Bitki boyu nasıl kısa tutulur?

harmankeke06

Yeni üye
Merhabalar genetik auto girl scout cookie sömeklenmenin 1. Haftası ve bitkim 1 ay 2 haftalık şimdiki boyu 60 cm civarı bez dolap boyu sorunsalı yüzünden boyunun fazla büyümemesi gerek bu durumda ne yapılabilir?

karlibas

Yeni üye
Bitkin 2F4B tohumu sanırım , şu an benim önerebileceğim tek şey şu , ana sömeği bir iple bağlayıp lst eğitimi ile eğmen ancak bunu yapınca altında kalan dallara ışık az düşecek , o dallara da lst yapıp ışık oranınını arttırabilirsin. 
Olumsuz yanlarından bahsedeyim , autolar sömeklenmeye girdikten sonra bu tarz müdaheler yaşamayı sevmiyorlar , blue dream matic autoya yukarıda bahsettiğim işlemi birebir yapmak zorunda kaldım boy sıkıntısından dolayı , bitki uzamayı tamamen bıraktı 70cm de kaldı , 1 hafta kadar tüm enerjisini ana dalı güçlendirmeye ayırdı ve bükülen yer bitkinin geri kalanına oranla fazlaca kalınlaştı. 
Mümkünse uzamasına izin ver , 10-12 hafta arasında hasat alacağını göz önüne alırsak pek lst vaktin kalmadı.

harmankeke06

Yeni üye
Cvp: Bitki boyu nasıl kısa tutulur?

karlibas' Alıntı:
Bitkin 2F4B tohumu sanırım , şu an benim önerebileceğim tek şey şu , ana sömeği bir iple bağlayıp lst eğitimi ile eğmen ancak bunu yapınca altında kalan dallara ışık az düşecek , o dallara da lst yapıp ışık oranınını arttırabilirsin. 
Olumsuz yanlarından bahsedeyim , autolar sömeklenmeye girdikten sonra bu tarz müdaheler yaşamayı sevmiyorlar , blue dream matic autoya yukarıda bahsettiğim işlemi birebir yapmak zorunda kaldım boy sıkıntısından dolayı , bitki uzamayı tamamen bıraktı 70cm de kaldı , 1 hafta kadar tüm enerjisini ana dalı güçlendirmeye ayırdı ve bükülen yer bitkinin geri kalanına oranla fazlaca kalınlaştı. 
Mümkünse uzamasına izin ver , 10-12 hafta arasında hasat alacağını göz önüne alırsak pek lst vaktin kalmadı.

Evet 2f4b, hm anladım o zaman şimdilik bırakayım eğer hayati derecede uzarsa o zaman mecbur kafasını eğerim teşekkürler yorumun için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
  • istr istr:
    hahahaha*** ******** ** **** * * **** **** ******* ****** **
  • O obeb:
  • istr istr:
    ***** ***** ******* hahahaha *** ** ******
  • O obeb:
  • istr istr:
    ***** *** ** ******* ***** ** ** **** **** ****** ** ** ***** **** *********
  • istr istr:
  • O obeb:
    ***** *** ** ******* ***** ** ** **** **** ****** ** ** ***** **** *********
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahaha ******
    +1
  • O obeb:
  • O obeb:
    ******* hahahaha ********* ********* hahahaha****
  • istr istr:
    ***** ** **** ******* hahahaha* ******** ******* hahahaha** *** ****** ****
  • istr istr:
  • O obeb:
  • istr istr: