bitki yapraklarında sorun

selamlar bitki yaprakları resimdeki gibi toz benzeri beyaz lekeler oldu ve pistiller sankı bozulmus gıbı yogun bı sarı renkde bozulmuş gıbı oldu ılk growum acaba sorun nedır benım kucuk bı hatam oldu buhar makınası bozuk dıye spray yaptım acaba ondan dolayı mı oldu

ben geçen fark ettim bitki yaprakları anltında sıyah beyaz çok ufak böcekler vardı bende sigara külü tütün sarımsak arap sabunu karıstırdım domateslerde salata bıtkılerıne uygular gıbı uyguladım böcek bitti ama bıtkıye bı zararı olucak mı ızlemedeyım

ben geçen fark ettim bitki yaprakları anltında sıyah beyaz çok ufak böcekler vardı bende sigara külü tütün sarımsak arap sabunu karıstırdım domateslerde salata bıtkılerıne uygular gıbı uyguladım böcek bitti ama bıtkıye bı zararı olucak mı ızlemedeyım
bu işe yarar mı, bende de siyah noktalar var tam olarak karışımı nasıl yaptın? örümcek ısırığı olarak geçiyor bunlar

valla dostum ben yaptım ama sana şimdi önermek saçma olur benım bıtkının somekler çok ıslandı suan bıtkıye bakınca morelım bozuluyor ama bocek sorunu bıttı 1 hafta daha bakayım eger sorun olmazsa snada yap derım yazarım buraya karışımı kullukde buldugum kullerı 3 dıs sarımsağı mıkserde parcaladım bı dal sıgara tutunu 1 bardak suda beklettım renk verdıgı zaman 5 yemek kasıgı arap sabununu 2 lıtre suya karıstırıp spray ıle yaprak alt ve ustlerıne uyguladım ama ben mallık ettım usendım someklerı korumadım baktım hepsı ıslandı bende spryı full boca ettım bıtkıye 1 saat sonra bıtkıyı yan cevırıp masa ustune aldım su ıle us aldırdım bence tarıf dogru uygulama yanlıstı benım olması gerken sadece yaprakara yapmak

bozo

Yeni üye
Tohumsuz bir videosunda bayagi bahsediyordu bu bir hastalik spider mint diye hatirliyorum en hizli cozumu uğur böceği ve devaminda kabin temizligidir hava sirkulasyonuna dikkat etmelisin ve nem oranini iyi gozlemle...

uğur böceği taktiği öyle de başkan şimdi nereden nasıl bulacaz uğur böceğini, tohum mu bu yurtdışından getirecez.. bir yerde okudum elektrik süpürgesi ile vurun yapraklara diyordu tabii kömple bitkiyi mahvetmesin diye tişört ile önce elektrik süpürgesinin hava veren yerini sarın diyordu (elektrik süpürgesi zayıflasın diye) ama şimdi benim kız daha çok küçük nasıl zarar vermesin süpürge, ayarlayamazsın da.. umarım örümcek değildir de sudan dır su vermeyi kestim şimdi çok uzun aralıklar ile vermeyi düşünüyorum

MasterOf

Kıdemli Üye
Kanka bu muhabbet icin neem oil diye bi zimbirti varmis ama sprey olarak veriliyo biliyorum topraktan verilirmi bi bilene sormak lazim

haklısın kanka bakalım benimkisinde şimdilik gelişme yok siyah noktalar olarak, su vermeyi kestim yapraklar azıcık düştükçe vericem artık dikkatli sulamak lazım

arkadaşlar yaptığım uygulamadan 1 hafta geçti sömekler pıstıl cıkarmaya basladı bıkı topadı kendını ve hıc bocek kalmadı tohumsuz reisin dediği dogru ben ılk butun bıtkılerı cıkardım ne kadar evde kımyasal varsa cıf domestos yuzey temızleyıcı hepsını karıstırdım zemını temızledım 1- 2 saat bıtkılerı ıcerı koymadım o aradada kül sigara tütünü sarımsak arap sabunu uygulaım yaprakların altına ve ustun 1- 2 saat bekldıkden sonra duruladım suan bıtkıde hıc o problm yokmus gıbı bocek çok sarmışsa deneyebılırsınız

ayrıca ben kabıne temızlık sonrası bocek ve sınek ılacı kulladım zemıne ve koselere ama bunu yapınca bıtkıyı hemen ıcerı almayın havalansın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ********* ****** hahahaha* **** ******* ****** ********* ******* ********** * **** ******** *** ********* hahahaha ********** ******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ***** ********* * hahahaha **********
  • A ax-b:
    ***** **
  • A ax-b:
  • NewGardener NewGardener:
    ***** * hahahaha* **** ****** ** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ** ** ******** ***** hahahaha* *** **** ****** ***** hahahaha* hahahaha ******* **** *******
  • A ax-b:
    ***** *** hahahaha* *****
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ***** ****** ********** **
  • İstanbul İstanbul:
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** ***** ******* ***** hahahaha***
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ****** ******** ********** hahahaha ********* hahahaha* ******** *** ********* ******** *** hahahaha***
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******** ******** *** ***** ***** hahahaha ********* ****** ******** ********* ***
  • A ax-b:
    ******** ***** **** ****** * ******** hahahaha ****** hahahaha**********
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ******** ** ** ******* hahahaha***
    İstanbul İstanbul: ********* ******** ** ** ******* hahahaha***