Bitki Yetiştirme Kabin Seti Nasıl İş Görür Mü?

EzelByrktr

Yeni üye
dostlar detayından ıvır zıvırından fazla anlamadığım için, toplama işi değil direk set siparişi vermek daha doğru geldi, yanlız hedefim aynı anda 1 en fazla 2 saksı yetiştirmek, ilk defa groww yapacağımdan eksiksiz sipariş etmek istiyorum. internette böyle bi set karşıma cıktı, aynı anda 2 saksı filizlendirmeyi düşünüyprm, bu set içerisindeki ürünler alınır mı. şöyle bişey de var odanın içine kabini yerleştireceğim ve filizlendirmeyi sıfır kokusuz bir şekilde yapabilmem için ürünlere eklemem veya yükseltmem gereken bir parça varmı.şimdiden tşk dostlar.
  1. Bitki Kabini - 120x120x200 ( 1 ADET )
  2. PH Metre | Dijital PH Ölçer ( 1 ADET )
  3. Dijital Termometre | Isı | Nem ( 1 ADET )
  4. Zaman Ayarlı Priz ( 1 ADET )
  5. Fidelik Saksı 0.35 Litre ( 7 ADET )
  6. Kumaş - Bez Saksı | 13 Lt ( 7 ADET )
  7. Kanal Tipi Havalandırma Fanı ( 1 ADET )
  8. Havalandırma Borusu | 2,5 mt ( 1 ADET )
  9. Havalandırma Borusu Kelepçe ( 2 ADET )
  10. Sıvı Ölçüm Pipeti ( 3 ADET )
  11. Tohum Saklama Kabı ( 2 ADET )

2MoreWeeks

Doktor
Kanka önceliğin gizlilikse kabini falan boşver, karbon filtreyi çözmeye bak. Bütçenin yarısını ona ayıracaksın çünkü, onu aradan çıkart önce.

2MoreWeeks

Doktor
kanka bu karbon filtre dediğimiz şey, içerideki kokuyu çekip kendi içinde ayıklayıp odaya temiz havamı atıyor.

Aynen dediğin gibi kanka. Filtrenin tüpü odanın içinde duruyor. Fanlarla tüpün içinden havayı dışarı tahliye ediyosun. Onun da metreküp hesapları var. Kabininin m3'ünü hesaplıyosun, ona göre filtre alıyorsun. parana kıyarsan sıfır kokuyu başarabiliyorsun.

EzelByrktr

Yeni üye
Aynen dediğin gibi kanka. Filtrenin tüpü odanın içinde duruyor. Fanlarla tüpün içinden havayı dışarı tahliye ediyosun. Onun da metreküp hesapları var. Kabininin m3'ünü hesaplıyosun, ona göre filtre alıyorsun. parana kıyarsan sıfır kokuyu başarabiliyorsun.

kanka parçaların fiyatları bin liaradan aşa değil. toplama hepsini sırayla sipariş vermeyi düşünüyorum ama doğru dürüst bilgiye sahip değilim. 1 saksı yapacam sadece her seferinde. gidip de 4 5 saksılık bi karbon veya diğer malzemeleri almak istemiyorum. dediğin gibi mekreküp bayağı ince işçilik sanırım varmı önerebileceğin 1 saksılık gerekli malzeme listes,. kaç wat ışık led nasıl olacak karbon kaç cm kabin kac cm

kronos

Üye
@EzelByrktr biraz forumda dolaşırsan hepsinin cevapları var kanka şimdi bizde hazır söyleriz ama devamını getiremezsin bu işe gireceksen elbet öğrenmen gerekiyor, birçok problemle karşılaşacaksın hepsini sormak için tek tek konu açamazsın bence hem seni yorar hem bizi.

Aynı seti bende aldım kabinin altında tahliye penceresi yok bilgin olsun. Ayrıca pek sağlam değil 467 m3 karbonfiltreyi asınca tartmadı yamuldu. Yanında gelen ürünlerin hepsini kullanıyorum özellikle fan çok iyi. Ama bence çadır beş para etmez.

GenemiAmcaLar

Yeni üye
Zeuxe marka kabinler yeni girdi piyasaya TR de üretiliyor bunlar.. fiyat uygun ama kalite nasıl? Işık geçirir bunlar büyük ihtimal

tito33

Üye
Ben bu zeuxe marka kabini yaklasık 1,5 senedir sorunsuz kullanıyorum. ışık geçirmiyor ama biraz saydam fiyatına gore iyi bir kabin. oneririm

Ç

Çüke

Guest
Aynı seti bende aldım kabinin altında tahliye penceresi yok bilgin olsun. Ayrıca pek sağlam değil 467 m3 karbonfiltreyi asınca tartmadı yamuldu. Yanında gelen ürünlerin hepsini kullanıyorum özellikle fan çok iyi. Ama bence çadır beş para etmez.
Ben fanı bağlayacağım onu nasıl yaptın kuzen ya ilk başlıcam hiçte anlamam o işlerden

GenemiAmcaLar

Yeni üye

Kanka 2. Kabin alacam bende hulk varda baya sağlam.. 150 lik kabin sipariş vericektim bende malum piyasada kabin de yok bu aralar karbon filtreyi asamadin mi harbi dışarı mi vermek zorunda kaldın filtreyi? Napalim alalım mı ne diosun

Kanka 2. Kabin alacam bende hulk varda baya sağlam.. 150 lik kabin sipariş vericektim bende malum piyasada kabin de yok bu aralar karbon filtreyi asamadin mi harbi dışarı mi vermek zorunda kaldın filtreyi? Napalim alalım mı ne diosun
Kanka karbonfiltre dışarda olmaz zaten kabin içine astım ama biraz yamuldu. Çıkış fanını dışarı monteledim sadece. Tepe köşelerinden telle duvara tutturdum kabini öyle kullanıyorum.

Ben fanı bağlayacağım onu nasıl yaptın kuzen ya ilk başlıcam hiçte anlamam o işlerden
Kanka giriş fanını montelemek için alt giriş yerine fanı yerleştirip ipi sıkıştırdım. Bir kaç bantla sabitledim. Zaten yalpa yapmadığı için yerinden sarsılmıyor. Çıkıs fanını diyosan içerdeki karbonfiltreye boru bağlayıp dışarı saldım üst çıkış yerinden. Kabin dışına da çıkış yeri hizasından raf yerleştirip üstüne çıkıs fanını koydum.

https://www.growkent.com/blog/icerik/bitki-yetistirme-alanini-hazirlama dizaynı buradan rahatlıkla çözersin. Yalnız şemada çıkıs fanı kabin içinde görünüyor. Benim ki yukarda yazdığım gibi.

Son düzenleme:
Ç

Çüke

Guest
Eyvall
Kanka giriş fanını montelemek için alt giriş yerine fanı yerleştirip ipi sıkıştırdım. Bir kaç bantla sabitledim. Zaten yalpa yapmadığı için yerinden sarsılmıyor. Çıkıs fanını diyosan içerdeki karbonfiltreye boru bağlayıp dışarı saldım üst çıkış yerinden. Kabin dışına da çıkış yeri hizasından raf yerleştirip üstüne çıkıs fanını koydum.

https://www.growkent.com/blog/icerik/bitki-yetistirme-alanini-hazirlama dizaynı buradan rahatlıkla çözersin. Yalnız şemada çıkıs fanı kabin içinde görünüyor. Benim ki yukarda yazdığım gibi.
Eyvallah hocam

GenemiAmcaLar

Yeni üye
Kanka karbonfiltre dışarda olmaz zaten kabin içine astım ama biraz yamuldu. Çıkış fanını dışarı monteledim sadece. Tepe köşelerinden telle duvara tutturdum kabini öyle kullanıyorum.

Karbon filtre maçlık taktın kanka adamlar kabini ağırlık konusunda çok övüyorlar 10 kg rahat kaldırır gibisine.. yamulmuş dediğin şekil bir resim atma şansın varmı kanka

Kanka şu an yamuk değil üst köşelerinden telle duvara sabitledim demiştim ya. 467 m3 lük karbonfiltre kullanıyorum tartmadım ama 2-3 kilo lamba gelse, 6-7 kilo karbonfiltre gelse zaten dedikleri ağırlığa ulaşıyor. Demem o ki kanka şu an kullanıyorum ama tekrar kabin almam gerekirse kesinlikle zeuxe almam.

BigL

Üye
Benim kabinde zeuxe nedense hiç sorun yaşamadım. aynı marka kabin oldugundan eminmisiniz yada bana özel üretimmi gonderdiler çözemedim

Ben de az önce Zeuxe firması ile görüştüm ve açık şekilde orta kalite bir ürün olduğunu söylediler. İçerisinde mylar yokmuş, metalize iplikli örtü tarzı bir şey varmış. Taşıma problemi ise; 10-15 gün içerisinde metal bağlantı aparatları ile üretmeye başlayacaklarmış. Pazartesi sipariş vereceğim de bir yoklayayım dedim :) Işık vs geçirmiyor değil mi hiçbir şekilde?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ***** ********* *** ******** ** *** ****** ****** hahahaha* **
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha** ******** *** *********
  • D Dalibor:
    *** ********** ********* **** ****** ******** **** ***** **** hahahaha********
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ******** *** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ** *** ********** ********* **** ****** ******** **** ***** **** hahahaha********
    +1
    ********** *** hahahaha* *** ** **********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** *** ****** ***** **** ******* ** **** ******** ***** **** ****** ***** **
    ***** ****** ******** *** **
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • D Dalibor:
    ****** *** ******* ******* ********* ***** ** hahahaha*
    ***** ******** ****** ***** *** ******** ********* ********* ***** ******* ***** **** ****** ***** *** ****** ***** **** ******* ** **** ******** ***** **** ****** ***** **
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** **** **** hahahaha* hahahaha ********* ** ****** ***** ********* ***** ****** **** ** **** ********* ****** * ******* * **** ********** *****
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ***** ******** ****** ***** *** ******** ********* ********* ***** ******* ***** **** ******
    ***** hahahaha ******** ***** hahahaha***** ***** ******* ****** *** ******* ******* ********* ***** ** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D Dalibor:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha*** **** ****** *** ******* ******* ********* ***** ** hahahaha*
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ***** ***** ********* *** ****** **** ********** ******* ** ********* ***
  • D Dalibor:
    ****** ***** hahahaha** ********** ******** *** ****
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** **** ***** ********* ******* *** ***** ********* ****** ****** ** ****** ***** ******** ********* hahahaha******** hahahaha* ******* hahahaha*** ***** ********* *** ****** **** ********** ******* ** ********* ***
    **** ******* *** *** **
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ****** ******* *** ***** ********* ***** ****** ****** ***** hahahaha** ********** ******** *** ****
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ********* ***** ** ******* ***** **** ******* *** *** **
    Night owl Night owl: ******* ******** ********* ***** ** ******* ***** **** ******* *** *** **