiye 150w hesaplayarak...bütçen yoksa 100 hesapla. Gramı 200tl olmuş gözünü Sevim **** etme bitkini paraya kıy Işık al şuna...

o toprağa da bi flush çak , son 5 litreyi hafif grow gübreli yap.

Oziii

Yeni üye
Kral bence Işık yetersiz kalıyor bolca dediğin kaç Watt toplam ve kaç lümen değerleri toplam... 1 bitkiye minumum cfl de 8k-12k arası lümen sağlamalısın mesafesi 5-10cm kadar düşünebilirsin cfl de . Bitki enerji sağlayamadığı için yeni dal yaprak büyüme sağlayamıyor... doyum noktasına ulaşmış gibi duruyor bitkin ve bu yeni değil bayadır bu gelişimde gibi. Bak şimdi sana benim 19günlük bitkiyi göstereyim sağı solu dal dolu lst yaptım. Sen 30gündesin dalın yok dostum acil Işık takviyesi yap buraya en kötü cobled al el yapımı 1 bitkiye 150w hesaplayarak...bütçen yoksa 100 hesapla. Gramı 200tl olmuş gözünü Sevim **** etme bitkini paraya kıy Işık al şuna...

o toprağa da bi flush çak , son 5 litreyi hafif grow gübreli yap.

Allahını seviyim :D sıkıntı yok led siparişi verdim aslında bekliyorum gelmesini 250 W cob led salı çarşamba muhtemelen elimde olacak .2 tane 85 w cfl 4 tane 45 w cfl var . zamanla ilgili sıkıntım yok . burada en son bi sigaraya 100 lira verince para vermeyi bıraktım ya kendi ektiğimi içerim yada kodumun meriklilerine vermem o parayı .

C

Cibril

Guest
en iyisini yapmışsın kral. Verilmez o paralar yoluna çıkmış herkes , biz burda 0,8 e 200 veriyoruz bro iflahımız zikildi:)

sen o zaman dediğim gibi saksının 2 katı su bas , son 1 katı hafif gübreli pH ayarlı çak. Salı çarşambaya anca kurur o toprak sonra cob ledi takmadan bi sulama yap sade ver ışığı ve coşkuyu inşallah . Rabbin sana bu yolda yardım etsin dostum selamlar ...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
    hahahaha*** ******** ** ***** ***** ******* ******* ********* hahahaha*** ** ******* ****** ***** ** ****** ******
  • Didrug Didrug:
    +1
  • istr istr:
  • içiciadam içiciadam:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Almora Almora:
    hahahaha ********* **** ****** *** ** *****
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Almora Almora:
    ********* *** **** **** ** ***** ******* ********** **
  • ROCCO ROCCO:
    ****** hahahaha** ****** ****** ***** ******
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** *****
  • istr istr:
    ** **** ****** hahahaha* ** ***** **** ***** *** *** ***** **
  • istr istr:
    **** ****** ********* *** ** ****** hahahaha** ****** ****** ***** ******
  • Almora Almora:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ****** ***** ** ***** ***** *** ***** ******* hahahaha ********* **** ****** *** ** *****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** **** ** *** ******** ***** ******** ******* ** hahahaha* ****
  • H Heisenberg01:
  • içiciadam içiciadam:
    ** ******* ** **** ****** ********* *** **
  • istr istr:
    ****** ****** **** ********** ***** ****** ***** ********** hahahaha ********** ******* **** ****** hahahaha* hahahaha*** ****** ***** **** ***** ** ** ** ****
  • Almora Almora:
    ****** ****** **** ********** ***** ****** ***** ********** hahahaha ********** ******* **** ****** hahahaha* hahahaha*** ****** ***** **** ***** **
  • Almora Almora:
    ******* *** ***** ***** hahahaha*
  • istr istr:
  • istr istr:
    **** ********* ***** ******* hahahaha** ***** ********** **
    istr istr: **** ********* ***** ******* hahahaha** ***** ********** **