Biraz bilgi alabilirmiyim?

ali33

Yeni üye
Dostlarım merhaba,
Diyarbakır bölgesinde ekim yapacağım
Fakat forumda konuları dolaştıkça ph değeri nem oranı özel gübre toprak seçimi vs gördüm bunları yapmadan da verim alabilirmiyim bulunduğum yerin topraklı verimli ve direk tarlaya ekecem deneyimli abilerim bilgi verirse sevinirim yada bunun için baştan sona bilgi veren konu linki varsa atarsanız iyi olur ben bulamadım çünkü.

istr

Ordinaryüs
Diyarbakarda bol bol outdoor eken var, toprağın verimli ise ekersin büyür. Bitkinin hayatta kalması için ph ı düzgün bir su vermen ve bitkinin ihtiyaç duyduğu temel elementleri karşılaman gerekli. Verim istiyorsan da gerek besin, gerek toprak gerek bitki eğitimi konusunda fikir sahibi olmalısın. Atarsın büyür. Bakarsın güzel hasat verir. Ama şans kader işi olur.

ali33

Yeni üye
https://www.tohumsuz.com/threads/esrar-a-z-ye-nasıl-yetiştirilir-tohumdan-hasata-kadar.9400/ burada iç mekan yetiştiriciliğini baz alan bir konu var. Havalandırma ıvır zıvır ışık konularını sen es geç dışarıda ekeceğin için. Nisan gibi outdoorcu kankalar da forumda belirmeye başlayacaktır zaten. bol bol soru sorabilirsin.
Hocam çok teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için, Evet burada eken çok var ama nedense sokaklarda mal tükendi bende mecburen kendim Ekim yapacağım aşama aşama buraya atacağım

ali33

Yeni üye
https://www.tohumsuz.com/threads/esrar-a-z-ye-nasıl-yetiştirilir-tohumdan-hasata-kadar.9400/ burada iç mekan yetiştiriciliğini baz alan bir konu var. Havalandırma ıvır zıvır ışık konularını sen es geç dışarıda ekeceğin için. Nisan gibi outdoorcu kankalar da forumda belirmeye başlayacaktır zaten. bol bol soru sorabilirsin.
Hocam gübre olarak büyük baş dışkısı var onu toprakla yoğurmam mi gerekiyor yoksa üzerine sepeleyimmi

istr

Ordinaryüs
Hocam gübre olarak büyük baş dışkısı var onu toprakla yoğurmam mi gerekiyor yoksa üzerine sepeleyimmi
Daha önce organik gübre hiç kullanmadım. NPK dediğimiz temel besinlere ihtiyaç duyuyor bitki. Organikte haşere sorunu bol olur özellikle dışkı kullanımında dikkat et. Gübreyi satın alan kişiye içeriğini sorarsan söyleyecektir veya daha önce mısır büyüten bi büyük illaki vardır tarla varsa. Çok da farklı değil.

Direk hayvandan çıkan dışkı ise kullanmanı tavsiye etmem içerisinde saklanan sinek larvaları vs olacaktır muhtemelen. Sorun yaratır.

ali33

Yeni üye
Daha önce organik gübre hiç kullanmadım. NPK dediğimiz temel besinlere ihtiyaç duyuyor bitki. Organikte haşere sorunu bol olur özellikle dışkı kullanımında dikkat et. Gübreyi satın alan kişiye içeriğini sorarsan söyleyecektir veya daha önce mısır büyüten bi büyük illaki vardır tarla varsa. Çok da farklı değil.

Direk hayvandan çıkan dışkı ise kullanmanı tavsiye etmem içerisinde saklanan sinek larvaları vs olacaktır muhtemelen. Sorun yaratır.
Evet direk hayvandan çıkan bitki fakat sinek yok hocam kurumuş yani

istr

Ordinaryüs
Evet direk hayvandan çıkan bitki fakat sinek yok hocam kurumuş yani
Steril olduğundan emin isen azot bakımından zengin olur hayvan dışkısı. Kompost yöntemiyle kullanmakta bir zarar olmaz herhalde. Veg döneminde azot en çok ihtiyaç duyulan besinlerden. Çiçek döneminde de meyve kompostlarıyla (özellikle bol potasyum içerikli) halledersin sen bu işi. Ara sıra da yumurta kabuğu ıvır zıvır kompostuyla kalsiyum verirsin. Toprak ve güneş olduktan sonra her türlü yaparsın kankam.

ali33

Yeni üye
Steril olduğundan emin isen azot bakımından zengin olur hayvan dışkısı. Kompost yöntemiyle kullanmakta bir zarar olmaz herhalde. Veg döneminde azot en çok ihtiyaç duyulan besinlerden. Çiçek döneminde de meyve kompostlarıyla (özellikle bol potasyum içerikli) halledersin sen bu işi. Ara sıra da yumurta kabuğu ıvır zıvır kompostuyla kalsiyum verirsin. Toprak ve güneş olduktan sonra her türlü yaparsın kankam.
Eyvallah kuzenim çok teşekkür ediyorum bilgilendirdigin için

Nazim_Red

Doktor
Larva sorunu ve bitkinin erken evrede yanmaması için Gübreyi 35cm aşağıdaki toprakta kullanır üzerine düz toprak atıp biraz cakil taşları ile beslersen işin kolay olur, gidip geldiğinde toprağın üst kısmına karanfil yağı damlatırsın veya tarçın çubukları al sağına soluna sapla böcekler sevmez gelmezler

istr

Ordinaryüs
Larva sorunu ve bitkinin erken evrede yanmaması için Gübreyi 35cm aşağıdaki toprakta kullanır üzerine düz toprak atıp biraz cakil taşları ile beslersen işin kolay olur, gidip geldiğinde toprağın üst kısmına karanfil yağı damlatırsın veya tarçın çubukları al sağına soluna sapla böcekler sevmez gelmezler
Böcek ve egzotik gübre konusunda nazımdan iyisini bulamazsın direk hayvan dışkısı kullanmışlığı da var. Yakalamışken çiçek evresinde ne kullanabilirsin gübre olarak sor bence :D

ali33

Yeni üye
@Nazim_Red nazım hocam teşekkür ediyorum, ben direk toprağa Ekim yapacağım saksı ile değil ve dediğim gibi toprak çok verimli üzüm bağında ekecegim zaten orayı da arada gübreleme yapıyorlar yinede dediğiniz yumurta tarçın vs işlemleri yapmam gerekiyor mu? Birde şunu da ekleyeyim ben hocam bu thc oranı bizim yetiştirmemizemi bağlı oluyor? Yani bu sponsorlu sitelerde thc oranı yazıyor şimdi ben bunun üstünü alabilirmiyim? yani bitkinin daha çok ve uzun kafa yapması benim yetiştirmemi bağlı yoksa genetiğin de etkisi varmı?

cokorama

Üye
kanka yanmış gübre kullanmaya dikkat et. evde filizlendirip 2-3 hafta sonra ekim yap. ekim yapacagın yeri yarım metreden fazla kaz kökler rahat ilerlesin. toprağı gübreyle karıştırıp en az 1-2 ay beklet bence ekimden önce.

istr

Ordinaryüs
@Nazim_Red nazım hocam teşekkür ediyorum, ben direk toprağa Ekim yapacağım saksı ile değil ve dediğim gibi toprak çok verimli üzüm bağında ekecegim zaten orayı da arada gübreleme yapıyorlar yinede dediğiniz yumurta tarçın vs işlemleri yapmam gerekiyor mu? Birde şunu da ekleyeyim ben hocam bu thc oranı bizim yetiştirmemizemi bağlı oluyor? Yani bu sponsorlu sitelerde thc oranı yazıyor şimdi ben bunun üstünü alabilirmiyim? yani bitkinin daha çok ve uzun kafa yapması benim yetiştirmemi bağlı yoksa genetiğin de etkisi varmı?
Genetikte potansiyel varsa olan potansiyeli kullanmak senin elinde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • NewGardener NewGardener:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* ***
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* **...